Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus anya hogyan...

Nárcisztikus anya hogyan viselkedik? Verbális bántalmazó vagy lenézi a gyerekét? tudnátok példákat írni?

Figyelt kérdés

#nárcizmus #nárcisztikusanya
2021. jan. 2. 08:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
29%
De ezzel egy ilyen gyerek megtanul együtt élni annyira, hogy nem csinál hisztériát minden kis dologból, mert tudja, hogy ennél csak rosszabbakat művel az anyja. Emiatt furcsa nekem a kiakadás egy ennyire semmin.
2021. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
62%
Neked lehet egy semmi, neki meg az utolsó csepp a pohárban, nem tudhatod miket élhetett át. Nekem meg ez a kiakadásod rajta gáz, de hát mindannyian mások vagyunk....
2021. jan. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
92%
Nárcisztikus anya=mártír anya=ő az áldozat,őt kell sajnálni.Az elrontott életéért másokat hibáztat,mert saját magát nem bántja.Személyiségzavar,ami veleszületett,nem fog megváltozni.A megnyilvánulás lehet agresszíó, manipuláció másokkal,a környezetével szemben.
2021. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
60%
Kíváncsi lennék, azokban mennyi nárcisztikus vonás van az előző komment alapján, aki tragédiának állít be egy előle megevett kaját, meg akit dettó világvégének állítja be hogy nem kapta meg a salátáját, -hisz a mártírkodás, önmaga áldozatnak való beállítása is stimmel. A mese tovább fejlesztése mikor nem neki adtak igazat, meg simán lefedi a manipulálós részt. (nahát, csak nem lehet mindenre ráhúzni a hú de divatos nárcisztikus jelzőt??)
2021. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
39%

"Személyiségzavar,ami veleszületett,..."

Szerintem még a pszichológusok se ismernek olyat, hogy "veleszületett személyiségzavar", mindig a környezet alakítja az embert, nem semmi laikus okoskodók vannak itt.

2021. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
26%
Érdekes ez a lehúzás valóban, amikor írják, hogy fele annyit nem éltünk át, mint a párizsis. Amikor pedig rávilágítunk, hogy azért voltak itt durvább történetek is, akkor pedig szánalmasak vagyunk, mert valakinek egy félholtra verés a világ, valakinek pedig egy megevett párizsi és erőszakkal próbálják lenyomni a torkunkon, hogy de, a kettő ugyanaz a fájdalom. Szóhoz sem jutok, komolyan.
2021. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
47%

Jobb is ha inkább hallgatsz. Nem tudom, hogy miért ezen a párizsis dolgon kell lovagolni, meg hasonlítgatni félholtra veréshez. Nem ez alapján cimkézte a szülőt, ez csak az aznap reggeli történet, ami tényleg bunkóság volt, ha azt vesszük, hogy a gyereke laktózintoleranciáját se sem szarta a drága szülő. Attól mert valakit nem vertek otthon, még tehették tönkre az életet fájó szavakkal, lehúzásokkal, elhanyagolással, istenem, nem fogom felsorolni, aki nem érti, az nem is tudja, hogy miről van szó.

Manapság már az is divatba jött, ha már itt tartunk, hogy az összes fiatalt csak elkényeztetett, hisztérikának bélyegzik, akiknek tuti, hogy soha semmi baja nem lehet, csak csinálja a fesztivált.

2021. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
39%
De ezt úgy mondod, utolsó, mintha nem tudnánk, hogy miről van szó, vagy nem éltünk volna át ilyesmit. És nemcsak azok a gyerekek, akinek nárcik a szülei, hanem bárki.
2021. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
47%
Nem mellesleg akkor miért ebbe a témakörbe írja? Ez is, meg a salátás is az “anyám nem enged pasizni 17 évesen, help” témakörbe való.
2021. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
90%

2#: Évtizedek óta azon marom magamat, hogy mit rontottam el, amiért ennyire szar köztünk a kapcsolat.Gyomorgörccsel mentem hozzájuk, hogy épp akkor mit szól be, milyen cinikus megjegyzést tesz. Állandóan követelőzik, neki mindig "alanyi" jogon jár minden. Kiköveteli az ajándékokat. Nálunk nagyon "menő" volt mindig a "csenddel verés". Gyerekkkoromban és még most is.." 20 éve azt hallgatom, hogy én nem fogom őt ápolni, mert ilyen meg olyan vagyok. És már 20 éve halni készül. Amúgy semmi extra baja nincs, csak annyi, mint egy hetven egynehány évesnek. Én betegebb vagyok, mint ő. Folyamatosan sajnáltatja magát, ez a bolond apám meg ugrál körülötte. Kihasznál mindenkit, manipulál, tagad.Én tavaly nyáron szakítottam meg vele a kapcsolatot-majd 50 évesen-, miután rájöttem, hogy nárcisztikus.A felismerés, hogy nem miattam nem működik a kapcsolatunk, frenetikus volt. Elekdtem sírni, úgy legördült a kő..


8: Te nagyon buta vagy, ne szólj bele olyan dologba, amiről fogalmad nincs. Az,, hogy milyen egy nárci gyerekeként felnőni, csak egy másik nárci gyereke tudja megérteni..

2021. ápr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!