Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek a lányomnak?

Hogyan segítsek a lányomnak?

Figyelt kérdés

Utolsó évét csinálja az egyetemen. Látom hogy megviseli. Evési zavaros, és aggódom visszaesik. Eddig kettő vizsgája után kapott pánikrohamok, hányt. Mondtam neki hagyja a francba az egészet, az egészsége fontosabb. Azt mondja nem.

Közben 2 hete küzd arcüreggyulladással, megmondta neki az orvos hogy csak a korona miatt nem fektetik be. Anyja (nem élünk már együtt) keresett neki egy pszichológust, de azt mondta a lányom ilyen hülye ezoterikus baromságokró lbeszéltek, nem akar többet. Aki kezelte régen az sajna már nem praktizál.



2021. jan. 17. 15:32
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
36%
A lányod miattatok evési zavaros, csak megsúgom ;), úgyhogy az egész bagázsnak el kéne mennie szakemberhez úgy en block.
2021. jan. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

igen, már gyerekkorában kezdődött a probléma. először válogatott, aztán végül úgy kellett beleimádkozni az ételt.

mi a volt nejemmel 8 éve elváltunk, csúny válás volt, sokáig húzódott. velem van a 2 lány igen, de a nagyobb már különment a párjával. azt hiszem annyira nem lehetek rossz apa, én igyekezem. szeretnék segíteni, nem zárkózom el.

2021. jan. 17. 16:54
 13/31 A kérdező kommentje:
ezt nem értem miért mondod miattam beteg? én sosem mondtam neki ne egyen. sőt, ha főzök kínálom, de legtöbbször édesanyáméknál vagy a munkahelyén eszik. meg hülye energiaitalt iszik.
2021. jan. 17. 16:56
 14/31 anonim ***** válasza:
89%
Ülj le vele beszélni. Mondd meg neki, hogy te kettessel, pár bukással együtt is szereted, szóval teljesen felesleges izgulnia. És igen, vizsgaidőszak után kereshetnétek együtt egy másik pszichológust. Lehet hogy te úgy érzed nem vártatok el sokat, vagy nem csináltatok semmit rosszul, de közvetve a ti viselkedésetek is hozzájárult ehhez. Nem mondom, hogy hibásak vagytok. Nem családterápia kell feltétlenül, bár olyanra is elmehettek, ha a lányod beleegyezik, de neki mindenféleképpen kell pszichológus, hogy az aggályait legyőzze. És ami a legfontosabb, ha ő nem akar menni terápiára, nem fogod tudni rákényszeríteni. Sajnos.
2021. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
21%
Na má' megint a napi provokatív kamu. Magának ezért fizetnek? Vagy azt hiszi, hogy jó? Hát nem! Tehetségtelen!(Igazándiból a Mondtam ... kezdetű mondat volt az első gyanús jel, de a "hülye ezoterikus baromságok"-nál a napnál is világosabbá vált! Öreg! Nincs az a huszonéves egyetemista, aki a pszichológiát hülye ezoterikus baromságnak találná. Le vagy maradva! Pedig némi tehetséggel ki lehetne ám valódinak tűnő kamukérdést is találni, ha valakinek ez a különös hobbija!
2021. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

köszönöm az értelmes választ.

találtam közben egy szakpszichológust a googlen ahol elfogadják az egészségkártyát. de előbb beszélek a lányommal mielőtt felhívom. jobb lenne ha ő hivná fel

2021. jan. 17. 18:06
 17/31 anonim ***** válasza:
83%

Próbáld vele megértetni,hogy semmi nem lesz ha nem lesz mindenből kitűnő. Ez egyetem,nem általános suli,a lényeg,hogy persze a lehető lehjobban,de egészséges elmével fejezze be az egyetemet ,az egészség az első.

De egyébként,most azért online könnyebbek a vizsgák.

Tudom nem szép,de én idén alig tanultam valami és mind a 8 vizsgám 4es 5ös,mellette barátnőkkel találkoztam,kikapcsolódtam is.

Szóval ha valami,akkor ez a félév nem kéne,jogy megviselje.

22L

2021. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
sok barátja itthom nincs. mi vidékiek vagyunk, eddig Budára járt. most otthon van, nem nagyon jár sehova már csak a nagyszülők miatt se.
2021. jan. 17. 18:32
 19/31 anonim ***** válasza:
98%
Az "evési zavar" nem azért van mert fél,hogy elhizik, vagy az izgalom miatt már enni sem tud.Ez egy kicsit furcsa, hogy a szakember ezoterikus baromságokról beszélt, szerintem nem pszihológus, és nem is pszichiáter.Nézzetek másik szakember után..
2021. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
58%
Ácsi-ácsi-ácsi, kérdező, akarom mondani, író úr (vagy nő)! Hol írt maga kineziológusról a kérdésben? Egyébként azok meg nem beszélgetnek, hanem nyomkodnak. A mandala szabadegyetem - ami egyébként nem is létezik, összevissza 3 utalásszerű találat van rá - egészen biztosan nem ad pszichológusi diplomát.
2021. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!