Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most akkor ez alapján anyám...

Most akkor ez alapján anyám kitaníttatott, erre tényleg azt lehet mondani, hogy ez az ő érdeme?

Figyelt kérdés

Anyám folyton a fejemhez vágja, hogy kitaníttatott, másoknak is mindig büszkélkedik vele, hogy bizony ő engem kitaníttatott, most hogy jól keresek támogatást szeretne tőlem, mert ő ugye szerinte kitaníttatott, ami az alábbiakat takarja:


- alapképzésen önköltségesre vettek fel, másfél év után azonban átkerültem államira, mert jól tanultam. 3 félévet kifizetett nekem, egy félév volt 175000 ft. Ennyi volt az összes támogatás tőle.

Összesen 10 félévet jártam egyetemre, ha kiszámolom, havi 8750 Ft-jába került az, hogy egyetemre jártam.


Mivel semmi másra nem adott pénzt, két munkahelyem volt egyetem mellett, mert lakni is kellett valahol, azt én fizettem magamnak, a bérletet, utazást, élelmiszert, tankönyveket, ruhákat, gyógyszereket stb. mind magamnak fizettem.

Ezen kívül inkább csak akadályozott, mert ahányszor hazamentem és tanultam, ordított velem, hogy csak a gép előtt ülök és játszom, inkább mentem volna el dolgozni, bezzeg másnak a gyereke stb. stb.

Szóval anyagilag nem volt hajlandó többet levenni a vállamról, 5 évig minden hétvégén a munkahelyen voltam, nem volt karácsonyom sem, hogy tudjam fizetni a költségeket, mellette átkerültem államira, mert olyan jól tanultam, pedig egy jó szót nem szólt.

Most persze már büszkélkedik mindenkinek, hogy ő kitaníttatott, meg hogy én havi 100 000 Ft-jába kerültem anno, ilyeneket mond a szomszédoknak, meg hogy vegyek a keresetemből nekik ezt-azt, mert ő miatta vagyok csak most is és hálásnak kéne lennem.


Ti mit gondoltok erről? Lehet erre azt mondani, hogy ő taníttatott ki? Mert tény, hogy segített, de nem erején felül, azt tudni kell. Én inkább a saját érdememnek tekintem, de lehet, én gondolom rosszul, és lehet, én vagyok a rossz, de nem érzem, hogy én ezért nekik tartozom anyagiakkal és vásárolnom kellene nekik edénykészletet, meg új bútorokat.



2020. nov. 26. 15:18
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
75%

39-es: egy írása volt face-n, linkelem is: [link]


Mondanom sem kell, volt ám visítás vér(b)anyák részéről utána.

2020. nov. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
36, a részeg buli után összejött gyereknek is valószínűleg jobb sora van, mint a te állítólagos 3 gyerekednek.
2020. nov. 27. 16:50
 43/54 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy van ennek három gyereke, max. akkor, ha én vagyok a Dalai láma.
2020. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
79%
#41:köszi a linket!
2020. nov. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
59%
Szívesen. :)
2020. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%
A keltető babám az az, aki csak szaporodik, majd még vár vissza dolgokat, mondván ő tett szívességet a gyereknek (aki sosem kérte az életét). Képzeld, tőlem az anyám 5 Forintot nem fogadna el, pedig szegénységben nőtt fel, egyszerűen úgy gondolja, hogy marhára etikátlan a gyerekünktől elfogadni pénzt. Jé, vannak nem nyomorult lelkű szülők is...
2020. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne járasd le magad jobban, hogy még fogalmakat sem ismersz! :D Épp eléggé gáz az, amikor valaki egymásnak szögegyenesen ellentmondó valótlanságokat állít pusztán azért, mert nem bírja elviselni, hogy más mentalitás is létezik az övén kívül.
2020. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%
Ezt végig sem bírtam olvasni. Az én anyám is hasonló. Szerintem felejtsd el, ha nem megy olvasd el a mérgező szülök c. Könyvet. Neten fent.van pdfben ingyenesen. Abban megtalálod a válaszokat és a megoldást is.
2020. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nyagyim ilyen,azt mondta sznob tetű vagyok ha egyetemre merek menni én nem mehetek mert szegények vagyunk és 8 általános után munka és az egész havi fizut neki kell leadni ,és házaságik nincs szex mert akkor kibeszél az egész falu hogy ku..a vagyok.
2020. dec. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkoz anyukáddal,ez nagyon szemét dolog tőle, nálam a nagyi ilyen.

8 általános után munka egész havi fizetés neki,rohat szemét vagyok ha suliba járok,stb.

Ő mondja meg mit dolgozgatok,mindegy hogy mit és mennyire veszélyes csak keresek sokat mert neki kell bejáró nőre meg utazásra.

Házaságig nincs sze. mert akkor ku..a vagyok.

Ha meg kérem valamiről hogy ne beszéljen elmondja az egész családnak mikor suliba jártam az volt a baj,most meg hogy szánalmas vagyok hogy nem járok mert így nem keresek eleget ,meg az ő idejében az egész havi fizetést le kellett adni.

Szemét láda vagyok akármit csinálok,tök mindegy hogy van munkám vagy nincs mert pénzem ugyan úgy nem lesz mert elveszi.

Utána közli velem hogy hálátlan vagyok mert össze kellene jönnöm egy fiúval hogy itthon meg csinálja a házi munkát meg furikáza őt meg fìzese a számlákat mert szerinte az egy férfi dolga.Én szerelemből szeretnék össze jönni valakivel,nem azért hogy neki jó legyen

2020. dec. 1. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!