Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ? Tanácstalan vagyok !

Mit tegyek ? Tanácstalan vagyok !

Figyelt kérdés

Apámmal nem túl jó a kapcsolatom , pár évente találkozunk. Miután megszülettem 3 éves koromtól nem dolgozott , sokat ivott. Anyám elvált tőle , elköltöztünk , egyedül nevelt , apám gyerektartást sose fizetett , anyámnak küszködnie kellett nagyon sokat , rengeteget dolgozott . 15 éves koromig találkoztunk rendszeresen apámmal , azonban az alkoholista, frusztrált goromba életmódja miatt elmaradoztam , évente 1x-2x beszéltünk , ahol mindig számonkért hogy miért nem keresem őt.

Apámat a lánytestvére tartotta el egész életében , akinek se férje , se gyerekei nincsenek , most meghalt . Kiderült hogy zavaros adósságok voltak körülötte, amit arra az ingatlanra terheltek amiben most laktak , illetve lakik apám. Apámnak a rokonai segítettek , ezt most a lánytestvére (nagynéném) temetésén tudtam meg . A temetés horror összeg , a sírhelymegújítás és a temetés majdnem 1 millió forint volt , amit nem tudok zsebből finanszírozni , és akkor közölték velem , hogy elengedik apám kezét, amit megértek , mert nem az ő dolguk , és minden felelősség engem terhel hogy mi lesz vele . Viszont nem tudom apámat eltartani , én is küszködök a pénzzel , és hozzáköltözni sem akarok , hiszen iszik , folyton a múltat okolja , meg más embereket , nem ismeri be hogy saját maga miatt jutott idáig . Nyugdíja ugye nincsen , jönnek a számlái , a gyógyszerei , étel stb , olyan többlet amit nem tudok finanszírozni , mert teljesen ki vagyok számolva , de mindenki rám akarja tolni a felelősséget . A házat eladósította az évek alatt , tehát jó nagy adósságot örökölnék , ez az ára annak hogy egész életében nem csinált semmit , csak otthon volt , meg a kocsmába járt . Viszont úgy próbálják beállítani a rokonok , hogy enyém a felelősség az ő további élete miatt , és lelkiismeretfurdalásom van , pedig nem kéne . Szeretnék lassan családot , de így az se lesz , tönkre fog tenni, és én leszek a rossz ember , pedig ő se segített soha az életben , csak küszködtünk , meg szégyenkeztünk miatta . A kialakult helyzettel nem tudok mit tenni. Mit tegyek ebben a helyzetben ?



2020. nov. 24. 14:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha apád önhibáján kívül került volna nehéz helyzetbe, akkor indokolt lenne a lelkiismeretfurdalásod.


De így, hogy szándékosan tette magát ilyenné - egy percig se érezd magad felelősnek iránta.

2020. nov. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
77%

kérdező, ennek a lánytestvérnek, aki most meghalt, élnek még a szülei? ha nem, akkor apád lesz az örökös (azt írtad ugye, hogy se férj, se gyerek..)

ha igen, azt a házat lenne érdemes megnézni. mennyi a rajta lévő terhelés, mennyit ér a ház. lehet, hogy el tudjátok adni, és abból maradna is egy kicsi.

az is opció lehet, hogy apát gondnokság alá vonni - pláné, ha örököl..nehogy azt is el tudja inni -, onnantól kezdve nem kezelheti a pénzét, mert azt a gondnok kezeli.


és az is baj, hogy tőle már nem lehet büntetlenül - ennyi év után - elvonni az alkoholt. belehalna. így viszont nem veszik be egyik intézetbe sem. és az is baj, hogy ha ott hal meg egyedül, étlen-szomjan-megfagyva, azért is a kérdezőt fogják előszedni.


szóval utánajárnék először az ingatlan netto értékének, és mennék a gyámhivatalba. hogy jogilag lefedjem magamat. mást nem igazán lehet tenni

2020. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
"Valahol szeretett" Nem bántásból kérdezem, de ugyan hol? Támogatott anyagilag vagy érzelmileg, vagy tanított téged valamire érdemben vagy ott volt a betegágyad mellett? Ha ezek egyike sem, akkor annyi vele szemben a kötelességed, mint az akármelyik alkoholistával szemben az utcában. Az, hogy egyszer nem csak dugott, hanem nemzett is, még nem érdemesíti őt semmire. Nem állítom, hogy ezt könnyű elfogadni.
2020. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
92%

Ha nem fizetett gyermektartási díjat, akkor nincs vele szemben tartási, gondozási, nevelési kötelezettséged. Nem csak Ptk. rendelkezik erről, ez a társadalmi norma is. Azaz nem kell senki előtt sem szégyenkezned amiatt, hogy rólad nem gondoskodó vér szerinti apádról te sem gondoskodsz.


