Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érdekli fiamat a...

Miért nem érdekli fiamat a munka? Hogyan rázzam fel?

Figyelt kérdés

68 éves vagyok és nem vagyok megelégedve a nyugdíjammal. Marketinges voltam, így értek valamennyire a weboldalakhoz és arra gondoltam, hogy a legegyszerűbb passzív kereset, ami hozna is rendes bevételt, egy Dropshipping Pólós Webshop lenne. Elmentem könyvelőhöz, megcsináltam a katás vállakozást hozzá. Időközben rájöttem, hogy a 21 éves harmadéves mérnökinformatikus egyetemista fiamnak is kéne pénz, jól is jönne a tudása, így megkértem, hogy dolgozzon velem. A bejövő pénzből megkapná a felét.

Október közepén el is kezdtük a webshopot csinálni, már majdnem kész is vagyunk vele, viszont még nincs beüzemeltetve, nincs hirdetve, így még nem hozott semmit a konyhára, csak elvitt egy rahedli pénzt. Mivel külön élünk, ezért úgy dolgozunk, hogy majdnem minden este összekapcsolódunk Skypeon 3-4 órára, hogy foglalkozzunk a webshoppal. Viszont őt egyáltalán nem érdekli. Mindent 99 százalékban én csinálok, ő pedig "alszik" a háttérben, tesitelg ott van de lélekben nincs. Néha-néha igenezik egy-egy kérdésemre, ilyen "látszatszavakat" mondogat, nagyritkán segítgetni próbál, de hiába van itt, nem sokat működik közre, sőt néha hátráltat és ez kezd felidegesíteni. Programozónak tanul, de egy nyamvadt weboldalban nem képes segíteni, tudása meglenne hozzá, de kedve semmi, mert mindenre azt mondja, hogy "Nem tudom" vagy csak simán nem válaszol sokszor és olyan, mintha ténylegesen aludna vagy mást csinálna a háttérben, esetleg játszana a gépen. Nagyon sok mindenre megkértem, hogy otthon házifeladatnak csinálja meg az Instagramot, Facebookot, stb, hogy én a komolyabb háttérbeli dolgokkal foglalkozhassak, de sose csinált semmit. Tépem már a maradék hajam miatta, a belemet kiteszem a webshopért, hogy minden 100% legyen, de ő meg egésznap (egyetemen kívűl) csak játszik. Megértem, hogy leterhelő az egyetem és jól esik délutánonként játszani a munka helyett, sőt prioritás az egyetem és a vizsgák, de ne játszuk már el ezt minden nap, amikor megbeszéltük, hogy együtt fogjuk üzemeltetni az oldalt. Megértem, hogy kezeletlen depressziós és rosszak az otthoni körülményei, én lelkileg támogatom, mert az apja vagyok, de munkahelyen ezek nem lehetnek kifogások. Egyedül az elkészítés a nehéz benne, de ha már menni fog, az üzemeltetés csak napi pár percet fog igénybe venni neki, amikor már minden jól megy, mert Dropshipping weboldal. Jót szeretnék neki, hogy egy relatív könnyű passzív kereslete legyen ebből, ha már én nem leszek (ami sajnos elég közel van már ebben a korban, bármikor felmondhatom a szolgálatot).

Van bármi ötletetek, hogyan vegyem rá, hogy legyen kicsit aktívabb ebben?



2020. dec. 28. 00:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
42%

Azt tudod hogy a fiadnak keményen kell tanulnia az egyetemen?

Én a helyében max 2 órát asszisztáltam volna neked hetente.

