Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érdekli fiamat a...

Miért nem érdekli fiamat a munka? Hogyan rázzam fel?

Figyelt kérdés

68 éves vagyok és nem vagyok megelégedve a nyugdíjammal. Marketinges voltam, így értek valamennyire a weboldalakhoz és arra gondoltam, hogy a legegyszerűbb passzív kereset, ami hozna is rendes bevételt, egy Dropshipping Pólós Webshop lenne. Elmentem könyvelőhöz, megcsináltam a katás vállakozást hozzá. Időközben rájöttem, hogy a 21 éves harmadéves mérnökinformatikus egyetemista fiamnak is kéne pénz, jól is jönne a tudása, így megkértem, hogy dolgozzon velem. A bejövő pénzből megkapná a felét.

Október közepén el is kezdtük a webshopot csinálni, már majdnem kész is vagyunk vele, viszont még nincs beüzemeltetve, nincs hirdetve, így még nem hozott semmit a konyhára, csak elvitt egy rahedli pénzt. Mivel külön élünk, ezért úgy dolgozunk, hogy majdnem minden este összekapcsolódunk Skypeon 3-4 órára, hogy foglalkozzunk a webshoppal. Viszont őt egyáltalán nem érdekli. Mindent 99 százalékban én csinálok, ő pedig "alszik" a háttérben, tesitelg ott van de lélekben nincs. Néha-néha igenezik egy-egy kérdésemre, ilyen "látszatszavakat" mondogat, nagyritkán segítgetni próbál, de hiába van itt, nem sokat működik közre, sőt néha hátráltat és ez kezd felidegesíteni. Programozónak tanul, de egy nyamvadt weboldalban nem képes segíteni, tudása meglenne hozzá, de kedve semmi, mert mindenre azt mondja, hogy "Nem tudom" vagy csak simán nem válaszol sokszor és olyan, mintha ténylegesen aludna vagy mást csinálna a háttérben, esetleg játszana a gépen. Nagyon sok mindenre megkértem, hogy otthon házifeladatnak csinálja meg az Instagramot, Facebookot, stb, hogy én a komolyabb háttérbeli dolgokkal foglalkozhassak, de sose csinált semmit. Tépem már a maradék hajam miatta, a belemet kiteszem a webshopért, hogy minden 100% legyen, de ő meg egésznap (egyetemen kívűl) csak játszik. Megértem, hogy leterhelő az egyetem és jól esik délutánonként játszani a munka helyett, sőt prioritás az egyetem és a vizsgák, de ne játszuk már el ezt minden nap, amikor megbeszéltük, hogy együtt fogjuk üzemeltetni az oldalt. Megértem, hogy kezeletlen depressziós és rosszak az otthoni körülményei, én lelkileg támogatom, mert az apja vagyok, de munkahelyen ezek nem lehetnek kifogások. Egyedül az elkészítés a nehéz benne, de ha már menni fog, az üzemeltetés csak napi pár percet fog igénybe venni neki, amikor már minden jól megy, mert Dropshipping weboldal. Jót szeretnék neki, hogy egy relatív könnyű passzív kereslete legyen ebből, ha már én nem leszek (ami sajnos elég közel van már ebben a korban, bármikor felmondhatom a szolgálatot).

Van bármi ötletetek, hogyan vegyem rá, hogy legyen kicsit aktívabb ebben?



2020. dec. 28. 00:30
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
94%

“ Na a kérdésben a fiad, most meg azt írod az anyjánál él??”



Okostojás, egy apának nem lehet fia?

