Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érdekli fiamat a...

Miért nem érdekli fiamat a munka? Hogyan rázzam fel?

Figyelt kérdés

68 éves vagyok és nem vagyok megelégedve a nyugdíjammal. Marketinges voltam, így értek valamennyire a weboldalakhoz és arra gondoltam, hogy a legegyszerűbb passzív kereset, ami hozna is rendes bevételt, egy Dropshipping Pólós Webshop lenne. Elmentem könyvelőhöz, megcsináltam a katás vállakozást hozzá. Időközben rájöttem, hogy a 21 éves harmadéves mérnökinformatikus egyetemista fiamnak is kéne pénz, jól is jönne a tudása, így megkértem, hogy dolgozzon velem. A bejövő pénzből megkapná a felét.

Október közepén el is kezdtük a webshopot csinálni, már majdnem kész is vagyunk vele, viszont még nincs beüzemeltetve, nincs hirdetve, így még nem hozott semmit a konyhára, csak elvitt egy rahedli pénzt. Mivel külön élünk, ezért úgy dolgozunk, hogy majdnem minden este összekapcsolódunk Skypeon 3-4 órára, hogy foglalkozzunk a webshoppal. Viszont őt egyáltalán nem érdekli. Mindent 99 százalékban én csinálok, ő pedig "alszik" a háttérben, tesitelg ott van de lélekben nincs. Néha-néha igenezik egy-egy kérdésemre, ilyen "látszatszavakat" mondogat, nagyritkán segítgetni próbál, de hiába van itt, nem sokat működik közre, sőt néha hátráltat és ez kezd felidegesíteni. Programozónak tanul, de egy nyamvadt weboldalban nem képes segíteni, tudása meglenne hozzá, de kedve semmi, mert mindenre azt mondja, hogy "Nem tudom" vagy csak simán nem válaszol sokszor és olyan, mintha ténylegesen aludna vagy mást csinálna a háttérben, esetleg játszana a gépen. Nagyon sok mindenre megkértem, hogy otthon házifeladatnak csinálja meg az Instagramot, Facebookot, stb, hogy én a komolyabb háttérbeli dolgokkal foglalkozhassak, de sose csinált semmit. Tépem már a maradék hajam miatta, a belemet kiteszem a webshopért, hogy minden 100% legyen, de ő meg egésznap (egyetemen kívűl) csak játszik. Megértem, hogy leterhelő az egyetem és jól esik délutánonként játszani a munka helyett, sőt prioritás az egyetem és a vizsgák, de ne játszuk már el ezt minden nap, amikor megbeszéltük, hogy együtt fogjuk üzemeltetni az oldalt. Megértem, hogy kezeletlen depressziós és rosszak az otthoni körülményei, én lelkileg támogatom, mert az apja vagyok, de munkahelyen ezek nem lehetnek kifogások. Egyedül az elkészítés a nehéz benne, de ha már menni fog, az üzemeltetés csak napi pár percet fog igénybe venni neki, amikor már minden jól megy, mert Dropshipping weboldal. Jót szeretnék neki, hogy egy relatív könnyű passzív kereslete legyen ebből, ha már én nem leszek (ami sajnos elég közel van már ebben a korban, bármikor felmondhatom a szolgálatot).

Van bármi ötletetek, hogyan vegyem rá, hogy legyen kicsit aktívabb ebben?



2020. dec. 28. 00:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
82%
Minek kellett kiváltani a vállalkozóit októberben??? Legalább szünetelteted?
2020. dec. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szüneteltetem, mert nem tudom mikor fogunk beindulni, szóval bizony megy el rendesen a felraktározott pénz. Remélem mihamarabb elindíthatóvá válunk.
2020. dec. 28. 01:43
 23/70 anonim ***** válasza:
67%

Rendben, még 1 perc és befejezem a nyomulást! 😅 Ha esetleg mégis úgy adódna valamikor hogy alkalmazna egy diákot tartalomgyártóként én itt leszek! 21/L


Azért persze kívánom, hogy megoldódjon a problémája és boldog új évet kívánok!

