Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam meg a 3 éves...

Hogy magyarázzam meg a 3 éves fiamnak, hogy az apja nem jön többet, mert nem kíváncsi rá?

Figyelt kérdés

Elváltunk, megcsalt, elköltöztem a két gyerekkel. A nagyobbik már sulis, ő nem is akar menni az apjához.

Fenyegetett amikor eljöttünk, hogy úgy sem találok más férfit, meg ha el merem vinni a gyerekeket, onnantól kezdve a szemében halottak.

De idejött tegnap is és lefeküdt aludni, nem is foglalkozott a gyerekekkel. Utána még ő volt megsértődve, hogy szóvá tettem, hogy aludni jön ide.

Megsértődött, hogy soha nem jön. De a 3 éves fiam utána sír, hogy mennek autózni. De az apja nem kíváncsi rá.

Mit mondjak neki?


2021. febr. 21. 15:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
36%
ha ezt elkezded mondogatni a kicsinek, kamaszként a te hibádnak fogja nevezni, hogy nem jött hozzá az apja.
2021. febr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem szeretnék konkrét tanácsot adni, mert nem vagyok képzett szakember ezen a téren, de a család és a megszokott környezet felbomlása, az egyik szülő elvesztése egy kisgyereknek maradandó traumát okozhat, ha nem megfelelően dolgozza fel. Szerintem érdemes lenne ebben a helyzetben egy jó gyerekpszichológust felkeresned, hogy ezt elkerüljétek.
2021. febr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem egy 3 évesnek nem kell annyit magyarázkodnod,mivel még ugysem érti meg.Legfeljebb annyit mondani neki, hogy most dolgozik és nem tudod,hogy mikor fog jönni.
2021. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
97%
24, a gyerekek nem idióták, nagyon is megértik, ha normálisan elmagyarázzák nekik a helyzetet.
2021. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
77%
Azt fog fel, hogy az, hogy mit csinál a láthatás alatt, nem rád tartozik. Neked kötelességed biztosítani a láthatást, ennyi a te részed. Innentől amíg nála vannak az ő felelőssége, amíg nem veszélyezteti őket addig nincs beleszólásod. Sajnos nem sajnos, ez így van. Ha a nagy nem megy láthatásra a csávó téged simán feljelenthet és akkor megütöd a bokád. A láthatás alatt meg ha a csávó nem nyüstöli őket az csak jó nem? Visznek magukkal könyvet, játékot, tabletet és az alatt a pár óra alatt elfoglalják magukat.
2021. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
41%
Mondja el neki az apja. Hallja meg tőle.
2021. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Jövő héten majd kiderül
2021. febr. 21. 18:18
 28/29 anonim ***** válasza:
24%

"Nem teszem szét neki a lábam"


Te sem vagy egy matyó hímzés!

2021. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
53%

3 éves, mond meg neki, hogy apa nem jön többet. Ennyi.


A házba meg be se engedd, a nagyobbiknak baromi rossz érzés lehet.


A kicsi majd idővel elfelejti, ennyi idősen az embernek nem marad emléke. Találj egy rendes hapit, és majd ő lesz az apaminta.

2021. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!