Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam meg a 3 éves...

Hogy magyarázzam meg a 3 éves fiamnak, hogy az apja nem jön többet, mert nem kíváncsi rá?

Figyelt kérdés

Elváltunk, megcsalt, elköltöztem a két gyerekkel. A nagyobbik már sulis, ő nem is akar menni az apjához.

Fenyegetett amikor eljöttünk, hogy úgy sem találok más férfit, meg ha el merem vinni a gyerekeket, onnantól kezdve a szemében halottak.

De idejött tegnap is és lefeküdt aludni, nem is foglalkozott a gyerekekkel. Utána még ő volt megsértődve, hogy szóvá tettem, hogy aludni jön ide.

Megsértődött, hogy soha nem jön. De a 3 éves fiam utána sír, hogy mennek autózni. De az apja nem kíváncsi rá.

Mit mondjak neki?


2021. febr. 21. 15:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Csak annyit, hogy apu nem jön. Ne hangold ellene a gyereket!
2021. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
Apa elment és nem jön többet vissza
2021. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
Bocsi, de a f_szért engeded be? Normális vagy? Komolyan van ilyen agyatlan marha, aki beengedi az exét, hogy a saját házában alázza? Tényleg bocs, de erre egyszerűen képtelen vagyok mit mondani...
2021. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom nem akarja kideríteni, hogy mi történne, ha nem engedné be. Mert a leírtak alapján, gondolom okkal nem választja ezt az opciót.
2021. febr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Semmit. Apa nem ér rá. Előbb utóbb rá jön magától is.

De mi a faxnak engedted be aludni?????

2021. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Láthatást nem tilthatom meg. Múltkor elvitte őket, a kicsit lerakta a tv elé, a nagynak a kezébe adta a telefont. Ő meg aludt. A nagy ezért nem szeretne menni hozzá, nem foglalkozik velük.

Nem teszem szét neki a lábam, meg volt rá az okom, hogy elhagytam.

2021. febr. 21. 15:49
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

A láthatást a bíróság szabályozta amikor elváltatok. Neked ahhoz kell tartani magadat, de olyan biztos nincs a határozatban, hogy be kell engedned a házadba. A gyerekeket joga van elvinni, amíg nem veszélyezteti őket.

Amúgy meg dönts már el mit akarsz. Ha nem foglalkozik velük az nem jó, ha elviszi őket az se jó.

2021. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Kint voltam a konyhában, hogy nyugodtan beszélgessen a gyerekekkel, mire bejöttem már aludt, mit kellett volna csinálnom? Szóvá tettem, ő volt vérig sértődve. Közölte, hogy soha többé nem jön. A gyerektartást majd elutalja.

Én boldog lennék, ha tényleg nem jönne, a nagyobbik gyerek is. De a kicsi szereti, és nem érti nagyon azt sem, hogy miért költöztünk el.

2021. febr. 21. 15:53
 9/29 A kérdező kommentje:

Én beszéltem rá a nagyobbik gyereket, hogy menjek el vele, azt mondta, hogy soha többet.

Erről nem tehetek. Úgy egyeztünk meg, hogy minden szombaton elviszi őket, mivel a hét többi napján dolgozik.

2021. febr. 21. 15:57
 10/29 Shai-Hulud ***** válasza:
95%

Hát ahogy olvasom amit írsz, nem veszítesz vele semmit, ha soha többé nem jön...

A kisfiad persze hiányolja egy darabig, de majd megszokja, hogy ritkán látja az apját.

Ha az exed megint közli, hogy soha többé nem jön, mondd meg neki, hogy a láthatás az egy lehetőség, nem pedig kötelezettség. Ha nem akarja látni a saját gyerekeit, ne csodálkozzon, ha később azok se akarják látni őt.

2021. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!