2020. dec. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megjegyzem magamnak, nektek is BUÉK!
2020. dec. 28. 01:49
 25/70 anonim ***** válasza:
42%
Nem akarok senkit megbántani,de engem taszít ez a tukmálás.Gondolom a srác is így van vele.
2020. dec. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
81%
Mondhatott volna nemet is a srác. Ha taszítja. De így sokkal rosszabb, hogy foglalja valaki helyét, aki szeretne dolgozni. Kéne találni valakit, aki szakmailag alkalmas a dologra, lelkes is, és megbeszélni a sráccal, hogy majd ha lediplomázott, beszélnek megint a dologról (nyilván nem fognak, de a békesség kedvéért kell vmi ilyet mondani), addig mással csinálja az apja. Ez a "páros" nem fog működni.
2020. dec. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim válasza:
91%

Úgy tűnik, a fiadat is érdekli ez a kérdés... :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. dec. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
93%
Úgy látszik, a kamukérdésgyártás turbófokozatra kapcsolt, minőségi ugrással egy családregény lett belőle. Nem ártana, ha a moderátor ránézne, hogy a kettő ugyanarról a helyről származik-e. Jó fogás volt, 28-as!
2020. dec. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy kicsit durva,de nagyon igaz,akkor még nem érdekelt,meg föl se voltam hajlandó fogni,csak legyintettem rá egyet,és mentem csináltam amit akartam.Olyan voltam,mint most a te fiad,csak sokkalta rosszabb,mondjuk ezt amit ő csinál,vagy inkább amit nem csinál,nem is olyan rossz dolognak tartom,messziről se,mint a saját viselkedésemet régen.De az megérintett most hogy azt írod,hogy mennyit idegeskedsz miatta és ez nem jó,nagyon nem helyes,pláne ilyen idős korban,mint amilyenbe már te belekerültél.Próbálj vele szépen,nyugodtan beszélni,de a legfontosabb hogy személyesen és csak négyszemközt.Leírom amit Édesanyám mindig ilyenkor mondott,főleg amikor veszekedtünk,hogy:Majd szeretnél te még velem kibékülni,amikor már nem leszek,de sajnos akkor már késő lesz,és magadra maradsz egyedül.És akkor majd mit fogsz csinálni nélkülem,ha most sem vagy hajlandó csinálni semmit,amíg legalább itt vagyok neked?Próbáld már létszíves megemberelni magadat,még csak ha egy kicsit is,hogy ne egy semmirekellő széltoló legyen belőled,aki nem akar az anyjára hallgatni,mert gyűlöli,mert utálja,és nem akar neki segíteni semmiben se semmit.Mi lesz így majd veled,ha eljön az a nap,hogy nem fogsz már többé látni,és nem lehetek ott melletted hogy segíthessek neked és foghassam a kezed?Akkor mi lesz majd veled édes drága kisfiam?Hát nem érted meg,nem akarod fölfogni,hogy én tiszta szívemből szeretlek,és csak azt szeretném mindenekelőtt hogy neked jó legyen?És ne úgy végezd mint én,meg apád.Hogy belőled legalább legyen valami,ha már belőlünk nem lett.Hogy legyen egy szép feleséged,gyerekeid,családod és ne lopnod kelljen,hogy ennivalót tudjál majd tenni az asztalotokra,hogy ne haljatok majd éhen. Ezt próbáld meg,vagy valami hasonló szöveget mondani neki.Ennyibe próbáltam meg segíteni.Minden jót neked és ne idegeskedj,hanem inkább próbálj meg vigyázzni az egészségedre.
2020. dec. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
64%
Ez elég szánalmas egyébként. 68 éves marketinges nyugdíjas. Pppperszeeee.
2020. dec. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!