2020. dec. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok, hogy mennyit kell tanulnia, mert mindent megoszt velem, így azt is tudom, hogy egyáltalán nem kell most neki olyan sokat. Amúgy sem egy kemény egyetemre jár, hanem egy kis vidékire, de jelenleg is egy úgynevezett felesleges évben van, mert megbukott egy tantárgyból, ami miatt nem tud felvenni bizonyos tantárgyakat, így 1 év csúszásba került. A nagy részét kicsalta a távoktatás előnyei miatt és így jelenleg már csak 1 vizsgája van, amire pontosan tudom, hogy mennyit kell tanulnia és mennyi időt szentelne rá, hiszen ezeket megosztotta velem. Így osztom be a munkaidejét.
2020. dec. 28. 00:39
 3/70 anonim ***** válasza:
35%

Te csak ne akarjál a gyerekednek jót, azt majd ő elintézi magának a saját szájíze szerint. Lehet, hogy a marketing arról szól, hogy hogy érjük el másnál, hogy azt akarják, amit mi, csakhogy amint látod, ez hál'istennek egy szuverén embernél nem jön be. Kénytelen leszel más partner után nézni. (Amúgy 68 évesen még ne akarjál elpatkolni, 12 év múlva kezdhetsz ezen gondolkozni.)

(De azért a kamukérdésnek tartás jogát fenntartom.)

2020. dec. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
75%
Nincs pénzhiánya, ha szüksége lenne rá, akkor teperne érte. A szükségletei ki vannak elégítve. Gondolom, eltartják, ha meg minden szórakozása a gépezés, azt akár egy gatyában is teheti. Nincs motiváció, mert nem szenved hiányt.
2020. dec. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:

A marketing nem feltétlen a másokra való rátukmálásról szól a saját akaratuk ellen, de ezt nem szeretném itt részletezni. Elvállalt valamit, megegyeztünk valamiben a saját döntése alapján. Ezt egy kis családi vállalkozásnak gondoltam, egy kis passzív keresetet, ami nem igényel sok erőbefektetést. Egy kis plusz pénz neki, ami kisegítheti a szorosabb helyzetekből. Csak nyilván nem látja még szerintem a gyümölcsét, hiszen eddig csak azt látta, hogy emnnyi pénzt visz el a bolt. Így egy fiatalnak érthetően nincs motivációja.

68 évesen, sok betegséggel sajnos már többször is megfordul a fejemben. Ezért szeretnék neki megadni mindent, ami tőlem telhet.

És teljesen megértem, hogy kamukérdésnek gondolod, főleg az éjszaka miatt, de én ilyen éjszakai bagoly vagyok, aki bújja ilyenkor az internetet.

2020. dec. 28. 00:50
 6/70 anonim ***** válasza:
25%

47èvesen szülted szerencsètkent...?

Mineeeeek?

2020. dec. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:
Anyjánál él, eltartják jelenleg. Viszont nemrég autót kapott, amire viszont nagyon gyorsan fogy a pénze és nagyon közel van a nullához, már lehet ki is fogyott. Az autó szervízeltetésére, fenntartásáre és tankolására nem adnak neki pénzt, így azt saját zsebből kell megoldania. Nincs bevétele jelenleg semmi, diákmunkára pedig nem megy el semmi áron. Ez lenne számára a legideálisabb pénzforrás.
2020. dec. 28. 01:03
 8/70 anonim ***** válasza:
7%
Na a kérdésben a fiad, most meg azt írod az anyjánál él??
2020. dec. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
79%

Azért érdekes, hogy mennyien tartják normálisnak azt, hogy egy felnőtt, fiatal férfi nem vállalja el azt, amit megígért....


Egyetemista igen, de azért ne ájuljunk már el ettől. Rengetegen vannak, akik dolgoznak suli mellett, akár teljes állásban is....érdekes, hogy vannak, akiknek megy..ennek a fiúnak ez egy jó és könnyű bevételt jelentene, hiszen csak az elején van kicsit több munka a weboldallal...


De még lebasszátok a szülőt, aki ebből a vállalkozásból pénzt adna a gyerekének, hogy “o csak ne tudja mi a jó neki”..ti hol a fszban éltek amúgy? Gondolom nektek is mindent a seggetek alá raktak 0 munkáért..

2020. dec. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
Én az apja vagyok.
2020. dec. 28. 01:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!