Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérdezzem meg a szüleim...

Hogyan kérdezzem meg a szüleim , hogy a barátom hozzám költözhetne-e?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnénk a barátommal összeköltözni együtt vagyunk több , mint 3 éve és szeretnénk összeköltözni . Először albérletben gondolkoztunk viszont drága és van egy kisállatom is ami még jobban megnehezíti a dolgokat . Így jött az ötlet , hogy a barátom költözne hozzám . Hozzájuk nem jó , mert így is egy szobában lakik az anyjával . Nálam elférnénk . Beszállna a költségekbe . Hetente egyszer eddig is nálunk aludt , kétszer ha úgy dolgozik . Szüleim kedvelik . Szóval ugye sok pár lakik az egyik szülőnél anyagi okok miatt és valahogyan ezt megkellett beszélniük . Szüleim nagyon az albérlet ellen vannak . Mikor együtt voltak ők is az anyukám szüleinél laktak . Tehát szerintem nem lenne gond azzal , hogy nálunk lakjon . Mégis nem tudom , hogyan hozzam fel anyáéknál ezt a dolgot . Szóval megköszönném ha valaki segítene és elmesélné náluk , hogy történt ez az összeköltözés ebben a formában . 20 éves lány és 24 éves fiúról van szó ha ez számit .

2021. jan. 7. 23:12
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
32%
Miattad nem engedném.
2021. jan. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
18%

Jó, hogy most is mindenki ajánljgatja az albérletet, csak amellett pláne nem lesz pénzük sosem sajátra. Egy albérlet még putrisabb városokban sem 20-30 ezer forint, megyeszékhelyeken a munkahelyek közelében még simán benne van egy garzon is 80-90 ezer be, plusz rezsi, kaja, berendezés, sa többi, aztán majd várhatnak, havi 50 ezer forintból mikorra lesz önerejük.


Kérdező, mondjuk egy családi ebédnél egyszerűen vesd fel az ötletet. Ha német mondanak, van egy nagy ütőkártyád, érvelhetsz azzal, hogy ök is a szülőknél laktak egy ideig. Ha így sem engedik, akkor még lehet közölni, hogy oké, akkor mentek albérletbe, de részedröl akkor nem lesz kapcsolattartás.


Nem azért, mert nem engedik, hogy odaköltözzön, hanem azért, mert úgy nem engedik, hogy közben ők is a szzülőknél laktak anno. Na, undorító ez a hozzáállás szülőktől, hogy nekik segítettek, ők viszont már nem segítenek a sajátjaiknak.

2021. jan. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
92%

#22 Szerintem meg inkább olyat nem kéne ajánlgatni, hogy zsarolgassa a szüleit, ha nem engednek meg egy adott dolgot, ami csomó negatívummal járhat.


Neked is sok eszed lehet..

2021. jan. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
83%

22!


Hát nálam ezzel azt érné el a draga gyermek, hogy máris indulhatna csomagolni a cuccait. igen rosszul tűröm a zsarolást.

2021. jan. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
76%

"Nem azért, mert nem engedik, hogy odaköltözzön, hanem azért, mert úgy nem engedik, hogy közben ők is a szzülőknél laktak anno. "


Tehát megtapasztalták, hogy milyen xar és ezek után egyértelműen nem engedik.

2021. jan. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
91%

Dobd be egyszerűen azt, hogy szeretnétek együtt élni - albérletben. Itt elmondhatsz minden cuki körítést.

Ha a szüleid tényleg úgy állnak a dologhoz, ahogy gondolod, mert ők is annyira imádtak a szülői házban, akkor maguktól fogják felajánlani, hogy gyerekek, ne költsetek feleslegesen, motyózzon ide a fiú.


Ha viszont maguktól nem ajánlják fel, akkor kérdezni is felesleges, még ha a kedvedért rá is bólintanának esetleg, nem lenne őszinte a dolog, predesztinálja a későbbi konfliktust.

(Mondjuk szerintem az, hogy ők is nagyszülőknél laktak, az nem pozitívum, ilyen tapasztalattal pont, hogy inkább mondanak nemet szerintem, de te tudod.)

2021. jan. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
25%
Ha nekik negatív tapasztalatuk volt a saját szülőkkel együtt lakás miatt, akkor még eszükbe juthatott volna spórolni a saját gyermeküknek, hogy az ne járjon ugyanúgy.
2021. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
75%

27!


Vagy inkább azt a pénzt akkor fordítottak a gyerekre, amikor annak arra szüksége volt. Mondjuk tescós párizsi helyett kapott sonkát, turis ruha helyett újat, járt különórára, szakkörre, akármi.

2021. jan. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
72%

13-as: "em értem, miért akarjátok lebeszélni róla a kérdezőt. Miért ne próbálhatnák meg? Ismerek olyan családot, ahol nagyon jól működik ez a felállás. "


Igen én is ismerek EGY ilyet, meg kb 50 olyat,ahol végleg elromlott a szülö-gyerek kapcsolat emiatt!

2021. jan. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
86%

Hozzánk a barátnőm költözött. Így tudunk spórolni, gyűjtögetni. Tulajdonképpen kompromisszumos a dolog. Van, akik jól megvannak így, de vannak nehezebb esetek, mondjuk olyan szülők, akik ezt nehezebben viselik. Nálunk pl az a gond, hogy anyukám rendmániás, a párom meg én sokáig dolgozunk, így nem mindig van időnk vagy energiánk segíteni a házimunkában. Ez konfliktusokhoz vezet. De ha ez nem lenne, akkor mondhatnám, hogy zökkenő mentes. Persze sokkal jobb a külön élet, úgyhogy már nagyon várom, hogy elkezdjük az építkezést.


Látom valaki írta,hogy milyen jó, hogy most ingyen 10 millió meg stb.. Ja, igen.. Sok gyerekkel, de őket is el kell tartani, ami nem 2 Ft. Ráadásul olyan szinten elszálltak az ingatlanok árai, hogy az a plusz 10 millió, amit kapnál, az pont annyi, amennyivel drágultak is (sőt, lehet, hogy kevesebb, tekintve, hogy pl ag aglomerációban egy 80 éves parasztházat kapsz 25-ért, míg egy 50 éves Kádár kocka bőven 35-40 milla)

2021. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!