Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megváltozhat a gyerek miatt?

Megváltozhat a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

A férjemmel első babánkat várjuk nyárra. 5 éve vagyunk házasok. Ő mindig is indulatos, erős akaratú volt, inkább én engedtem mindig neki, oda mentünk, azt csináltuk, amit ő akart, nekem a béke fontosabb.


A barátnőim sosem szívlelték, de szerintem féltékenyek, mert nagyon okos férfi, sokra fogja vinni. Amikor elmondtam nekik, hogy babát várunk, hát... nem hiszem, hogy őszintén örültek neki. Egyikük mondta is, hogy aggódik, milyen apa lesz a férjem, lesz-e türelme egy gyerekhez, mert ha felidegesítem, sokszor kiabál velem is. A szüleimmel egyébként - miatta - nem találkozunk gyakran, amit nagyon bánok. Ő nem kedveli őket.


Elültették a bogarat a fülemben, mert a férjem sokszor kiabál, amikor kiakad, de meg sosem ütne. Amióta várandós vagyok, nem kiabált, a föld felett jár ő is, szerintetek megváltoztathatja az apaság?



2021. márc. 14. 22:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 anonim ***** válasza:
90%
Úristen, totál nárcisztikus! Teljesen leural. Nagyon nagy hibát követtél el a gyerek vállalással :( Igen, a gyereket sem fogja sokáig megtűrni. Intelligens vagy sem, pszichésen nem normális amit csinál.
2021. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/111 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem attól, hogy kiabál valaki, amikor indulatosabb nem lesz egyből sz*r ember, vagy apa. Én anyukám is kiabált néha velünk, de ellátott, szeretett minket, csak stresszes volt néha. Viszont érdemes lenne ezt felhozni a párodnak, hogy máshogy kéne levezetni a haragját, nem kiabálással, értelmesek vagytok szerintem mind a ketten, meg tudjátok alaphangon is beszélni. A gyerek miatt annyival változhat meg, hogy meg stresszesebb lesz, szóval tenyleg jó lenne, ha tudna változni egy kicsit. Az meg hogy te engedsz neki, az a te döntésed, gondolom a párod nem gyújtaná fel a házat, ha oda kéne menni, ahova te akarod, és nyilván hatalmas döntésekben nem hagyod rá, de ilyen apróságok, ami nem hinném, hogy olyan fontos neked, hogy mindenáron te akarod eldönteni, szóval nem hinném továbbra se, hogy rossz, bántalmazó ember lenne, egyszerűen csak kicsit indulatos.
2021. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 anonim válasza:
90%

Szerintem ez így nem normális kapcsolat. Úgy tűnik nekem, hogy meg sem becsül. Más férfi a párja kedvében jár általában és nem bunkózik vele.

7-es én is így nőttem fel édesanyámat és a testvéreimet sosem bántotta apám csak engem. Már nem bírta csak szavakkal kiadni a dühét néha fizikailag is muszáj volt neki.

És sajnos ilyen kapcsolatba is éltem 3 évig. Mindig az volt amit ő akart, egyfolytában hisztizett és kiabált velem. Amit nagyon megbántam, hogy én is eltávolodtam a családomtól főleg a mamámtól akivel éltem, mert elhunyt tavaly és az utolsó éveit miatta hagytam ki. Egyből szakítottam vele, nekem nem ért ennyit egy kapcsolat hiába szerettem.

Szerintem gondolkozz el. Nem mondom, hogy te is hagyd ott, de ezt át kéne beszélni vele őszintén elmondani neki a dolgokat.

2021. márc. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/111 anonim ***** válasza:
91%

Igen fog.

Rosszabb lesz.

Szép jövő vár rád meg a gyerekre.

Gratulálok hogy egy ilyen baromnak szülsz.

2021. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 anonim ***** válasza:
96%
Rávenni terápiára? Arra sem tudod rávenni hogy oda menjetek ahova te szeretnél
2021. márc. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/111 anonim ***** válasza:
91%
Tudod a pszichopaták is intelligensek... Gondolkozz el ezen.
2021. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 anonim válasza:
94%
Lehet, hogy most még nem fogadod el, hogy ez így nem normális. Majd rájössz akkor amikor már durvább lesz veled esetleg a gyermekeitekkel. De akkor már késő lesz, nem fogod tudni vissza hozni az elpazarolt éveidet.
2021. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/111 anonim ***** válasza:
93%
Gratula, leírtad milyen az ÉN apám, aki csak akkor kezdett egy morzsányit változni amikor meglegyintette a halál szele. Én speciel pszichológus segítségével megtanultam megbocsájtani neki, de bízni sose fogok benne, ahogy a férfiakban sem fogok soha.
2021. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/111 anonim ***** válasza:
93%
Szép. Ugye azt tudod, hogy a gyerekkel sem fog sokkal másabbul bánni, mint veled? Egy lelki bántalmazó kapcsolatba szülsz gyereket. Gyakorlatilag borítékolható, hogy a gyerek két karvagdosás között majd ide jön fel a gyakorira, mikor elég idős lesz hozzá, hogy megkérdezze, mit csináljon a nemnormális apjával, mert a világból kikergeti...Pont az ilyen helyeken nem kéne gyereknek születnie. :(
2021. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 anonim ***** válasza:
95%
Igen, megváltozhat. Sanszos hogy agresszívabb lesz, mert már nem csak rá figyelsz, hanem a gyerekre is.
2021. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!