Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért féltik ennyire a gyereke...

Miért féltik ennyire a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Tényleg annyira megváltozott a világ, hogy sok szülő 11-12 éves gyereket nem mernek elengedni otthonról? Otthon hagyni őket egyedül meg pláne? Ezek az emberek hogy nőttek fel?

Én 12 évesen már tudtam magamra főzni, elengedtek bárhova a szüleim. Más városba is mehettem. Ennyire életképtelenek a mai 12 évesek? Én 18 évesen már egyedül éltem, ők mikor fognak kirepülni 30 évesen?

Elhiszem, hogy sokkal gázabb a világ, mint régen, de én már 14 évesen cigit vettem a kisközértbe, meg pálinkát. Ez már legalább megszűnt. Mitől féltik a gyereket? Ha egyedül van otthon mi történik? Felgyújtja a házat? Talán megkéne mutatni, hogy működik a tűzhely. Nem tudom elképzelni, hogy mi történne, ha egy gyerek otthon marad egyedül, pláne ilyen idősen. Testvéremmel minket a szüleink már otthon hagytak mikor 4-5 éves voltam a nővérem meg 8-9 éves. Felnőttünk, sosem történt semmi. Nem kaptam szobafogságot sem, hogy elszökjek. Mehettem bármikor csavarogni, sosem köteleztek, hogy iskola után maradjak otthon és tanuljak ezerrel, mégis 4-5 tanuló voltam még a gimiben is, holott alig tanultam. Ennyire elfelejtik az emberek, hogy milyen volt gyereknek lenni? Minek szülnek gyereket, ha utána kalitkàban akarják őket tartani?

26/N



2021. febr. 16. 10:05
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Es te mikorra tervezel gyereket? Esetleg mar van? Onnan jutott eszembe hogy en 25vagyok es ~30 korul akarok csak es hogy mennyire kestem el..😑😑 illetve amit leirsz az lenne a normalis! A mostani vilag fordult ki magabol. Ismerek egy 38koruli not aki a 15eves lanyat nem merte otthonhagyni meg hivogatta ellenorizgette.
2021. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Én már oviba is egyedül jártam. Igaz nem laktunk messze,csak egyszer kellett átmenni az úton, de most belegondolva, hogy nekem is van 2 gyerekem, anyamék kur. a felelőtlenek voltak,nem egyszer láttam mutogatost,simán el is rabolhatott volna. Vagy akárki. Most 11 éves a fiam,de mivel az iskola felé van az ovi is, együtt megyünk, de elszokott járni a barátaihoz, nyáron el ennek fagyizni, biciklizni. (u.i. Nehéz elengedni, mert féltem,de kell már neki egy kis önállóság.)
2021. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy fura összehasonlítás. Nem hasonlíthatsz egy kisiskolást egy felnőtt emberhez. Mint írtam, én is max. erről a 10 év alatti korcsoportról beszélek, nem arról, hogy egy 15 évest kézen fogva kell kísérgetni.

Egy kisgyereknek még nincs igazán felelősségérzete, időérzéke, stb. Elég ha néhány nagyobb gyerek beleköt, megveri. Nem kell rögtön arra gondolni, hogy a maffia elrabolja. De igenis sok minden történhet, és még ha ez a sok minden ritkán is történik, nem akarsz te lenni az az egy, akivel megtörténik.


Az unokaöccs pedig megint más tészta. Mondom, majd a saját gyerek után térjünk erre rá. Más gyerekre könnyű azt mondani, hogy "mit rohangálsz utána". Mindentől nem lehet megvédeni, de szerintem inkább legyen egy szülő ilyen, mint a leszarom fajta.

Én sem töprengek egész nap azon, hogy nem csúszott-e el a fiam az iskolában, de azt szeretem tudni, hogy odaért. Illetve ez gyerekfüggő is. Van olyan 8 éves, akit otthon lehet hagyni egyedül, mást meg nem.


Szerintem a felnőttség része az, hogy kialalkul benned ez a "bármi történhet" felfogás, és nem felelőtlenül mész bele a világba, hogy a legtöbbször úgysincs semmi. Nem biztos, hogy a gyerek gyújtja fel a lakást. Mi van, ha a szomszéd alszik el a cigivel, és ég a ház? Biztos, hogy a 8 éves meg a 4 éves jól fognak reagálni? Mi van, ha valaki bekopogtat, és ők mégis kinyitják az ajtót, pedig 100-szor mondtad nekik, hogy ne? Mi van, ha szimplán félrenyel az egyik, és nincs ott senki? Erre azt fogod mondani, hogy semmi esélye. Lehet, hogy nincs, de a legtöbb ember nem akar kockáztatni. Minél nagyobb a gyerek, minél jobban felelősségteljes, annál inkább lehet fokozatosan elengedni.

2021. febr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
0%

Én se értem. Már 6-7 évesen annyira önálló egy ÁTLAG gyerek, hogy csuda.

8 éves gyereket egy 4 évessel simán otthonhagynám. Kérdés nélkül.

2021. febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet.

8 évesen láttam egy autófeltöréses lopást, visszaszaladtam a sarokig és megjegyeztem a rendszámot, becsengettem, akitől loptak és személyleírásokat adtam, illetve a rendszám alapján el is kapták őket.

10 évesen a barátnőmmel vigyáztunk a 2 éves öccsére, mentünk a játszótérre és hasonlók. Tudtuk, hogy figyelni kell rá, mert elmondták a szüleink.

Nálunk, ha kopogtak az ajtón mindig kinéztem. Sőt volt annyi eszem is, hogy reggelente, ha suliba indultam akkor is kinéztem nem e áll ott valaki az ajtónk előtt.

11 évesen mentünk az óvodába a barátnőm 3 éves öccséért.

13 évesen mentem haza sötétedéskor, az ajtónk fölötti üveges részen fényt láttam kiszűrődni, holott nem lehetett volna otthon senki. Átszaladtam a szomszédhoz, hogy jöjjön már át velem és nézzen körül.(végül nővérem volt otthon)

Egyszerűen úgy neveltek a szüleim kiskoromtól kezdve, hogy bàrmi van, legyen eszem a legjobb utat választani.

Ha valaki nebántsviràgként neveli burokban a gyereket persze, hogy nem lehet egyedül hagyni vagy rábízni bármit is.

2021. febr. 21. 22:01
 36/36 anonim ***** válasza:

A világ nagyon megváltozott. A 80-as években már a fővárosban, a Mátyás templom melletti lépcsőn is iskolába menő kislányt öltek meg.

Vidéken iskolából hazafelé menő gyerekeket zaklatott egy mutogatós-ballonkabátos bácsi.

Falun esetleg más, HA minden udvarban van valaki, aki elérhető, és figyel. Ha eljárnak dolgozni a faluból az emberek, és napközben kihalt, akkor jobb vigyázni, egy idegen autó veszélyes lehet.


Valahova eltűnnek az eltűntként nyilvántartott gyerekek, ki ne akarná védeni a gyerekét?

2021. febr. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!