Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokszor megsértődök a 4 éves...

Sokszor megsértődök a 4 éves lányomra és ezt ki is mutatom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokszor annyira megsért, annyira nem tudom átadni, hogy mit szeretnék, olyan tehetetlennek érzem magam. És észrevettem magamon, hogy megsértődök, a férjem is mondta, hogy látszik rajtam. Sajnos alapból egy sértődős ember vagyok, gyerekként, kamaszként is az voltam. Nem tudom milyen következményei lehetnek ennek vagy hogyan lehetne nem így reagálni, mert ösztönösen jön. Más is ismeri ezt az érzést?


(A lányom hiperaktív, szenzoros integrációs zavara van mellé.)



2021. febr. 21. 19:33
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
13, olvasok és olvastam könyveket. TSMT tornára járunk és az óvoda pszichológusa is segít. Épp azért nem értem ezt az egészet, mert én úgy érzem, hogy ami tőlem telik, megteszem. Az óvoda pszichológusa azt mondta, a szenzoros zavaron kívül más jelét nem látja.
2021. febr. 21. 19:49
 22/49 anonim ***** válasza:
80%
Több önkontroll kell. Felnőtt vagy, ezen kell dolgoznod tudatosan. Ha érzed belül, hogy megsértődnél valamin, de nem mutatod ki, az nem megjátszás hanem önkontroll. A kis 4 éves nem fog pszichológiai mélyelemzésbe kezdeni, hogy a viselkedésednek mik a valódi mozgatórugói. Ő csak azt látja hogy megsértődtél, vagy nem sértődtél meg. Ennyi. Nem kell ezt túlgondolni.
2021. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
Mondtam ezt a pszichológusnak, de kb. az én gyerekkoromnál tartunk. Tudom, hogy lesz majd hatása a terápiának, de nagyon lassan haladunk és félek, hogy addigra ez a helyzet tovább romlik. A házasságunknak sem tesz túl jót, ez sejthető, de ez egy másik kérdés.
2021. febr. 21. 19:52
 24/49 A kérdező kommentje:
Nem vettük fel a CSOK-ot, ha ez fontos nektek. Csak a családi adókedvezményt vesszük igénybe. Mostanáig nem éreztem szükségét pszichoterápiának, azt hittem a gyerek jó körülmények közé, szerető szülőkhöz érkezik, nagy baj nem lehet.
2021. febr. 21. 19:53
 25/49 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2021. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
37
2021. febr. 21. 19:55
 27/49 anonim ***** válasza:
94%

Tisztázzuk a lányod pont a hiszti korszakban van ami a betegségéből adódóan neki fokozottabb ez a dolog. Gondolom nem fekszik a földre és ugy bőg.


Tudnod kell vele jól kommunikálni és napi szinten a helyzetéből adódóan jól lemozgatni. A hiperaktiv gyerek amugy zseni is egyben de nem tud meglenni egyhelyen csücsülve.


Kérdezd meg ruha ügyben mi tetszik neki vagy ilyenkor kérdezd meg tőle hogy fáj e valamilye. Érezze hogy szereted. A gyereked is vinned kéne terápiara nekik külön van zenzoros terápia.


Vannak ilyen könyvek pl. A játszmák kezelése, lekommunikálása, a hisztit hogy kezeld de a gyereked problémájára keress ilyen könyvet ami tanácsot ad a szülőnek hogy kezelje.

2021. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
89%

Na, azért nem kéne így letámadni a kérdezőt.

Segítséget kér, ti meg belerúgtok egy olyan emberbe, akit mardos a bűntudat. Tisztelet a kivételeknek!

Kik vagytok ti, hogy ítélkezzetek mások felett? Ti sohasem hibáztatok?

Kedves Kérdező!

Szerintem nagyon jó, hogy belátod, hogy vmi gondod van. Ez már félsiker. Szerintem próbáld meg humorral kezelni, ha megbánt a kislányod. Ez egy nagyon jó módszer. Bár azt nem tudom, hogy mivel bánt meg, de ha pl azt mondja, hogy: Jajj, de buta vagy! Akkor humorosan válaszold, vagy gondold magadban, hogy: Az lehet, hogy buta vagyok, de legalább szép vagyok. :-D

Meg ezeket nem rosszindulatból, és nem komolyan mondja a kislányod, hanem a betegsége mondatja vele ezeket a sértő szavakat. :-)

2021. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
98%

Nem értem ezt a sok támadó választ, szerintem abból is látszik, hogy nem vagy rossz szülő, hogy próbálsz változtatni. Egy szar anyát nem érdekelné, hogy mi a rossz a gyerekének. Szerintem az lenne a legfontosabb, hogy magadban helyre tedd a dolgokat, rájönni miért vált ki belőled ilyen érzelmet a saját gyereked. Azért tartotok még csak ennyinél a szakemberrel, mert ez valami mélyről jövő dolog lehet, amit nem lehet könnyen felszínre hozni.

Fontos, hogy te tudd magadról, hogy nem vagy rossz anya, csak rossz helyzetben vagy, amin lehet javítani.

2021. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
30, A szenzoros zavart TSMT-terápiával kezelik, járunk terapeutához és hetente 5x itthon is tornáztatjuk. Mellé mást nem lehet, mert a terápiák kiolthatják egymást. Az óvodai pszichológus megnézte sok szituációban, azt mondta hogy az említett szenzoros zavar jelein kívül más aggodalomra okot dolgot nem lát rajta. A MiniLÜK és a Logico, illetve a BrainBox készleteket ajánlotta, ezeket is használjuk. Minden nap nagyokat sétálunk, játszóterezünk, hétvégente nagyokat kirándulunk. Hagyom, hogy kifejezze az érzéseit, van választási lehetősége, nem nyomom el, ha erre céloztál. Nyugodt, rendezett családba érkezett, azt hiszem kb. tipikus középosztálybelieknek írhatom le magunkat.
2021. febr. 21. 20:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!