Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem segít az egész...

Miert nem segít az egész családom? Miért hagyott magára mindenki?Két gyerekkel vagyok egyedül egész nap. Fog ez valaha változni? Ferjem reggeltol estig dolgozik, segít amiben tud, de keveset van itthon.

Figyelt kérdés

Hozzá tenném nagy a csalad mindket reszrol. Szüleim kocsival 15 percre, busszal kb 40 percre laknak. Többször előfordult, hogy iszonyat szorult helyzetben sem segítettek. Ne ertsetek felre nem veluk akarom neveltetni a gyerekeket, de nehez is lenne hiszen kb 3 havonta nezik meg oket, akkor sem foglalkoznak veluk.. De tenyleg csak minimumot varnam el, hogy pl tegnap is a beteg gyerekkel akartam menni orvoshoz, a masikra kellett volna, maximum egy orara vigyazni. Anyam nagy sajnalkozasok mellett, himi humi indokokkal nem jott. De ez mar tobbszor elofordult. Soha nem szamithatok ra. Terhesen el kellett mennem egy nagyon fontos vizsgalatra, mivel azt hittek rendellenesseg van a babanal, masik gyermek betegeskedett. Konyorogtem anyamnak apamnak...nem jottek el. Akkoriban anyunak olyan munkahelye volt, hogy kb fodrasz miatt szabit vett ki meg ilyenek. Hozza teszem mielott terhes lettem mar mondogatta, hogy ferjhez kellene menni, meg szulni, meg, hogy o mennyit fog segiteni...ebbol semmi nem lett...Jelenleg nem dolgozik, a dedi mamara vigyaz....mindig ra hivatkoznak, pedig dedi fel evig korhazban volt, csak csomagot lehetett neki vinni, de igy is ra hivatkoztak, hogy miatta nincs idejuk.....kozben persze megy a facebook szeretet, mindenhova odairjak, hogy "imadom az unokaimat", apam munkatarsaitol kezdve mindenkinek mutogatja oket, meg buszke nagypapa, anyam buszke nagymama...

Apám olyat is mondotr, hogyha meghal a dedi mama majd o akkor fog az unokaival foglalkozni! Szerintem ez tobb mint felhaborito. .isten adja eljen a dedi meg 10 evet, akkor tizeneves korukig nem fognak a gyerekekkel foglalkozni?



2020. nov. 24. 10:33
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
20%

Ezen az oldalon irkáló nők kívánalmainak egyszerűen nem lehet megfelelni.

Itt legtöbbször az volt eddig a panasz, hogy túl sűrűn jönnek a szülők, vagy az anyósék.

Most meg az ellenkezőjéért szidják a felmenőket.


Vagyis ha van sapka a rokonokon az a baj, ha nincsen akkor meg az a baj.

2020. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
88%

Furcsállom a nagyszülőket, de valóban az ő döntésük. Azt is írtad, hogy mindkét részről nagy a család. Gondolom, akkor ez testvéreket, esetleg unokatestvéreket is jelent. Közülük sem tudsz esetleg megkérni valakit ilyen esetben, amikor tényleg SOS helyzet van? Ha senkit nem tudsz megkérni, senki nem hajlandó segíteni, érdemes lenne átgondolni/átbeszélni, hogy ennek mi lehet az oka. Nem lehet valami rejtett sérelem a háttérben?

Nem bántásból írtam, csak agyalok. Ilyen típus vagyok: szeretek a mélyére látni a dolgoknak, kideríteni a "rejtélyeket".

2020. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
28%
27# végre valaki... Így van. Mindenki megoldja. Erre találták fel az észt és a szervezést.
2020. nov. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Nem arrol van szo, hogy nem fogom megoldani ezeket a helyzeteket es mind meghalunk....

Pont, hogy megoldast keresek en is.

32-es egyebkent fejen talalta a szöget, mert ha tudnam az okokat konnyebb lett volna az elejetol, vagy ha nyilt kommunikacio lenne.

Ha azt mondanak:

Figyelj, nem erdekelnek a gyerekeid! Van eletem, abszolut nem szeretem oket, ne is szamits ra, hogy barmikor is vigyazok rajuk!!!

Na ez egyenes beszed lenne, az ember rogton tudna hanyas a kabat, nem az hogy igy imadom ugy imadom a facen, meg jajj de segitenek, de pont fol a teszta meg hasonlok....de azert el ne merjetek koltozni anyosod kozelebe, mert megharagszunk..

2020. nov. 25. 09:50
 35/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Akit esetleg erdekelnek a fejlemenyek... eladtuk a hazat, ferjem csaladja fele koltozunk, de nem tulsagosan kozel...

Tudom itt is lehetnek buktatok, de ugy vagyok vele megprobaljuk, hatha jobb lesz, lesz szorosabb csaladi kapcsolat, segitseg..a nagymama egyenlore nagyon orul, aztan meglatjuk, hogy alakul.

Szuleim termeszetesen fel vannak haborodva, hogy messzebb koltozunk, sajnaltatjak magukat nagyon, pedig a kiirasom ota mikulas karacsony is mind elmaradtak, azotase jottek.. Mikulasra egy 200 ftos telapo nem fert bele, pedig mint irtam nem eppen szegenyek...apam valasza nyugi majd bepotoljuk....azota is.

2021. febr. 16. 00:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!