Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ? Tanácstalan vagyok !

Mit tegyek ? Tanácstalan vagyok !

Figyelt kérdés

Apámmal nem túl jó a kapcsolatom , pár évente találkozunk. Miután megszülettem 3 éves koromtól nem dolgozott , sokat ivott. Anyám elvált tőle , elköltöztünk , egyedül nevelt , apám gyerektartást sose fizetett , anyámnak küszködnie kellett nagyon sokat , rengeteget dolgozott . 15 éves koromig találkoztunk rendszeresen apámmal , azonban az alkoholista, frusztrált goromba életmódja miatt elmaradoztam , évente 1x-2x beszéltünk , ahol mindig számonkért hogy miért nem keresem őt.

Apámat a lánytestvére tartotta el egész életében , akinek se férje , se gyerekei nincsenek , most meghalt . Kiderült hogy zavaros adósságok voltak körülötte, amit arra az ingatlanra terheltek amiben most laktak , illetve lakik apám. Apámnak a rokonai segítettek , ezt most a lánytestvére (nagynéném) temetésén tudtam meg . A temetés horror összeg , a sírhelymegújítás és a temetés majdnem 1 millió forint volt , amit nem tudok zsebből finanszírozni , és akkor közölték velem , hogy elengedik apám kezét, amit megértek , mert nem az ő dolguk , és minden felelősség engem terhel hogy mi lesz vele . Viszont nem tudom apámat eltartani , én is küszködök a pénzzel , és hozzáköltözni sem akarok , hiszen iszik , folyton a múltat okolja , meg más embereket , nem ismeri be hogy saját maga miatt jutott idáig . Nyugdíja ugye nincsen , jönnek a számlái , a gyógyszerei , étel stb , olyan többlet amit nem tudok finanszírozni , mert teljesen ki vagyok számolva , de mindenki rám akarja tolni a felelősséget . A házat eladósította az évek alatt , tehát jó nagy adósságot örökölnék , ez az ára annak hogy egész életében nem csinált semmit , csak otthon volt , meg a kocsmába járt . Viszont úgy próbálják beállítani a rokonok , hogy enyém a felelősség az ő további élete miatt , és lelkiismeretfurdalásom van , pedig nem kéne . Szeretnék lassan családot , de így az se lesz , tönkre fog tenni, és én leszek a rossz ember , pedig ő se segített soha az életben , csak küszködtünk , meg szégyenkeztünk miatta . A kialakult helyzettel nem tudok mit tenni. Mit tegyek ebben a helyzetben ?



2020. nov. 24. 14:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"A temetés horror összeg , a sírhelymegújítás és a temetés majdnem 1 millió forint volt , amit nem tudok zsebből finanszírozni"


Ehhez Neked mi közöd van? Nem az apád halt meg, hanem a nővére. Neked egy fillért sem kell fizetned, fizessen az, aki ilyen drága temetést szervezett.


"Szeretnék lassan családot , de így az se lesz"

Te éld a saját életed. Apád nem törődött veled gyerekkorodban, neked se kell törődnöd vele. Hány éves az apád, egyáltalán nyugdíjas korú, 65 év feletti?

2020. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy pszichológushoz, aki segít majd neked megérteni/feldolgozni, hogy az apád élete nem a te felelősséged.

Könnyű mondani, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásod, ez nem így működik. De el kell fogadnod, az ő élete, neki kell megoldja, nem vagy érte se felelős se köteles.

Bocsáss meg, hogy ezt mondom, de apád egy pióca. A te életedben a szerepe egy (számára) viszonylag kellemes éjszaka volt. Nem több. Nem a te terhed. Egye meg, amit főzött.

2020. nov. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy alap temetés nem kerül ennyibe, 3-400.000 kb. Ki kérte az extrákat? Annak is kell kifizetnie. Kicsit se értem, a család szerint miért neked kéne kifizessed a nagynénéd temetését.
2020. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
A családod becsap. Egymilliós az zenekaros luxustemetés luxus helyen. Ki akar rabolni a családod. Szakítsd meg velük is meg apáddal is a kapcsolatot. Fészen tiltsd le őket, a számaikat is tiltsd le, vagy kérj új telefonszámot. Ha csengetnek, ki se menj, ne kommunikálj velük, ne engedd be őket. Ezek gazemberek.
2020. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

elvileg nem neki kéne - mindig az örökös* fizet -, az pedig ez az alkoholizáló apa. akinek nincs pénze. a rokonság meg már nem szeretné ezt is állni.

* ha nincs leszármazott, se házastárs, és a szülők se élnek, akkor a testvér az örökös. ha örököl, ha nem, a temetés költsége a törvény erejénél fogva az övé..

2020. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, mi közöd a temetési költségekhez???
2020. nov. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Bíróságokon szokott lenni ingyenes jogsegély, nem tudom most van- e valami a vírus miatt. En nyugodtabb lennek ha beszélnék egy ügyvéddel. Esetleg családsegitőt meg lehetne keresni hogy van e valami ötlet hogy apáddal mi legyen..hátha

Bűntudatod meg ne legyen, maganak köszönheti a sanyarú sorsát.

2020. nov. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem hogy a temetés rendezése nem a te dolgod.
2020. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek . Ötleteket , tapasztalatokat , tanácsokat szívesen fogadok .
2020. nov. 25. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!