Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom muszlim férfit...

A lányom muszlim férfit szeret és hozzá akar menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék nagyon megfontolt lenni, a lányommal a kapcsolatot nem elrontani, ezért kérek segítséget.

Nem tini már, 30 éves. Sokáig nem érdekelték a férfiak, aztán volt egy tartós kapcsolata, aminek 2 éve vége lett, azon a férfin kívül más férfi nem volt az életében, pedig elfogultság nélkül mondhatom, igazán szép és intelligens lány, udvaroltak is neki sokan, de kikosarazta őket. Köztünk a kapcsolat mindig nagyon-nagyon jó volt, imádjuk egymást. Velünk lakik és mégsem, a házunk 2 lakrészből áll, elférünk.

Néhány hónapja megismerkedett egy férfival az interneten. 2 évvel fiatalabb a lányomnál, találkoztak is már többször és a lányomat már bemutatta a családjának is, ő is volt nálunk. Nagyon rendes, valóban. Nem állampolgárságra utazik, megvan neki. Nem is pénzre, elég tehetős. De mégis féltem ettől. A lányom el is mondta, ha hozzámegy (ugyanis ezt tervezik), akkor muszlim lesz ő is. Eddig atistának mondta magát, mi nem kereszteltük meg, nem vagyunk vallásosak.

A férfi olyanokat mond, hogy azért élt mindig visszafogott életet a lányom, mert neki lett szánva. A lányom szintén ezt mondja, hogy ezért nem érdekelte senki.... Mikor nálunk volt, nem is aludtak együtt és a lányom elmondta, hogy házasságig nem fekszenek le egymással.

Félek, hogy mi lesz, ha ilyen kultúrális különbségbe bekerül.

Mit tanácsoltok?


2020. nov. 19. 21:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
22%

Ne haragudj meg, de a lányod 30 éves. Ő ha így döntött, te miért akarsz beleszólni? Esetleg az utóbbi kapcsolatának nem azért lett vége mert beleszóltál? Értem én, hogy egy 14 évesnek el kell magyarázni különböző dolgokat, de 50 éve egy 30 nő már a 14 éves lányát nevelte, te meg bele akarsz szólni.

Nem mondom hogy jó vagy rossz választás egy arab, de ha te lebeszéled és a későbbiekben nem talál magának pár, egész életében téged fog hibáztatni. Mert ugye, mi lett volna ha nem hallgatok anyámra! Így viszont ha valami nem jön össze, saját magát hibáztathatja és könnyebben átlépik rajta.

2020. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Nem arab, török.

Nem, nem szóltam bele az előző kapcsolatában. Azért szakított a volt párjával, mert az megcsalta őt.

Ezt a nagyon jó kapcsolatot szeretném is megtartani, így nem csinálok semmit. Remélem, boldoggá teszi a lányomat, más nekem nem számít.

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

2020. nov. 20. 13:38
 23/35 anonim ***** válasza:
19%

Elindult az agymosás a mocskos muszlim részéről...

Én a házamba se engedtem volna be.

A lànyodról lemondhatsz.

30 évesen sokkal több esze lehetne!

2020. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
51%

Hiába vallja a kedves lányod ateistának magát, attól függetlenül Ő egy keresztény vallású országba és kultúrába született amit egy muszlim soha nem fog tudni felfogni és elfogadni .

Ezek állatok kérdező...

