Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben a vírushelyzetben...

Ebben a vírushelyzetben elengednétek a kamasz gyereketeket a barátaihoz filmet nézni, mézeskalácsot sütni?

Figyelt kérdés
4-5-en lennének, 15-18 évesek

2020. dec. 5. 22:22
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim válasza:
72%
igen elengednném
2020. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező!

Ti igazi kamaszok vagytok, akik tojnak a többiekre (családtagokra, nagyszülőkre, haver beteg családtagjára), mert nektek most rohadtul kell sütögetni... Egész évben egymás felé sem néztetek, max ment az a chat/skípe stb. és együtt játszottatok az aktuális játékban pl. Fortnite és érdekes amíg nem volt tiltott kilépni tuti alig mozdultál ki a képernyő elől.

Most hogy nem lehet, mert ezzel a többi haverod vagy akár a te családtagod is lebetegedhet, most nagyon fontos lett a kiruccanás.

A mai kamaszok buták vagy önzőek vagy a kettő egyszerre,de bírjátok már ki még pár hónapig, túlélitek és ha emiatt a barátság tönkremegy hát akkor az annyit is ért.

Megjegyzem nekem több ismerősöm is meghalt már és a családtagjaiknak ez így már nem poén színtű, hanem rádöbbentek(sajnos későnŰ) hogy ja tényleg kellett volna vigyázni és nem érte meg elmenni kávézni xy-al, van ahol valószínüleg a feleség vitte haza(ő pedagógus) és szegény magát okolja.

Gondolj bele kérdező, ha hazavinnéd és utólag kiderülne anyádról, hogy cukorbeteg, de addigra lélegeztetőre kerülne a vírus miatt akkor is azt mondanád megérte azzal a 4-5 haverral összejönni, akivel valszeg érettségi után soha többet nem találkozol?

Szerintem önző dolog pár óra kedvéért veszélyeztetni másokat, holott nemsokára ez véget ér, viszont ha valaki meghal vagy végleg valamilyen szinten károsodik a tüdeje,az már nem fordítható vissza( van olyan ismerős aki kigyógyult még áprilisban és azóta utóhatásai vannak a vírusnak, holott már meggyógyult).

Egész életedben lesték a szüleid a kívánságaid és most csak annyit kérnek cserébe, hogy bírd még ki ezt a pár hónapot...

2020. dec. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:

#42 neked mi bajod van?? Minden nap találkoztunk a vírus előtt, úgy hogy amúgy nem osztálytársaim, tehát még az érettségi után egymás felé sem nézünk sem állja meg a helyét. Nem együtt "fortniteoztunk", soha nem játszottam videojátékokat. Már szinte a testvéreim, nagyon közeli kapcsolatban vagyunk. Egyikünk sem találkozik a nagyszüleivel, otthonról tanulunk tehát még osztálytársaktól sem kaphatnánk el. Szóval kikérem magamnak ezt a durva hangnemet és a buta általánosítást.


Ettől függetlenül megértem azokat akik nem engednék el, mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 6. 19:12
 44/60 anonim ***** válasza:
11%

42-es vagyok:

Neked ez a durva hangem? Húú akkor az életben még sok nagy sérülés fog érni, nálam a legtöbb rendelő, ennél sokkal cifrábban kezel engem csak mert nem azt kapja, amivel még csak nem is kereskedünk(tehát ok nélkül ordít le).

És barátaid ezek alapján igenis eljárnak másokhoz(ha nem is suliba) buszoznak minimum a boltig, járdán tuti nem hordják a maszkot mert minek stb. tehát bárhogy elkaphatják...

Olvasd el Stephen Kingtől: Vgéítélet című könyvet, olyan szépen leírja, hogy miként terjed egy erősen fertőző betegség, hogy érthető miért mondta egy virológiával foglalkozó ismerősöm " ha tudnák ez a betegség hogyan terjed, még a wc-ről sem mernének kimenni".