2020. dec. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
90%
Hát szerintem beszélgess el vele, hogy tényleg be akar-e szállni ebbe az egészbe, ha pedig nem, akkor nem tudod a kezébe adni a dolgokat sajnos.
2020. dec. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
94%
Nem fog ez menni, nem akarja. Csináld egyedül, a nyugdíjkiegészítésért. Amíg eltartják, addig nem fog dolgozni.
2020. dec. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
8%
12 - igaz, lehet férfi is, nekem úgy jött le mintha az anyja lenne, nem tudom miért. De nekem akkor is kamu szagú az egész, ha férfi, ha nő.
2020. dec. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
55%
Üdvözlöm! Szerintem nem kér sokat a fiától, ráadásul így, hogy fizetést is kapna érte. Én nagyon örülnék egy ilyen lehetőségnek, de nekem nem adatott meg. Mellesleg marketingesnek tanulok.
2020. dec. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 A kérdező kommentje:
Mindenképp fogok időt szánni egy komolyabb beszélgetésre miután teljesen letudta ezt a szemesztert. Sajnos nagyon sok funkció van, amihez viszont nem értek és az ő tudása nélkül nem jutnék semmire. Ha már belevágtunk és rááldoztam tömérdek pénzt, vigyük is végig, ne válasszuk a könnyebb utat és hagyjuk ott. Picit kéne csak kizökkenteni a komfortzónájából. Nem kapálni küldeném ki, mint a nagyszülei. Főleg mert infósnak tanul, ezt fel is lehet mutatni egy állásinterjún.
2020. dec. 28. 01:24
 17/70 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!


Erről a sógorom jut eszembe, a férjem bátyja. Ő egész életében az apja kis családi cégében dolgozott, de ő is csak ilyen tessék-lássék. A fizetést akkor is megkapta, ha csak látszatra dolgozott bármit.

Neki ez nagyon kényelmes, nem is akar váltani. Az apja néha próbál rá hatni, de nem elég határozott ehhez, nem tudja megtenni, hogy ne adjon neki fizetést.


Nem mindig üdvös, ha a gyereknek a szülő a főnöke, mint ez esetben is. A fiad is szerintem egyrészt úgy van, hogy tényleg nem motivált, ez a webshop nem az ő álma, ráadásul akkor is elvan, ha nem csinálja.

Szerintem ezzel nem lehet mit csinálni, legfeljebb akkor változna a hozzáállása, ha nem lenne eltartva.


Lehet, jobban jársz, ha mást bízol meg ezzel a feladattal.

Sok sikert kívánok a vállalkozáshoz!


37/N

2020. dec. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
80%
16-os vagyok. Szerintem beszéljen a fiával, neki is mondja el így őszintén a gondolatait, érzéseit a dologgal kapcsolatban. Lehet a fia el van kényelmesedve, nem tudom dolgozik-e egyetem mellett de sokan elvannak csak úgy a tanulással, kapják a szülőktől a pénzt, lakhatást mindent és azthiszik ez majd tart örökké. Én is ezt hittem úgy év elejéig. Aztán hirtelen észbekaptam hogy szeretnék függetlenedni, saját pénzt szerezni, engem motiválna egy saját vállalkozás, most épp annak a kiépítésén töröm a fejem de nagyon nagyon nehéz elkezdeni pedig nem hatalmas dologról van szó. Ezért is látom mennyire nagy lehetőséget ad a fia kezébe, csak még nem látja, nem értékeli. Insta és facebook oldallal mit szeretne? Ne csináljam meg?😁😁
2020. dec. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és jókívánságokat! Nyugodtan tegezzetek, ha szeretnétek! Igen, ez az apa-fia vállalkozás nem feltétlen a legüdvösebb történet, arra is gondoltam, hogy nem szeretne engem főnökének tekinteni, nehogy megromoljon utolsó éveimben a kapcsolatunk.

Facebook és Instagram oldalt megcsináltam már helyette, ő csak annyit tett meg, hogy beregisztrálta. Viszont inkább azt szeretném, hogy heti 3-4 posztot rakjon ki. Új termékekről vagy kedvcsinálókat. Köszönöm a kedvességét, de jelenleg nem tervezek mást beleinvolválni a projektbe.

2020. dec. 28. 01:36
 20/70 anonim ***** válasza:
86%

Itt az a kérdés, mért vállalta el.

Én megkérném, ajánljon be egy évfolyamtársat a melóra maga helyett, ő meg ki van rúgva.

Napi 4 óra munka nem fér be egyetem mellé, ha 5 év alatt végezni akar, de hátha találsz valakit, akár nem diákot is, aki jobban ráér.

2020. dec. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!