Ha nagyon meg akarod nyugtatni a lelked, akkor küldjél apádnak időnként kevéske pénzt, meg hívd fel telefonon. Ha nincs vagyona, havi jövedelme, akkor esélytelen, hogy normális idősek otthonába kerülhessen. Az alapítványok, egyházak is azt szeretik pártfogásukba venni, akiből pénzük lesz. Nem szép kimondani, de neked legjobb megnyugvást az adna, ha alkoholistákra jellemző balesetben elhunyna.

Apád leánytestvérének temetési költségeihez nincs miért hozzájárulnod.


Ptk.

4:194. § [A rokontartásra való jogosultság]

(3) Ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett, a gyermek a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére.


Adósság öröklésétől nem kell félned, mert az örökséget simán visszautasíthatod. Ha senkinek sem kell, akkor az állam a törvényes örökös.


7:4. § [Kiesés az öröklésből]

...

(2) Kiesik az öröklésből az is,

...

d) aki az örökséget visszautasította.


7:74. § [Az állam szükségképpeni törvényes öröklése]

(1) Más örökös hiányában az állam a törvényes örökös.

(2) Az államot mint törvényes örököst az örökség visszautasításának joga nem illeti meg

2020. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

"és minden felelősség engem terhel hogy mi lesz vele"

nem terhel téged semmit. apádnak kellett volna gondolnia a saját jövőjére, hogy legyen majd nyugdíja (gondolom azért nem dolgozott hogy gyerektartást se kelljen fizetnie). ha a rokonok annyira aggódnak miatta, akkor gondozzák ők, ne benned keltsék a bűntudatot.


"Valahol szeretett"

hol? "apám gyerektartást sose fizetett", "alkoholista, frusztrált goromba", "évente 1x-2x beszéltünk". ha szeretett volna, akkor fizetett volna gyerektartást, nem lett volna goromba az alatt a kevés idő alatt amit veled tölthetett, és ő keresett volna téged.


"A házat eladósította az évek alatt , tehát jó nagy adósságot örökölnék"

visszautasíthatod az "örökséget"

2020. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Apád semmilyen kötelességét nem teljesítette veled kapcsolatosan.

Következésképpen neked semmilyen kötelezettséged sincs az irányában. Az örökséget ha a halálakor visszautasítod, megszabadulsz így a tartozásaitól is.

2020. nov. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
A rokonokat meg határozottan tedd helyre, ne légy tutyimutyi. Mondd meg határozottan, hogy apád a hímivarsejtjén kívül soha semmit se nyújtott neked, te sem tartozol neki, vigyék haza ők, neked nem kell sem ő, sem az öröksége. Kész.
2020. nov. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Apádat már eddig se kellett volna eltartani, ott (is) el lett rontva az egész. Neked nincs felelőséged az ügyben.. miért is lenne? Nem tehetsz semmiről és nem is kaptál tőle igazán semmit.
2020. nov. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Ló💩 van bármi kötelezettséged felé.

Mire lenne?

Csak is saját magáért felel.

2020. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Az az ember, aki mindig másokon élősködik, egy vérszívó denevér. Aki ezt hagyja, az meg egy dagadt tehén. És nem elég, hogy dagadt, mégy hülye is, mert azt gondolja: ˝szegény denevér, neki szüksége van a vérre, nekem meg van még sok˝.

/Csernus Imre/

Komolyan mondom, az ilyen embereknek az a bajuk, hogy egész életükben kiszolgálták őket. Nem tudja vállalni a felelősséget. Ha tovább szolgálod ki, akkor arra ítéled, hogy soha ne legyen egy érzelmi felnőtt, hogy egész életében egy pióca legyen. Te meg hozzászoksz ahhoz, hogy mások csicskáztassanak, ez válik számodra természetessé. Nincs semmilyen kapcsolatod vele. Ne hagyd, hogy lelkileg megnyomorítsanak, jóság meg bűntudat ide vagy oda.

2020. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!