Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak hogyha a szüleim...

Mit csináljak hogyha a szüleimnek nincs pénze lakásra?

Figyelt kérdés

Panel lakásban élek a szulokkel szuletesem ota es nagyon kicsi mar felnottként es borzaszto. Egesz eletemet meg gyerekkoromat vegigkiserte az hogy szomszedok atjonnek vagy ok hangoskodnak vagy halljak ahogy en beszelek vagy barmi mas. Baratnőm sem volt soha mert szulok itthon vannak es egy 8 nm kis szobaba nehez mert egy embernek is kicsi. Nincs hely semminek kinőttem mert mar 28 vagyok de nincs penzem hazra mert nincs önerom hiaba dolgozok 7 eve illetve az alberlet arak is az egekbe vannak. A penzt gyujtom de kb 15 ev mire osszegyulik egy házra hogy ne kelljen annyi hitelt felvenni de akkor mar 43 eves leszek addig biztos mem birnám ki. Tehát hogyan lehet hitel es szuloi segitseg nelkul hazat venni? Mi kell hozza mert nem akarok varni 15 evig meg plusszban.

28/F


2021. jan. 3. 11:00
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
98%
Akár mosogatni is kimehetsz Asztriába, én 2013 körül voltam kint, havi 1200 eurot kaptam, plusz volt 3-szori étkezés, meg ha kaptak borravalót a pincérek, azt is elosztották mindenki között, aki ott dolgozott.
2021. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
85%
Én szívesen elmondom , hogy tudtam lakásokat venni Budapesten. (tavaly vettem meg a harmadik lakást a XVI kerületben) Igaz én már 48 éves vagyok, de ahogy most a 20 éveseknek, anno nekünk is amikor 20 évesek voltunk álom volt egy saját lakás. AKkor sem volt könnyű. Én 15 évesen iskola mellett egy virágboltba mentem dolgozni mint diák. (akkor még lehetett 14 éves kortól melózni nyári munkán) De én nemcsak szünetekben dolgoztam. MÍg a velem egykorúak strandoltak, moziztak, nyaraltak, én hajnali 2 órakor már a piacon voltam, hogy segítsek a főnöknek a megvásárolt virágokat bepakolni, rendezni. 17 évesen mint virágkötő befejeztem a tanulmányaimat, és akkor már a kollégámmal aki tudott vezetni, minden nap hajnalban a piaccal kezdtük, és este 67-kor végeztünk. Egyetem? Álom volt. Nyaralás? szintén. 29 évesen vettem meg az életem első lakását Budapesten a 11 kerületben. Volt pénzem, de kellett rá hitelt amit 10 évre kaptam. A lakás is erősen felújítandó volt. 33 évesen elcseréletem 2 kisebbre, a hitelt kifizettem. De 33 évesen még mindig nem voltam soha nyaralni. Túl sokat dolgoztam. Közben férjhez mentem, így már könnyebb volt. Egyik lakásban éltünk a másikat kiadtuk. 40 évesen a 20 kerületben tudtunk venni egy panellakást. Kiadtuk azt is. Tavaly vettünk a XV kerben szintén komoly hitellel egy lakást. Most ebben élünk, a másik 3-at kiadjuk. Az albérleti összegből fizetjük a hitelt. Még mindig sokat dolgozom, életem során sok hitelt fizettem vissza, de így haladtam. Ha csak sírtam volna, hogy az alkoholista szüleimmel kell élnem egy lyukban, és semmit nem teszek, akkor szerintem ma is ott élnék, talán magam is alkoholista lennék. Az ember ha nagyon akar valamit, és tesz érte, akkor meg is szerzi magának. Azzal ne gyere, hogy bezzeg 20 évvel ezelőtt csak pár millió volt egy lakás, de bezzeg ma 30 milió alatt nem veszel. Ez igaz, de az a pár millió 20 évvel ezelőtt ugyanolyan volt mint ma a 30 millió. Csak mondom 45 forintos órabérben dolgoztam.
2021. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
93%
Úgy értem 45 forintos órabérrel kezdtem a munkámat 15 évesen. 20 évesen az 500 forintos órabér se volt még meg.
2021. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim válasza:
83%
7 év sporolással már legalább 10 milliódnak kellene lennie, nem 2 nek...
2021. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de jelenleg az albérlet árak nagyon lementek.


Belvárosban, két szobás, napfényes, felszerelt lakás 100e+rezsi. Költözz el, rakd össze magad és utána gondolkodj, hogy miből-hogyan gyűjtesz saját tulajdonú ingatlanra.


De addig nagyon rossz lesz a helyzeted, amíg nem mész el otthonról. :(

2021. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
97%
Azt írod, munkád csak Budapesten van. A megtakarításodból gondolom, hogy kb minimálbért kereshetsz, ilyent pedig vidéken is találnál.
2021. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
79%
Te tényleg úgy gondolod, hogy azért nincsen barátnőd, mert kicsi a panel szobád, és nem azért, mert csak sír a szád mindenen de lófszt se teszel a kifogásgyártáson kívül? Miért nem tanultál mondjuk? Nem vicces az, hogy 7 év alatt 2millió megtakarítás? Nem semmi vagy, öreg. Neked is csak az a bajod, hogy selejt vagy, de ugye ezért is mindneki más a hibás csak te nem.
2021. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
92%
Ha 7 év alatt úgy , hogy szülőkkel élsz és csak 2 milliót tudtál összeszedni úgy sehogy . Mire költöd te a fizetésed ?? Már rég összekellett volna jönnie egy rendes önerőre pénz . Úgyis , hogy beszálsz otthon a költségekbe.
2021. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
45%

7 év alatt gyűjtöttél össze 2 milliót?! Az semmi :(. 7 év alatt, ha otthon laksz, nem lógattad a lábad az iskolában/munkahelyen és nem verted el az első napon, akkor 20+ milliódnak kellene lennie most. Ebből már el lehetne indulni.


Ez a probléma.


Mit csináltál eddig?

2021. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
97%

Szobát se tudnál bérelni többed magaddal esetleg?

Ha nem titok, mennyit kerestél az elmúlt években?

2021. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!