Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most akkor ez alapján anyám...

Most akkor ez alapján anyám kitaníttatott, erre tényleg azt lehet mondani, hogy ez az ő érdeme?

Figyelt kérdés

Anyám folyton a fejemhez vágja, hogy kitaníttatott, másoknak is mindig büszkélkedik vele, hogy bizony ő engem kitaníttatott, most hogy jól keresek támogatást szeretne tőlem, mert ő ugye szerinte kitaníttatott, ami az alábbiakat takarja:


- alapképzésen önköltségesre vettek fel, másfél év után azonban átkerültem államira, mert jól tanultam. 3 félévet kifizetett nekem, egy félév volt 175000 ft. Ennyi volt az összes támogatás tőle.

Összesen 10 félévet jártam egyetemre, ha kiszámolom, havi 8750 Ft-jába került az, hogy egyetemre jártam.


Mivel semmi másra nem adott pénzt, két munkahelyem volt egyetem mellett, mert lakni is kellett valahol, azt én fizettem magamnak, a bérletet, utazást, élelmiszert, tankönyveket, ruhákat, gyógyszereket stb. mind magamnak fizettem.

Ezen kívül inkább csak akadályozott, mert ahányszor hazamentem és tanultam, ordított velem, hogy csak a gép előtt ülök és játszom, inkább mentem volna el dolgozni, bezzeg másnak a gyereke stb. stb.

Szóval anyagilag nem volt hajlandó többet levenni a vállamról, 5 évig minden hétvégén a munkahelyen voltam, nem volt karácsonyom sem, hogy tudjam fizetni a költségeket, mellette átkerültem államira, mert olyan jól tanultam, pedig egy jó szót nem szólt.

Most persze már büszkélkedik mindenkinek, hogy ő kitaníttatott, meg hogy én havi 100 000 Ft-jába kerültem anno, ilyeneket mond a szomszédoknak, meg hogy vegyek a keresetemből nekik ezt-azt, mert ő miatta vagyok csak most is és hálásnak kéne lennem.


Ti mit gondoltok erről? Lehet erre azt mondani, hogy ő taníttatott ki? Mert tény, hogy segített, de nem erején felül, azt tudni kell. Én inkább a saját érdememnek tekintem, de lehet, én gondolom rosszul, és lehet, én vagyok a rossz, de nem érzem, hogy én ezért nekik tartozom anyagiakkal és vásárolnom kellene nekik edénykészletet, meg új bútorokat.



2020. nov. 26. 15:18
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tudom, most hogy van, de én is félévkor kerültem át államira szintén magánegyetemen, kb. 10 éve. Volt valami kvóta, a legjobb 5% már évközben átkerülhetett.

Kérdező, anyád nem normális. Más ennyi pénzt kifizet albérletre 6 hónap alatta a gyerekének, ő meg 5 évre letudta vele az egész támogatást. Nevetséges, ha nem látja, hogy mibe kerül az egyetem. Vagy szerinte szórakozásból dolgoztál 2 helyen mellette?

2020. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
24%

Anyádnak forintban ki nem fejezhető érdemei vannak a taníttatásodban, viszont én nagy hibának és gusztustalan dolognak tartom, hogy erre hivatkozva kér tőled tárgyakat.


Te elvitatod anyád érdemeit, ő meg fej téged, egyikőtöknek sincs mit a másik szemére hányni!

2020. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
90%

"Anyádnak forintban ki nem fejezhető érdemei vannak a taníttatásodban" - és mik azok az érdemek pontosan, mert a kérdező leírása alapján még hátráltatta is azzal, hogy b-szogatta, hogy csak játszik, miközben épp tanulni próbált.

Engem pl. nem tudtak támogatni a szüleim külön pénzzel, de náluk laktam végig egyetem alatt, a kajámat állták, csomagoltak nekem mindig, és lelkileg mellettem voltak, bátorítottak, na, én ezt nevezem érdemnek.

Havi 8400 forintot, mellé sok b-szogatást, utólagos felhánytorgatást, meg kamuzást nem neveznék érdemnek.

2020. nov. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 Savlekotő ***** válasza:
92%

Fizesd vissza,kérdezd meg hogy a pelenka mennyi volt hozzá adod utána kapcsolat megszakít mert érzelmileg semmit se adott..

70F

2020. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
91%

Most őszintén, ha már a világra pottyantott, kutya kötelessége legalább addig támogatni amíg elvégzed az iskolát. (nem a 8-at)

Persze van olyan helyzet amikor az ember nem tudja ezt megtenni a gyerekéért, de az más tészta. Jobban teszed ha minimálisra veszed vele a kapcsolatot, talán észreveszi magát. De ha nem, neked akkor is jobb lesz!

Azt meg megint nem várhatja el hogy most te vegyél neki akármit is. Ez nem egy üzlet hogy megszülök egy gyereket és akkor majd onnantól ha már keres lehúzhatom anyagilag. Szomorú hogy sokan így gondolkodnak.

2020. nov. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy az ő érdeme! Visszaadnod sem kell semmit. Undorító az a szülő, aki felhánytorgat ilyeneket, az ilyen ember soha semmit nem ad őszintén és önzetlenül. Ha valaki nem tud jó szívvel adni, akkor ne adjon sehogy! Mellesleg nem te akartál megszületni, ő vállalt téged, az a minimum minimuma csak, amit ő adott, és azt se jó szívvel ezek szerint...
2020. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
16%
Magánegyetem, aha. Ott hogyan lettél államis?
2020. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
22%
Magánegyetem állami támogatással? :D Mesélj még...
2020. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
78%

Engedd el ezt az egészet. Mondjuk én emiatt is szeretném anyámmal megszakítani a kapcsolatomat, amint stabilabb lábakon állok, mert én is álladóan ezt hallgatom.

Bár ő azért ennél többet költött rám, de állandóan érezteti, hogy az adósa vagyok és hogy bezzeg ő mennyi mindent megtett.

És? Ki tartott a fejéhez pisztolyt, kérdem én?

Mert max a Tórában van megírva, hogy támogatnod kell a gyerekedet, ahogy tudod, máshol nem, de az én családom nem ezt a vallást követi, úgyhogy itt még erre sem lehet fogni.

2020. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
10%

Azt hogy igen, kitaníttatott. Ha neked probléma a megélhetés, 2 állás kell a rezsire, albira, és támogatja a tandíjadat, amit kezdetben fizetni kellett... Nos, ja. Tény, hogy erősen túloz, de azért elindított, megadta az eted alapját.


Az meg, hogy nem adott többet pl. kajára és nyalta ki a valagad, az már más kérdés. Lehet csak ennyit tudott rád szánni.

Mit vartál??? Felnőtt ember voltál, nagykorú. Legalább belekóstoltál a ruppótlan, diákévekbe, megtanulhattad volna becsülni a mostani helyzetedet. Más ennyit se kap a szüleitől.

2020. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!