Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám azt tervezi, hogy az...

Anyukám azt tervezi, hogy az egész életét velem éli le. Hogyan értessem meg vele, hogy ez nem így lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem és sokat tett értem, azt leszámítva, hogy a semmire vállalt 3 gyereket, amit egyébként mai napig nem tudok megérteni, de egyébként a lehetőségeihez képest jó anya. Viszont a sok jó tulajdonsága mellett akad rossz is, pl.a lelki zsarolása. Miután elváltak a szüleim albérletbe kényszerültünk és jelenleg is így élünk, de szeretnék csak a barátommal kettesben élni, mert ennyi idősen (25) már ez lenne a normális. Próbáltam már néha szóba hozni, de mindig jön a lelki zsarolás, amit szerintem ő észre sem vesz. Elsírja magát és mondogatja, hogy ne foglalkozzak vele, majd legfeljebb megöli magát. Nem tudom miért ilyen, még csak 47 éves, neki is párra lenne szüksége nem arra, hogy tőlünk függjön. Néha azt is mondja, hogy majd ha lesz egy saját házunk alakítsunk ki neki egy kis házat a kertben, szóval ő így tervezné leélni az életét, de nekünk teljesen más terveink vannak. Szerintetek hogyan lehetne vele ezt normálisan megbeszélni? Hogy tudnám megértetni vele, hogy örökké nem lehet mellettünk, mert ez már most is egészségtelen? Elég depresszióra hajlamos és nem tudom mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel, illetve szerintem tudja, hogy ha sír azt nem bírom, valamilyen szinten visszaél ezzel. Valakinek valami ötlet?
2020. okt. 31. 17:47
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Simán költözz.
2020. okt. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen elmeroggyant anyám volt. Tizenéves voltam, amikor közölte lazán, hogy ha én egyszer elköltözök, ő öngyilkos lesz. Nem tudom, az ő csodálatos hatása volt-e, de 25 éves koromig nem volt barátom. Nem tudtam elköltözni amúgy, pedig szerettem volna, de nagyon kevés fizetésem volt és nem lett volna elég albérletre. Egy szobát ki tudtam volna venni valahol, de kertes házat, ahova vihettem volna a 2 kutyámat, nem. Így inkább tűrtem, mert a szüleimre nem mertem a kutyákat bízni. Lehet lepontozni, de azt kell mondanom, szerencsére 26 éves koromban meghalt az anyám. Nem öngyilkos lett, hanem leukémiás. Később, amikor gyerekem született, akkor értettem meg, hogy borzalmas szüleim voltak, különösen az anyám. Egyszer még arra is rá akart beszélni, hogy legyünk együtt öngyilkosak.
2020. nov. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Egy szülő azért neveli fel gyerekét, hogy boldoguljon a világban és ehhez minden segítséget megad neki. Fura, hogy nem akar elengedni.

Nem lehet tudni, ha egymás mellett élnétek, akkor mennyire telepedne rátok esetlegesen, merthogy ő "fél a magánytól".

Ha rábeszélnéd hogy ketten menjetek szakemberhez ennek rendezése érdekében, nem tudom mennyire lenne ilyenre nyitott.

2020. nov. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Sose lesz így normális életed, ha egy elmebeteg (mert az) emberhez akarsz igazodni. Mit gondolsz a testvéred miért nem néz felétek sem? Nyilván enki is előadta magát annak idején, és most jössz Te a sorban.

Nem normális, amit elvár, teljesen élettől idegen. Nem azért vagy a világon, hogy ő ne legyen egyedül, és a nyakadra telepedjen, főleg, hogy ha te ezt nem is akarod (más kérdés, hogy persze, vannak olyanok, akik meg pont ellenkezője, és anyuci s..ggében képzelik el az egész életüket). Na, akkor képzeld el, hogy a párod mennyire akarhatja. Nem lesz ő öngyilkos, ne aggódjál, ez az undorító érzelmi zsarolás teljesen egyértelmű jele. Öngyilkossággal fenyeget? Legközelebb ilye esetben meg kell neki mondani, hogy akkor most te felhívod a dilidokiját, hogy utalja be a zárt osztályra, mert önveszélyes! Egybként is: hogy lehet jó anyának hívni valakit, aki azzal fenyegeti a felnőtt gyerekét, hogy megöli magát, ha élni meri az életét...Neked kell erősnek lenned és nem behódolni, mert ha alárendeled magad az ő betegségének, úgy jársz, mint itt egy kérdező, majd csak a halála szabadít meg. Ha viszont nem kapja el egy súlyos betegség, még évtizedek lehetnek előtte, és a mai viszonyok között nem lesz férfi, aki ezt kivárja melletted...

2020. nov. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen sztori nálunk is van a családban amúgy, méghozzá egész közeli... Nagymamám csinálta hasonlóan, ő még az esetleges menyeit is elkergette a két fia mellől. Mostanra eljutott a dolog odáig, hogy az egyik 60 évesen még vele él, apukámnak pedig néhány utcányira muszáj. Ezenfelül van egy tönkrement házassága és két gyereke, akik nem tudjuk hova tenni az életvitelüket. Minden étkezésre muszáj a mamához menni, mert egy rántottát nem tudnak megcsinálni maguknak, ő mos rájuk, vágja a körmüket, stb... Annyit hozzá kell tenni azért, hogy már így 80 pluszosan már a mama bánja, hogy így alakult. Olyanokat mond, hogy “ha megpusztulok, nem lesz, mit zabáljatok”, meg hasonlók...

Ahogy úgy hozta az élet, eljöttem az ország másik végére egyetemre. Teljesen meg vannak rökönyödve azon, hogy hogyan tudok kollégiumban boldogulni és még “nem kullogtam vissza a mamához”. Szerintem egy ilyen végkimenetelt nem érdemes kivárnod. Egyszer állj a sarkadra és hidd el, csak jobb lehet a vége.

2020. nov. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mellett nem szabad megmaradni aki öngyilossággal zsarol! Pont úgy viselkedsz mint a bántalmazott feleségek, hogy "jaj amúgy a Feri nagyon kedves férj, csak néha véresre ver". "Anyám nagyon kedves és szerető anya, de amint nem úgy táncolok ahogy neki tetszik akkor öngyilkossággal fenyeget, és meg is teszi csak azért hogy nekem egész életen át tartó bűntudatom legyen". Ez nem normális. Az ilyen ember nem szeret. El kell költöznöd minnél elöbb és vissza sem nézni. Nálunk mostohaanyám fenyegetett meg engem így, először csak duzzogott hogy mennyivel jobb is lesz ha nem leszek ott, majd jöttek az öngyilkos fenyegetőzések, hogy jobb lenne neki csak az autók közé ugrani meg felakasztani magát. Aztán mikor mondtam neki hogy akkor segítek kötelet keresni, rögtön abbahagyta. Aki érzelmileg manipulálni próbál, az nem szeret. Csak egy tárgy vagy a túléléséhez.
2020. nov. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, csak egy eszköz vagy az agóniájához. Ennek semmi köze a szeretethez. Az anyai szeretet nem ilyen. Nem fojtogató jellegű. És egy idő után muszáj, hogy lazuljon a kötelék, hogy kibontakozz, mint életképes, felnőtt ember.
2020. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Mondd el ezt egy pszichiáternek és kérj tőle tanácsot anyukáddal kapcsolatban. Ő mit tanácsolna a te helyedben?
2020. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
51%
Anyudnak egy pasi kellene, aki kitölti az érzelmi űrt az életében... Költözz el, hidd el, pár hét-hónap alatt összeszedi magát és még pasizni is fog. :D
2020. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!