Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most akkor ez alapján anyám...

Most akkor ez alapján anyám kitaníttatott, erre tényleg azt lehet mondani, hogy ez az ő érdeme?

Figyelt kérdés

Anyám folyton a fejemhez vágja, hogy kitaníttatott, másoknak is mindig büszkélkedik vele, hogy bizony ő engem kitaníttatott, most hogy jól keresek támogatást szeretne tőlem, mert ő ugye szerinte kitaníttatott, ami az alábbiakat takarja:


- alapképzésen önköltségesre vettek fel, másfél év után azonban átkerültem államira, mert jól tanultam. 3 félévet kifizetett nekem, egy félév volt 175000 ft. Ennyi volt az összes támogatás tőle.

Összesen 10 félévet jártam egyetemre, ha kiszámolom, havi 8750 Ft-jába került az, hogy egyetemre jártam.


Mivel semmi másra nem adott pénzt, két munkahelyem volt egyetem mellett, mert lakni is kellett valahol, azt én fizettem magamnak, a bérletet, utazást, élelmiszert, tankönyveket, ruhákat, gyógyszereket stb. mind magamnak fizettem.

Ezen kívül inkább csak akadályozott, mert ahányszor hazamentem és tanultam, ordított velem, hogy csak a gép előtt ülök és játszom, inkább mentem volna el dolgozni, bezzeg másnak a gyereke stb. stb.

Szóval anyagilag nem volt hajlandó többet levenni a vállamról, 5 évig minden hétvégén a munkahelyen voltam, nem volt karácsonyom sem, hogy tudjam fizetni a költségeket, mellette átkerültem államira, mert olyan jól tanultam, pedig egy jó szót nem szólt.

Most persze már büszkélkedik mindenkinek, hogy ő kitaníttatott, meg hogy én havi 100 000 Ft-jába kerültem anno, ilyeneket mond a szomszédoknak, meg hogy vegyek a keresetemből nekik ezt-azt, mert ő miatta vagyok csak most is és hálásnak kéne lennem.


Ti mit gondoltok erről? Lehet erre azt mondani, hogy ő taníttatott ki? Mert tény, hogy segített, de nem erején felül, azt tudni kell. Én inkább a saját érdememnek tekintem, de lehet, én gondolom rosszul, és lehet, én vagyok a rossz, de nem érzem, hogy én ezért nekik tartozom anyagiakkal és vásárolnom kellene nekik edénykészletet, meg új bútorokat.



2020. nov. 26. 15:18
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar esetleg egy teljes elszámolást csinálni, hogy babakorodtól kezdve mennyi pénzt költött el rád, és behajtani rajtad az egészet?
2020. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%

Nárcisztikus kórkép. Sajnos az ilyen szülőnek nem tudsz megfelelni és a jóhír az, hogy nem is kell.

Kedves Kérdező, ha attól megnyugszik a lelked, hogy visszafizeted a pénzt az jó, de azt ne hidd, hogy ennek vége lesz ezzel. Mindig te leszel a hálátlan és újabb zsarolási konfliktusok lesznek. Az ilyen szülő nem változik!

Megtanulhatod kezelni, rengeteg videót találsz a neten Nárcisztikus szülő, mérgező szülő témában.

2020. dec. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fizesd vissza, aztán szakíts meg vele minden kapcsolatot. Az ilyen mérzegő szülőre nincs szüksége senkinek.

Anyád amúgy nem taníttatott ki, csak magának akarja ezt az érdemet, hogy legyen mivel körbenyalatnia magát.


Egyszer egy már milliomos cégvezető mesélte egyszer egy interjúban (USA-ban volt), hogy amikor 18 lett, az apja egyszerűen benyújtotta a számlát, hogy "Fiam, 18 éves korodig összesen ennyibe kerültél nekünk, kezdd el szépen visszafizetni, mert az a mi pénzünk, amit te elvettél", az anyja asszisztált ehhez. Mit csinált? Később visszafizetett mindent, megváltoztatta a nevét, és már kb 20 éve nem tartja sehogy sem a kapcsolatot a szülőkkel.

Szerintem szánalmasak az ilyen "szülők". Nem valók szülőnek.

2020. dec. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
92%
Szánalmasak, de undorítóak is. Minek szaporodtak ilyen mentalitással egyáltalán? Még hogy a gyerek elvette! Ugyanígy dobtam volna ki őket az életemből, de annyi különbséggel, hogy egy fillért se adtam volna nekik. Inkább nem írom le, mit kellene az ilyen "emberrel" csinálni, főleg az ivarszerveivel...
2020. dec. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!