Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokszor megsértődök a 4 éves...

Sokszor megsértődök a 4 éves lányomra és ezt ki is mutatom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokszor annyira megsért, annyira nem tudom átadni, hogy mit szeretnék, olyan tehetetlennek érzem magam. És észrevettem magamon, hogy megsértődök, a férjem is mondta, hogy látszik rajtam. Sajnos alapból egy sértődős ember vagyok, gyerekként, kamaszként is az voltam. Nem tudom milyen következményei lehetnek ennek vagy hogyan lehetne nem így reagálni, mert ösztönösen jön. Más is ismeri ezt az érzést?


(A lányom hiperaktív, szenzoros integrációs zavara van mellé.)



2021. febr. 21. 19:33
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
87%

Akkor beszéld meg a pszihológusoddal hogy megsértődsz a 4 éves beteg gyerekedre. Ez is egyfajta tudatlan elnyomas. Nem tehet róla hogy beteg és hogy még gyerek aki ráadásul a dackorszakban van éppen.


Ha a gyerek minden terápiás kezelést megkap és hagyod kibontakozni akkor magadon kell dolgoznod. A sértődés okát kellene önmagadban megkeresni. Mert ez nem a gyerek hibája.

2021. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
66%
Ja és aki privátot irt. A gyerek nem kölyök és igenis tudja és érzi ha vmi nem ok.
2021. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom, hogy a gyerek a hibás.
2021. febr. 21. 21:26
 34/49 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos én tanácsot nem tudok adni. Esetleg csak annyit, hogy szedj magnéziumot. Nekem sokat segített, mikor depressziós voltam. De minden esetre, kívánom, hogy minden rendbe jöjjön nálatok a lehető leghamarabb.
2021. febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
58%
Nyilvan aki itt okoskodik mind tökéletesen nevel gyereket... foleg beteget. na ezert nem kernek segítséget az emberek, mert utana meg ilyenek vagytok
2021. febr. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem kérj segítséget az apukától is. Az írásaidból az jön le mintha totál egyedül nevelnéd. Gondolom a férj dolgozik, te meg a gyerekkel, ez úgy rendben van, de amikor az apuka hazaér, kicsit megpihen, utána kérd meg hogy segítsen a gyerekkel ő is.

Ha neked is pszichológus kell, akkor gondolom hamar kimerülsz mentálisan már alapból. Nehéz úgy gyereket nevelni, ha te sem vagy rendben.

Jó hogy ezt belátod. Szerintem próbálj több időt fordítani magadra. Amíg a gyerek oviban van addig pihenj minél többet. Tornázz, vegyél kényeztető fürdőt otthon, olvasd el a kedvenc regényed, aludj nap közben is. Lényeg hogy kipihent legyél, legyen több erőd.

Ha rendbe tudod tenni magad, több az énidőd akkor türlemesebb tudsz lenni a gyerekkel is és tudatosabban viselkedni vele, nem megsértődni.

Sok sikert!

2021. febr. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
97%

A magnezium jó ötlet de b6-al szed.


Az segít. Attól is lehetsz ilyen hogy magne-b6 hiányod van.


B-komplexet is szedhetsz.

2021. febr. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
27%

Ok hogy ezt gondolod hogy nem a gyerek hibája de ezt közvetíted felé mikor megsértődsz rá. Érted?

Mikor már nagyobb lesz és továbbra is ezt csinálod fel neki az fog lejönni hogy nem szereted és egy nyűg. Felnőtt korára ilyen környezetben nevelkedve egy roncs lesz, önértékelési problémával és csalódottsággal és ki tudja még milyen szomorú érzésekkel.

2021. febr. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

* és továbbra is ezt csinálod, neki az fog lejönni, hogy nem szereted és egy nyűg.


Elnézést a mobilom volt.

2021. febr. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
60%

Próbáld humorosan felfogni a lányod dolgait.

(Remélem humorod azért még van. :( Sértődős embereknek ált. a béka valaga alól kell kikaparni)

2021. febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!