Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám azt tervezi, hogy az...

Anyukám azt tervezi, hogy az egész életét velem éli le. Hogyan értessem meg vele, hogy ez nem így lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem és sokat tett értem, azt leszámítva, hogy a semmire vállalt 3 gyereket, amit egyébként mai napig nem tudok megérteni, de egyébként a lehetőségeihez képest jó anya. Viszont a sok jó tulajdonsága mellett akad rossz is, pl.a lelki zsarolása. Miután elváltak a szüleim albérletbe kényszerültünk és jelenleg is így élünk, de szeretnék csak a barátommal kettesben élni, mert ennyi idősen (25) már ez lenne a normális. Próbáltam már néha szóba hozni, de mindig jön a lelki zsarolás, amit szerintem ő észre sem vesz. Elsírja magát és mondogatja, hogy ne foglalkozzak vele, majd legfeljebb megöli magát. Nem tudom miért ilyen, még csak 47 éves, neki is párra lenne szüksége nem arra, hogy tőlünk függjön. Néha azt is mondja, hogy majd ha lesz egy saját házunk alakítsunk ki neki egy kis házat a kertben, szóval ő így tervezné leélni az életét, de nekünk teljesen más terveink vannak. Szerintetek hogyan lehetne vele ezt normálisan megbeszélni? Hogy tudnám megértetni vele, hogy örökké nem lehet mellettünk, mert ez már most is egészségtelen? Elég depresszióra hajlamos és nem tudom mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel, illetve szerintem tudja, hogy ha sír azt nem bírom, valamilyen szinten visszaél ezzel. Valakinek valami ötlet?
2020. okt. 31. 17:47
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
9%

Egyébként lehet normálisan is egymásmellett élni.


Nagyon sok család van így, és megférnek.


Nem hiszem, hogy zavarna téged egy nagy családiházban..


Fél a magánytól.


Szánalmas vagy

2020. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
4%

Képzled, ha ő is így állt volna hozzád, amikor kicsi voltál.


Most neki lenne rád szüksège, te meg eldobod.


Attól még ha egy nagy lakásban együtt éltek, nem fog zavarni a farok lovaglásában

2020. okt. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
89%
#22-es válaszoló a mintapéldája a mamahoteles társadalom szószólóinak. Abnormális dolog igenis, ha nem történik meg a leválás. A kérdező anyja vállalta a kérdezőt és nem fordítva. Az egy gesztus lenne, ha vele maradna, de nem lehet elvárás. Most dobjunk le minden csecsemőt a Taigetoszról, aki nem akarja, hogy felnőttként az anyja az arcába lihegjen, vagy hogy gondoltad ezt...? Jó, hogy már ne beltenyészetben éljen a család logikád szerint, ha már “úgyis ott vannak egymásnak”.
2020. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
6%
20:46 fuujjj- miről beszélsz? semmi ilyesmire nem utal a 22-es
2020. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
87%

Jó lenne ha te mennél el egy pszichológushoz, aki segítene abban, hogy leválj róla érzelmileg és a helyén tudd kezelni a zsarolását. Amit írsz az alapján még az is sanszos, hogy semmi nem lesz az elköltözésből, hanem élete végéig zsarolni fog ha egy kicsit is leválnál. Ezzel csak az a baj, hogy ezt minden pasi megunja előbb vagy utóbb és te maradsz egyedül, család nélkül.

Mellesleg ha nekem játszaná valaki a mártírt, hogy menjek legfeljebb öngyilkos lesz akkor valószínűleg fapofával megkérdezném, hogy mérget vagy kötelet hozzak a boltból. Az ilyen mártírkodók jól fel tudják mérni kit lehet bezsarolni és azt fogják is.

2020. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
95%
21-22, te miért nem az anyáddal élsz? téged sem zavarna a farok-lovaglásban
2020. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Talán még tippeket is adna hozzá, tudod. Win-win szituáció.
2020. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
15%
Nem is olyan buta a #22-es, ha ilyen szempontból gondolunk beley :D
2020. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon sok család van így, és megférnek."


Jah leginkább muszájból és a megférnek legtöbbször azt jelenti, hogy valaki, általában az akinek amúgy nincs hová mennie, kussol és nyel.

De amúgy is én nem megférni akarok az otthonomban, meg másokhoz alkalmazkodni, hanem kényelmesen és fesztelenül élni.

2020. okt. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a #22-es válaszoló egy ilyen megtűrt anyósjelölt lehet, akitől majd agyvérzés kerülgeti a menyét/vejét, csak köteles elviselni a béke érdekében a rossz természetét.
2020. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!