Tudod a legjobb barátaim nem tartják velem a kapcsolatot és nem azért mert megromlott, hanem azért mert az élet megy tovább. Külföldre költöztek vagy gyereket nevelnek és így munka után örül az ember ha sikerül Facebook-on tartani a kapcsolatot, de majd az élet igazol, hogy a húú de jó barátok is eltűnnek amint elkezdesz dolgozni és már magadra sem lesz időd, mert a család lesz értelemszerűen az első.

Azért írtam "durván" mert a fejsimogatós módszer sosem vált még be kamaszoknál és had ne támogassam még írásban sem, ezt az ostoba elképzelést, hogy a vírus csúcspontján akartok találkozni...

2020. dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
94%
#42 kéretlenül sok vagy.
2020. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
2%

Ez van. Aki kérdez az olyan választ is kap, ami nem tetszik. Erről szól a Gyakori kérdések.

De akkor azt írom amit a kérdező szeretne és amivel a legtöbb "like"-ot kapnám egy facebook poszton, hisz mindenki úgy ad választ, hogy a legtöbb pipát kapja itt is(mert a neten csak a pontozás számít a többségnek):


Persze kérdező elengednélek, hisz megérdemled.

Elvégre azt csinálod amit kérnek tőled, mindig rendesen tanulsz, mindig megteszed amit kérnek tőled(takarítasz, jó jegyeket szerzel, elmész boltba stb.), sosem feleselsz vissza a szüleidnek és mindig tiszteletben tartod a kérésüket, ezek után simán belefér, hogy átruccanj a haverokhoz.


Na így jobb?

2020. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
67%
ne hallgass a covihisztis nyuggerekre, attól senki nem fog életben maradni, hogy te ülsz otthon besavanyodva. attól max. az ilyen hisztigépeknek lesz jobb, mert rájuk fogsz egy idő után hasonlítani. most felsorolják hogy mennyi mindenki meghalt az elmúlt száz évben, csak hogy te hátha szrul fogod magad érezni tőle. minek. betegségek eddig is voltak, ezután is lesznek, minden egyes nap emberek fognak meghlani a világban. ahogy eddig is. ez az élet rendje, attól hogy ettől valaki elkezd hisztizni, még nem fog semmi megváltozni. (42es logikája alapján, most én se menjek el legjobb barátnőmhöz ottaludni, mert a szülei dohányoznak, nekem meg tíz éve a tüdőrák vitte el a nagyszüleimet?)
2020. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:
42-es nyugi már. Persze hogy elhagynak a barátaid ha ilyen bunkó vagy. Mindannyian hordjuk a maszkot, nem járkálunk bulizni, 4-5-ös tanulók vagyunk. Elmondhatod a véleményedet, meg is értem és tiszteletben tartom azokét akik otthon maradnának, a szüleimét is, de ilyen hangnemre semmi szükség. Megkérnélek, hogy ne mondj olyanokat rólunk amikről fogalmad sincs. És nem is azt mondtam hogy amíg világ a világ legjobb barátok leszünk, de most azok vagyunk így szerintem érthető hogy szeretnénk találkozni. Szép estét!
2020. dec. 6. 19:54
 49/60 anonim ***** válasza:
7%

Nem bunkó vagyok csak realisztikus és írunk egymásnak,de a felnőtt lét ilyen az emberek tovább élik az életet és a barátságok elhalványulnak évi vagy jobb esetben pár havi találkozóra, attól függően mennyit kell dolgozniuk, van e családjuk stb.

A véleményem még ha nyers is és bántja a kis kamasz szíved:

Egész életedben mindent alád tettek és most csak annyit kérnek ülj pár hónapig a fenekeden.

Több évnyi törődésért nem nagy ár, ha tiszteletben tartod a kérésüket.

2020. dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
87%
Hú bakker! És a 42-nek szavazatai joga is van!!!
2020. dec. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!