Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek apukámmal hogy...

Mit tegyek apukámmal hogy változzon végre?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, az apukám 69 éves, sajnos nagyon későn születtem, anyum és apum közt 10 év volt korkülönbség, viszont anya 2006ban elhunyt. Így apum nevelt fel engem, úgy ahogy tudott.

A ház amiben lakunk nagyon kicsi és nagyon rossz álkapotban van, omladozik a külső vakolat, a mennyezet megvan repedve, régi faablakok vannak amin ha befúj a szél teljesen lehűti a lakást. Nincs fürdőszoba, az udvarra kell kimenni a klozetra. Egyszerűen rémes.

Nincs egy barátom se, 10 osztályt kijártam utána el kellett mennem dolgozni mert apum 90ezres nyugdíjából nem tudott eltartani, mert befogadott hozzánk egy roma nőt és a 4 gyermekét.

Mikor betöltöttem a 18at elintéztem hogy a ház az én nevemre kerülhessen csakazért hogy a romákat ki tudjam "lakoltatni" mivel nem voltak bejelentve.

Szóval dolgozom a helyi kisboltba besegítek nem keresek valami sokat, de az elég hogy meg tudjak élni belőle. Én szoktam vásárolni apumra, fizetem a rezsit is. Nem drága a rezsi csak 20ezer forint. Apám viszont otthon van,mert nyugdíjas és nem segít soha semmit, mindig minden rám vár. Szívbeteg, a gyógyszereit nem igazán szedi viszont napi 2 doboz cigit elszív, én nem dohányzom.

Tegnap összeveszett velem azon hogy miért nem adok neki pénzt cigire, mert ő neki már elfogyott a pénze. A hónapban odaadtam neki 30ezret és ez sem volt elég neki. Hiába mondom ha többet adok elfogy a pénz. Most cigizek vagy eszem inkább? Inkább kért a szomszédtól.

A nyáron egy kis részen beszakadt a tető azt is az én pénzemből lett megcsináltatva. Folyton azt mondogatja ő már öreg nem az ő dolga megcsinálni.

Én meg itt vagyok fiatalon egy kilátástalan jövővel. Mit tudok tenni? Mindig mikor jövök haza munkából és ránézek a házra sírni szeretnék. Az utcában nekünk van a legcsúnyább házunk :/


2021. jan. 4. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Apukád hajlandó lenne bemenni egy idősek otthonába és ott lakni? Te akkor eladhatnád a házat, a telket és lakhatnál egy másik helyen albérletben.
2021. jan. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%

9!


Na és az apjának miért kellene eltűrnie, hogy a lánya irányítsa az életét? Csak szólok, nyilvánvalóan nem a draga gyermek gurizett meg a hazáért, hanem a xemet apa meg anya. Ergo, a kisasszony nyugodtan elturhette volna, hogy az apja azt vigyen a saját hazába, akit akar. De nem, ő inkább kisemmizte. Gratula.

2021. jan. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%
Igen, egészen biztos őszinte szerelem volt a nő még a 4 gyerek beköltözése. Amit tönkretett, hogy biztonságban akarta a lány tudni az egyetlen vagyonukat.
2021. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

13!


Hörmann tudod, hogy mi az oszinte szerelem es mi nem? A kerdezoeknek nem volt vagyonuk. A kerdezo apjanak volt. A kerdezo egy fokkal nem jobb, mint a szerinted nem őszinte szerelmu nő.

2021. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Ki beszélt itt szerelemről, az apja "befogadta" őket, nem "összejött" a nővel.

A kérdező meg kerülgethette ötüket egy pici házban és fizethette a megnövekedett rezsit utánuk a fizetéséből mert az apja nyugdíja nem volt elegendő hozzá.

Nem semmizte ki az apját, tovabbra is ott él, gondoskodik róla és fizeti a rezsit. Felmérte hogy sokáig nem tudja fenntartani ezt az állapotot és most megoldast keres.

2021. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én sokat hallottam hogy beköltöznek idős emberekhez. Nyilván ott örökség már nem nagyon lenne Persze az igaz hogy nem tudjuk pontosan, mi történt. Csak azt hogy mi szokott történni.
2021. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!