Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más szülőknek is ennyire...

Más szülőknek is ennyire lusták a gyerekei?

Figyelt kérdés
3 lányunk van illetve 1 fiunk. A fiunk a legidősebb, a férjemmel együtt csinálnak egy autószervízt. A lányok 18 17 és 15 évesek. Mivel online tanulás van így azon a pár órán kívül rengeteg szabadidejük van a lányoknak. Vagy a konyhában vagy a nappaliban ülnek és nyomkodják a telefont egész nap. Abban kimerül náluk a téma hogy “ ez a fiú likeolta annak a lánynak a képét” ez mit osztott meg az mit osztott meg. Teljesen faebook függők. Nem hajlandóak se boltba elmenni se arra hogy segítsenek a főzésbe vagy a takarításba. Néha elmennek a barátnőjükhöz vagy éppen a barátnő jön ide de akkor is ugyanaz a program. Én ennyi idősen segítettem anyukámnak főzni és apukámnak is a ház körüli dolgokban. Hiába mondok nekik bármit egyszerűen semmire nem hajlandóak. Szerintem az hogy főzzenek két kávét az apjuknak meg a bátyjuknak az nem lenne nagy kérés de még arra sem hajlandóak. Lehet hogy ez a kamaszkori lustaság? Vagy ennyire félre neveltük őket?

2021. márc. 13. 20:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
90%
Házimunkában illene segítene . Másnak kávét csinálni csak kedvesség , csinálja csak meg magának.
2021. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
84%

Nem cselédek, hogy másnak főzzék a kávét. amúgy van feladat, vagy ez a "süssenek" csak egy átlátszó kamu feladat lenne számukra? Ha utóbbi, akkor ne csodálkozz, ha nincs hozzá kedvük.


Ad2, nálunk is ez ment. Onnan alakult ki, hogy a szüleink mindenért kritizáltak minket. Ha a kertben gazoltunk, folyamatosan ment, hogy nem jól csináljuk, ha mosogatni kellett, akkor megjegyezték ,hogy túl sok vizet engedünk. ha főzni, akkor túl sok edényt használunk.


Így évek alatt kialakult, hogy ló**t se csinálunk, csak akkor ha nincsenek itthon a szülők.

2021. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
90%

Bár nekem még kicsik a gyerekeim, de a nagyobbikat már most befogom a házimunkára. 4 éves, úgyhogy túl nagy dolgokat nem várok el tőle, de nem árt ha már most megtanulja, hogy milyen házimunkák vannak.

Biztos, hogy a kamaszkori lustaság is benne van a dologban, de szerintem elkényezteted őket. Ne csinálj meg helyettük semmit, hátha akkor észreveszik magukat.

2021. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom miért van így kiakadva minden válaszoló ezen a kávéfőzésen. Nem kell ebbe semmiféle nemi különbségtételt belelátni. Szerintem nem diszfunkcionális családokban teljesen normális, ha az épp ráérő személyek megtesznek ilyesmiket a többieknek, akik meg épp dolgoznak.

Amúgy a problémád manapság igen gyakori. Az ennyi idős lányok gyakran lesznek ilyen műkörmös telefonfüggő királykisasszonyok. Később belőlük lesznek a hülye liba és teljesen életképtelen huszon- és harmincévesek. Manapság ez még nem túl szembetűnő, mert a kilencvenes-kétezres években még nem volt okostelefon, és csak viszonylag ritka esetekben alakult ki idősebb korban, főleg panelproli rétegekben.

Az egész persze a nevelésen dőlt el, sajnos ez nem olyasmi amin már tudnál változtatni. A legkisebbnél talán... Szerintem azért alakul ez ki, mert manapság a szülők szeretik túlnyalni a gyerek seggét.

A jelenség és a probléma sajnos valós, nem tudom mi lesz ezzel a generációval húsz év múlva.

Amúgy senki ne gondolja, hogy csak a lányokra/nőkre vonatkozik ez. Hasonlóan előfordul a másik nemnél is, de a kérdés nem erre irányult. Remélem azért a későbbiekben lesz még javulás.


20/F

2021. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
57%
Benne van a kamaszkor, az igaz, de mellette jól a fejedre nőttek. Három fiam van, úgyhogy tudom, nem egyszerű. Az a probléma, hogy már nagyok, úgyhogy ha változást akarsz, forradalmat kell csinálni véráldozatokkal! Én is húztam ki a falból ixboxot tévéstől, kérés, újra kérés, könyörgés, fenyegetőzés után mikor azt mondták idézem:-úgyse tudod hol kell kikapcsooolniii! Hát tudtam! Úgyhogy néha forradalmat kell csinálni. Igen, ez fájdalmas, kb. minden résztvevőnek. Tudom, hogy ezért most szétszednek, de igen. Én kihúznám a falból a netet, ott kezdeném...
2021. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
63%
14: félig kamaszként nem kicsit röhejes ez a boomerkedes.
2021. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
58%
14es teljesen egyet értek veled
2021. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
15%
14-es👍
2021. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
94%

19 éves nő vagyok, én is azonnal belustultam amint 5 percre magamrahagytak.

Először beszélgetnék velük, aztán ha nem változik semmi akkor nem vennék nekik ruhákat/cipőt egy ideig, nálam is ez volt ami jobb belátásra vitt sokszor

2021. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
86%

Az online tanulás az természetesen azt jelenti, hogy van pár órájuk, a többiben meg azt csinálnak, amit akarnak... Az még nem merült fel benned, hogy a telefont tanulásra használják esetleg? Én 12-es koromban kiszámoltam, hogy heti 60-65 órát töltöttem iskolai dolgokkal, plusz utazási idő.


Apám nekem is zsennyegett, hogy miért nem segítek többet otthon, de őt pl. soha nem láttam mosogatni.

2021. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!