Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elsősorban olyan személy...

Elsősorban olyan személy válaszát várnám aki abban tudna segíteni,hogy egy gyerekelhelyezés után ami az én javamra végződött,az apuka aki egyedüli tulajdonos a közösen lakott ingatlannak,kirakhat-e a házból minket,úgy hogy a gyerek még kiskorú?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 12:42
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Tavaly októberben lezárult a gyerekelhelyezési per ami mellesleg több mint 4 évig zajlott. Addig is és jelenleg is egy házban élünk, és attól tartok, hogy most hogy vége lett a pernek kitalál valamit hogy megszabaduljon tőlünk. Eredetileg úgy gondolta, hogy mivel nekem nincs lakásom majd neki ítélik a gyermek felügyeletet, és engem kirak az utcára, de a bíróság végül keresztül húzta a számítását
2021. jan. 6. 15:03
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

ÍRD MÁR LE!!!


Mit mondott a lakáshasználatról a bíróság?

2021. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
A lakáshasználatról lényegébe semmi bírói döntés nem született. Én mondtam hogy, kb. 3 évig még nincs hová mennünk(amig le nem jár a fundamenta), vagyis addig ott maradunk
2021. jan. 6. 15:09
 14/36 anonim ***** válasza:
97%

#23: Ezt nem te döntöd el, amennyiben nincs róla bíró végzés.

Így joga van kirakni. De ha ott is maradtok, neki mindenképpen joga van bárkit odavinni.

Beperelheted, elérheted, hogy neki kelljen elköltözni, de nekem nem lenne gyomrom hozzá, és nem tudnék a tükörbe nézni.

Azt írod, négy éve húzódott a per, októberben volt döntés, gondolom, annyira már nem kicsi a gyerek, és dolgozol.

Hajtás be rajta a gyerektartást, és keress egy albérletet, az a legtisztább.

2021. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

14-es ez nem ilyen egyszerű!

a gyerek most 10 éves, még óvodás volt mikor elkezdődött.

én, igen dolgozom, de a mostani albérleti árakhoz képest akár munkanélkülinek is mondhatnám magamat.

nem kevés pénzem van abban a házban, és nem fogom a gyerekemet híd alá vinni, mert apuka már kitudja hányadik partnerénél keresi a boldogságot.

2021. jan. 6. 15:26
 16/36 anonim ***** válasza:
56%
Akkor valszeg osztott lakáshasználat lett. Az biztos, hogy a gyereket - mint már írtam -, úgy ítélték neked, hogy ott lakhattok. Ebből szokott az lenni, hogy addig mennek egymás idegeire a felek, amíg az egyik feladja és elköltözik. Ha megvannak a számlák, amik igazolják, hogy mennyit költöttél a lakásra, akkor azt követelheted a férjedtől. Viszont ha nem adja önként - és gyanítom nem fogja, akkor marad a pereskedés, ami újabb évekkel és idegszálakkal fog megrövidíteni. Az exférjed kirakni szerintem (bár nyilván nem láttam az ítéletet) nem fog tudni, de így nem lehet hosszútávon élni. Meg kéne vele állapodni, hogy az elköltözésért cserébe fizesse ki neked amit költöttél a házra és a gyt-vel plusz a fizuddal kiegészítve keresni valami albérletet.
2021. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

#15: Akkor meg indíts pert ellene, fizettesd ki vele, amit a házra költöttél!

Nekem nem lenne pofám kitenni a saját lakásából!

2021. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
77%

"nem fogom a gyerekemet híd alá vinni, mert apuka már kitudja hányadik partnerénél keresi a boldogságot."

Tehát menjen ő a híd alá, miközben saját háza van?


Gyerektartás, gyerek utáni adókedvezmény, családi 45-50 ezer forint (vagy több). Ha meg be tudod hajtani, amit a házra költöttél, az is jó alap. Nem tudom, milyen értékű a ház, az még esetleg opció lehet, hogy a gyerek nagykorúságáig lemondasz a gyerektartásról, és kipótolod annyival, hogy kb a piaci bérleti díjak kétharmada jöjjön ki. Cserébe a gyerek nagykorúságáig elköltözik, persze mindezt lepapirozva. Így igazából bérlő lennél, de mivel a gyerek az övé is, így kedvezőbb áron.

2021. jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

én nem akarom kitenni Őt.

Nálam együttérzőbb, és naivabb embert nehéz találni, nem véletlenül, nincs tulajdoni részem a házban, hol ott évekig egyedül fizettem mindent!

Én nyugalmat szeretnék és még közel 3 évet abban a házban, aztán egy új, remélhetően nyugodtabb életet.

A kérdés csak azért íródott meg általam, hogy van-e erre esélyem és "hatra dőlhettek", vagy kezdjek el csomagolni!

2021. jan. 6. 15:56
 20/36 anonim ***** válasza:
61%
Kezdj csomagolni! Majd másodjára okosabb leszel. Kiraknálak, fizetném a gyerektartást. Vegyél ki albérletet. Kicsit fordítva ülsz a lovon. Meg ahhoz is pofa kell, hogy 3 évig ott lakj, neki pedig ne legyen élete. Meg azt se várd el, hogy ugyanúgy rendezzw a gyereket, hordja, vigye, mert az már a te feladatod egyedül. Sokan védenek, látom, mert naivnak mutatod magad, de nekem kissé ellenszenves vagy.
2021. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!