Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokszor megsértődök a 4 éves...

Sokszor megsértődök a 4 éves lányomra és ezt ki is mutatom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokszor annyira megsért, annyira nem tudom átadni, hogy mit szeretnék, olyan tehetetlennek érzem magam. És észrevettem magamon, hogy megsértődök, a férjem is mondta, hogy látszik rajtam. Sajnos alapból egy sértődős ember vagyok, gyerekként, kamaszként is az voltam. Nem tudom milyen következményei lehetnek ennek vagy hogyan lehetne nem így reagálni, mert ösztönösen jön. Más is ismeri ezt az érzést?


(A lányom hiperaktív, szenzoros integrációs zavara van mellé.)



2021. febr. 21. 19:33
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
94%
Irod hogy megsért. Mivel? És mit nem tudsz átadni, mit szeretnél? Bővebben mert így ez nem info.
2021. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Meg tudom játszani magam, eddig ennyire jutottam. De úgy érzem egy gyerek ezen átlát. Érzi, hogy valami nincs rendben. És azon ami bennem van, amit érzek, nem tudok változtatni. Ez egy iszonyúan maró, fájdalmas érzés, amin ha tudnék, túllépnék mindenki érdekében. De van és nem tudok mit kezdeni vele.
2021. febr. 21. 19:44
 13/49 anonim ***** válasza:
89%

Talán konkrétumokat írnál? Akkor talán tudunk tanácsot adni a hogyanra. Konkrét példákat!


Már reg el kellett volna kezdened olvasni hiperaktiv gyerekek szüleinek iródott könyveket. A gyerekednek van segítsége? Mármint szakember.

2021. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
57%
Próbálj nem megsértődni és türelmesnek lenni .Sokat mesélni, beszélgetni vele.
2021. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
96%
Ha jársz pszichotarapiara, akkor itt fel sem kellett volna Ted ezt a kérdést. Inkább a pszichológusnak. Tudom nekem is meg fordult már ilyen a fejembe de. Pontosan ez történt volna akkor is, mint veled. Ezen szakember tud segíteni. Szóval a következő alkalomkor ezzel kezd!
2021. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
93%

Ha segítség kell, nagyon-nagyon rossz helyre jöttél.

Ha csak kiengedni a gőzt, akkor üdv az ország legnépesebb online zártosztályán!

2021. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
61%

A megjátszás felesleges ugyis tudja.


Konkrét példákat irj. Nem irom le többször. Miken sértődsz meg? Pontosítsuk és javítsuk a kérdésed.

2021. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyen sérült, felkészületlen embernek minek gyerek? Kellett a CSOK?
2021. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
11, nem hallgat rám semmiben. Még a legegyszerűbb dolgok is igazi tortúrák: a cipő felvétele, egy új pulóver felpróbálása, elpakolni a játékokat, megfésülködni. Próbáltam játékosan, próbáltam jutalmazva, próbáltam kedveskedve, semmivel nem értem el semmit. Már rettegek megkérni bármire, mert tudom, hogy toporzékolás, sírás, sikítás lesz belőle. Ha megcsinálok helyette mindent, akkor meg félrenevelem. Nem akarom, hogy egy tehetetlen ember legyen, ráadásul az oviban is kérték, hogy szoktassuk őket értelmes kereteken belül önállóságra. Gyomorgörcsöm van az újabb "akadályok" előtt, néha legszívesebben üvöltenék, de ezt vissza tudom fogni. Az utóbbi időben ez a tehetetlenség gyakran átcsap a sértődésbe.
2021. febr. 21. 19:48
 20/49 anonim ***** válasza:
2%
16-os hülyeség amiket irsz!
2021. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!