Fogsz még sírni mert nem vagytok észnél

2020. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
48%
Nem biztos, hogy nem tud hozzászokni az új életmódhoz. Bécsben élő, de török származású muszlim férjem van (már én is), annyi idős vagyok, mint a lányod. Meg kellett szokni dolgokat, de nekem könnyen ment. Nem voltam előtte sem partyarc alkat, nem pasiztam, így nem volt nehéz. Azt írod, hogy a lányod is inkább nyugodt természetű, ez előny lesz. Ameddig meg nem ismertem a férjemet, általában egész nap otthon voltam, persze eljártam vásárolni meg barátnőkkel meginni egy kávét, de semmi durvulás, otthonról is dolgoztam (most is így teszek). Ami azt illeti... most még sokkal többet járok el itthonról, mint a férjem előtt. Nélküle is, csak mindig tudja, hogy hová megyek. A ruhatáramat kissé konzervatívabbra vettem, de nem esett nehezemre. Döntő szó övé, nekem ez tökéletesen megfelel, mert férfi dolog, mindig jól is dönt, 99%-ban meg egyezik is a véleményünk mindenről. Én nagyon szeretek muszlim feleség lenni, megkapom azt a határozottságot, biztonságot, hátteret, amire mindig is vágytam, de előtte nem ismertem meg olyat, aki nyújtani tudja. Az fontos, hogy az ember világlátott ember legyen. Férjem boxol, bejárta általa a fél világot, aktív társasági életet él, nem begubozó, jött-ment, sok mindent látott, nyitott a világra, engem is hagy nyitni, de mégis keretek között élünk. Ilyen ember mellett elég jó muszlim feleségnek lenni és nincs gond. Akinek sokféle kapcsolatai voltak, kalandokba bonyolódott, bulizott és fontosabb neki a karrier, mint a család, annak tényleg nem való ez az élet.
2020. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
61%
"Döntő szó övé" a te érdekedben remélem hogy sose lesz egy nagy vitátok sem
2020. nov. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod intelligens a lányod. Akkor miért szóljunk mi bele ? Pontosan tudja mi vár rá, ezt akarja, nincs ezzel gond.


Csak ti képzelitek el hogy ez rossz, változtatni kell, nem lesz jó neki.

2020. nov. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
88%
szerintem ez a lányod párjának a személyiségétől nagyban függ, nekem vannak muszlim ismerőseim akik teljesen normálisak, liberális értékrenddel rendelkeznek, hisznek a nemek közti egyenjogúságban. önmagában ez nem probléma, keresztények, ateisták, mittudoménmilyenvallású emberek között is vannak olyanok, akik nem tisztelik a másikat, bántalmazóak. VISZONT ami aggasztó a leírásodban, hogy egyrészt pár hónapja ismerik csak egymást, másrészt meg ennyire ragaszkodnak egymáshoz az nem hiszem hogy egy érett és egészséges viszony. ha a leírásból kivennénk hogy muszlim, és csak az lenne hogy pár hónapja ismerik egymást de már nagyon elkötelezettek, akkor is problémásnak hangzik a dolog, mintha mindketten valamilyen igazolást, menekülőutat keresnének - a lányod megtalálná a helyét a világban úgy hogy ő akkor egy feleség, a kedvese pedig elmondhatná mint achievementet, hogy "van feleségem". ez külön érdekes, hogy nekem egy egyiptomi muszlim ismerősöm mesélte, hogy ahol ő lakik nem vesznek komolyan mint felnőttet, ha nem vagy házas, és ő egy feminista meg liberális srác, lehet hogy ez is itt jelenlévő tényező. emellett nekem az nagyon furcsa, hogy valaki pár hónapja ismer valakit, össze akarnak házasodni, és a vallását automatikusan felvenni, úgy hogy ezt a vallást pár hónapja ismeri, előtte meg egész életében ateista volt! ez számomra megint csak vagy egy szerep felvétele, vagy a vallásosságot egyáltalán nem veszi komolyan a lányod.
2020. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Igen, ez is elég aggasztó. De a párjába a vallási helyen ahova jár is ezt sulykolják, hogy ez a találkozás nem véletlen és Allah akarja.
2020. nov. 22. 20:34
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

28-as vagyok


ez akkor is irracionális válasz, és irracionális cselekedet. ha római katolikus lenne, és a katolikus gangjével megbeszélné hogy már pedig nem véletlen találkozás és Isten akarja, akkor is ugyanolyan nyugtalanító lenne (nem vagyok semmilyen vallás ellen, magam is vallásos vagyok).

2020. nov. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!