Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elsősorban olyan személy...

Elsősorban olyan személy válaszát várnám aki abban tudna segíteni,hogy egy gyerekelhelyezés után ami az én javamra végződött,az apuka aki egyedüli tulajdonos a közösen lakott ingatlannak,kirakhat-e a házból minket,úgy hogy a gyerek még kiskorú?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 12:42
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

20-as

Érdekes hozzászólás, nem vagyok szimpatikus? Még szerencse hogy nem Te vagy a gyerekem apja!

Ha meg mégis, mi volna ha végre szemtől szembe álva mondanád el hogy pontosan mi is az én bűnőm amiért ellenszenves vagyok?!

2021. jan. 6. 16:52
 22/36 anonim ***** válasza:
92%

Már ne is haragudj, de az olvasottak alapján tényleg nem vagy szimpatikus! Teljesen igaza van a húszas válaszolónak!


Nem is értem, hogy gondoljátok, hogy a bíróság kiteszi őt a saját tulajdonú ingatlanából?

Ha 50-50%lenne a tulajdonjog, akkor sem tudnád csak úgy kitenni, csak ha kifizeted a részét!


Amit ráköltöttél a házra azt bizonyítani is tudni kell! Arról nem is beszélve, hogy te is ott éltél, te is használtad, amortizáltad!


Hogy a megítélt gyerektartást nem fizeti az tényleg görénység! Én ilyet soha nem tennék a gyerekemmel!


De ezen felül semmiben nincs igazad! Mi az,hogy elváltál, de 3 évig ott akarsz még élni? Mindketten felnőtt emberek vagytok, ahogy Ő megoldja a lakhatását, neked is meg kell a Tiédet!

Harcoltál a gyermekfelügyeleti jogért, megszerezted, most már fel kéne nőni hozzá, és felfogni, hogy ez nem csak jogokkal jár hanem kötelezettségekkel is!

2021. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Mindenről van számlám, vagyis ha annak csak a felét vissza kapnám elég lenne önerőre. Az elmúlt 5 évben (amikor is először bukott le) megtanultam hogy senkiben sem szabad bízni, a változásban meg legkevésbé.

A gyereket ketten válaltuk, és válás ide vagy oda ketten is tartozunk érte felelősséggel.

Nem tudom miből gondolta itt bárki is hogy nekem az a célom hogy az apuka költözzön el a saját ingatlanából, mert ez nekem eszembe sem jutott.

Én évekig elviseltem a megalázást a megcsalást, mig apukának csak azt kellet(kell) elviselni, hogy napi szinten a gyermeke közelében lehet, és én mosok főzök takaritok sok esetben utána is. Senki nem kérdezi hol tölti az estéket/éjszakákat, hisz szabad ember, de azt szerintem és a bíróság szerint is joggal elvárható, hogy legyen gerince és ha már csinált egy gyereket azt ne rakja ki az utcára.

2021. jan. 6. 18:50
 24/36 anonim ***** válasza:
50%

Tök jó, hogy ezt megkérdezted.


Fiatalembereknek és fiús anyáknak elmentendő a történet, hogy hogyan nyúlják le ellés után az anyagias kis nőstények a hímeket.


(Ha TE nem tudsz a kölködnek ellátást/megélhetést biztosítani, akkor engedd át annak a szülőnek, aki képes rá. Tudod, kaukázusi krétakör, stb.)

2021. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
92%

23: "joggal elvárható, hogy legyen gerince és ha már csinált egy gyereket azt ne rakja ki az utcára"


Őt nem is akarta, hisz magad írtad #11-ben, hogy magának akarta a gyerek felügyeleti jogát. Tehát a gyerekkel kettesben maradtak volna az ő kizárólagos tulajdonú lakásában.

Én inkább azt kérdezném, annak van-e gerince, aki magának akarja a gyereket, majd a gyerekre való hivatkozással ott akar maradni a másik tulajdonában?

Az más kérdés, ha értéknövelő beruházásba (tehát nem csak állagmegóvásba!) adtál pénzt. Akkor ez értelemszerűen jár neked.

Nem egészen értem, voltaképpen mit szeretnél. Még 3 évig együtt lakni a volt férjeddel? Vagyis a válás elhatározásától számítva még 7 éven át együtt lakni vele? Ez nem őrli fel mindkettőtök idegeit? És még inkább: szerinted nem árt a gyereketeknek? Szerintem nagyon!

Tudod mit kellet volna tenned? Akkor beadni a válópert, amikor már el is tudsz (és akarsz) menni. Vagyis 7 évvel később, mint ahogyan tetted (vagy tettétek).

2021. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
18%

Fiúk, figyelem! így szedik el ingatlanaitokat a semmirekellő golddigger nőcik.


(Ha nem azok lennének, akkor lennének annyira becsületesek, hogy a ffi ingatlanát ne vegyék el. Elvégre lehet szülőhöz/rokonhoz/szállásra költözni, vagy a gyereket az apa gondoskodására bízni.


De nem, AZ ILYENEKNEK AZ APA INGATLANA KELL!!!

2021. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
78%

Ezek a golddigger-es hozzaszolok nem azoktak olvasni. (Mar ha tenyleg tobb van, es nem csak egy ember irkal kamu-profilokrol.)


Ha megtanultatok volna olvasni (esetleg ertenetek a joghoz), akkor lathatnatok, hogy:

- NEM lehet elvenni a tulajdonjogat a lakasnak.

- Vagy egyutt laknak a szulok ott a kozos gyerekkel

- vagy a no egyedul, de akkor lakbert fizet, mint alberlo. (Es akkor abbol a penzbol o berel maganak mast.)


Es persze mindez zaros hataridoig, legkesobb a gyerek felnotte valasaig van igy (pontosabban maximum a tanulmanyai vegezteig), azutan mar nem kotelessege a sajat gyerekenek lakhatast biztositania. De legtobbszor csak atmenetileg engedelyezi a birosag, elore eldontott 1-2 ev (gyerek koratol fuggoen), ami alatt a gyereket egyedul nevelo szulo is el tud helyezkedni.


A tobbi a kamu kategoria.

2021. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
78%
#28: És hol olvastál olyat, hogy a kérdező lakbért akar fizetni? Pont hogy leírta, azért nem megy albérletbe, mert nem tudja kifizetni!
2021. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Kedves 29, a kérdező jelenleg is fizet a lakhatásért nem is keveset!

Köszönöm mindenkinek, hogy időt szánt rá hogy akár a saját tapasztalatát akár saját félelmét burkoltan ugyan de leírta!

Amit akartam megtudtam.

Mindenkinek a legjobbakat!

...ja, és BÚÉK! :-)

2021. jan. 6. 22:13
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
#30: Akkor végkéz nem értelek, miért nem mész albérletbe, ahelyett, hogy a volt férjednek fizetsz? Ezek szerint belefér a keretbe, és mégis csak nyugodtabb életed lenne.
2021. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!