Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most akkor ez alapján anyám...

Most akkor ez alapján anyám kitaníttatott, erre tényleg azt lehet mondani, hogy ez az ő érdeme?

Figyelt kérdés

Anyám folyton a fejemhez vágja, hogy kitaníttatott, másoknak is mindig büszkélkedik vele, hogy bizony ő engem kitaníttatott, most hogy jól keresek támogatást szeretne tőlem, mert ő ugye szerinte kitaníttatott, ami az alábbiakat takarja:


- alapképzésen önköltségesre vettek fel, másfél év után azonban átkerültem államira, mert jól tanultam. 3 félévet kifizetett nekem, egy félév volt 175000 ft. Ennyi volt az összes támogatás tőle.

Összesen 10 félévet jártam egyetemre, ha kiszámolom, havi 8750 Ft-jába került az, hogy egyetemre jártam.


Mivel semmi másra nem adott pénzt, két munkahelyem volt egyetem mellett, mert lakni is kellett valahol, azt én fizettem magamnak, a bérletet, utazást, élelmiszert, tankönyveket, ruhákat, gyógyszereket stb. mind magamnak fizettem.

Ezen kívül inkább csak akadályozott, mert ahányszor hazamentem és tanultam, ordított velem, hogy csak a gép előtt ülök és játszom, inkább mentem volna el dolgozni, bezzeg másnak a gyereke stb. stb.

Szóval anyagilag nem volt hajlandó többet levenni a vállamról, 5 évig minden hétvégén a munkahelyen voltam, nem volt karácsonyom sem, hogy tudjam fizetni a költségeket, mellette átkerültem államira, mert olyan jól tanultam, pedig egy jó szót nem szólt.

Most persze már büszkélkedik mindenkinek, hogy ő kitaníttatott, meg hogy én havi 100 000 Ft-jába kerültem anno, ilyeneket mond a szomszédoknak, meg hogy vegyek a keresetemből nekik ezt-azt, mert ő miatta vagyok csak most is és hálásnak kéne lennem.


Ti mit gondoltok erről? Lehet erre azt mondani, hogy ő taníttatott ki? Mert tény, hogy segített, de nem erején felül, azt tudni kell. Én inkább a saját érdememnek tekintem, de lehet, én gondolom rosszul, és lehet, én vagyok a rossz, de nem érzem, hogy én ezért nekik tartozom anyagiakkal és vásárolnom kellene nekik edénykészletet, meg új bútorokat.



2020. nov. 26. 15:18
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
7%
Melyik magánegyetem kerül 175.000/félévbe??? Basszki, az nagyon olcsó. Miféle büfészakra jártál te????
2020. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:

10 éve kezdtem az egyetemet, akkor kb. ilyen árak voltak, mi közöd hozzá milyen szakra jártam? Olyan “büfészakra” jártam, hogy már egyetem mellett az egyik munkahelyem szakmai volt és fenn tudtam tartani belőle egy olcsóbb albérletet.

Ja, és magánegyetemeken is vannak államilag támogatott helyek, csak lényegesen kevesebb. Bár a kérdéshez nem kötődik, de gondoltam megosztom, hogy legközelebb ne égessétek be magatokat, ha ilyen témában akartok okosat mondani.


21-es, nagyon nem értek egyet. Anyám a mai napig átlag feletti színvonalon él. Csak mivel ő nem tanult tovább, van egyfajta kisebbségi komplexusa, folyton szidja a diplomásokat és próbálta szabotálni a tervemet. Amíg csak gimibe jártam, mondta, hogy persze, mindenképp menjek egyetemre, sőt! Általánosban ő küldött gimibe, mert hogy nekem mindenképp egyetemre kell mennem, hiszen megvan az eszem hozzá. Aztán mikor odajutottam már minden baja volt vele. Ahányszor tanulni látott, ordított, munkára fogott be, mikor már nem mentem haza emiatt, akkor meg zsarolt, hogy menjek haza, mert ha nem, akkor nem fizeti a tandíjat. Otthon befogott mindenféle munkára, ha meglátta, hogy ülök a gép előtt.

Szóval rohadtul nem seggkinyalást vártam, nekem az is elég lett volna, ha legalább békén hagy, ha már kedvesen nem tudott hozzám szólni.

Egyébként ha nem adott volna pénzt, felvettem volna a diákhitelt, ezt fel is vetettem neki, akkor meg üvöltött. Lehet, jobban jártam volna, de utólag könnyű okosnak lenni.

2020. nov. 26. 20:57
 23/54 anonim ***** válasza:
2%
Egyébként én írtam számodra hasznos választ is, csak nagyon leragadtál a finanszírozáson. Ha egy félmondat alapján ítélsz meg mindent, akkor gondolom ez az eredője a kérdésben leírtaknak is: Elkaptál néhány szórészletet egy beszélgetésből, ami alapján kikövetkeztetted, hogy édesanyád mindennek elmond.
2020. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
Ne akard már megmagyarázni, hogy mit szokott mondani az én anyám, talán te voltál ott?
2020. nov. 26. 21:08
 25/54 anonim ***** válasza:
3%
Egy rossz szót nem mondtam a hozzátartozódról... Magyarázatot próbáltam adni rá, hogy miért gondolhatod azt, hogy édesanyád rosszat akar neked, ergo békítési szándékkal írtam, amit írtam. Erre te levontad belőle, hogy én szidom valakidet, hát mondjuk úgy, hogy ez csak megerősíti, hogy félmondatokból rakod össze az összképet, de mindegy. Ha nem vonatkozik rád, akkor ne vedd magadra, ennyi.
2020. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
92%
25, én nem látom, hogy a kérdező azt írta volna, hogy te szidod bárkijét. De tény, hogy ő ott volt, te meg nem, szóval miért is kérdőjelezed meg, hogy ő mit hallott??
2020. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

"te levontad belőle, hogy én szidom valakidet"

- szerintem meg neked nem megy az értőolvasás, én sehol nem állítottam ilyet.

"Elkaptál néhány szórészletet egy beszélgetésből" -

ezeket én nem gondolom, nem félfüllel hallottam, ezeket anyám szó szerint kimondta, nem egyszer, nem kétszer, több embernek is a fülem hallatára.

2020. nov. 26. 21:59
 28/54 anonim ***** válasza:
92%

A 20-as micsoda eg besavanyosodott ember lehet, te jó ég... Tipikus irigy, aki úgy van vele, hogy pusztuljon mindenki, aki mer nem nyomorgó színvonalon élni, mondván másnak még ennyi sem jutott. Ez most kit vigasztal?


Amúgy nem, nem tanítatta ki az anyja, a kitanítattás teljesen mást jelent! Normális szülő pedig magától értetődően tanítattja a gyerekét, hogy az később sokra vigye, és soha egy fillért se hánytorgatna fel!

2020. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
88%
* egy
2020. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
92%
Elképesztő mennyi nyomorék ember van aki azt hiszi hogy egy anya szívességet tesz a gyerekének azzal hogy eteti, ruházza, tanítattja. Ezek körülbelül alap dolgok.Hát ha nem akarsz költeni a gyerekre akkor ne szülj, ha szülsz akkor meg gondolkodj előre hogy mennyibe fog kerülni.
2020. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!