Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogják fel a szüleim...

Miért nem fogják fel a szüleim, hogy önhibámon kívül nincs munkám?

Figyelt kérdés

Alapból nincs álláslehetőség ezen a településen, ahol lakok, de nem akarok elköltözni, mert nincs kivel. Nem akarok egyedül élni, pénzem sincs rá. A vírus miatt nincs hova beadnom az önéletrajzomat, itt pedig protekciósok kapnak állást csak.

A szüleim gyakran piszkálnak, hogy miért nincs még munkám. Nem értem; nem fogják fel,hogy alapból kisvárosban lakunk, és még vírus is van? Ha nem hívnak be sehova, nem tudok mit csinálni, ha a fejem tetejére állok, akkor se lesz jobb.



2021. márc. 23. 17:56
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
93%
vannak mostanában gépen végezhető munkák(pont a vírus miatt) telefonos diszpécser stb. ezt otthonról is végezheted és otthonról is kiküldheted az önéletrajzot a neten.Érdemes a nagyobb cégek honlapján a cég állás hirdetéseit is nézni, mert sokszor csak ott hirdetik.
2021. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
77%

Kezed, lábad megvan, látsz és hallasz? 8 általános megvan? Akkor bármelyik gyárba elmehetsz. Gyár pedig az egész ország területen van, maximum utazni kell, arra meg van céges busz.

Ha már lesz munkád, mellette képezheted is magad, hogy jobb munkakörbe kerülj. De igazából tanulni most is lehetne, ingyen megtalálható rengeteg tudás a neten, te mégis a gyakorin rísz. Szóval kb mindegy mit írnak neked, szted úgyis a szüleid a hülyék, te meg helikopter vagy.

2021. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a protekciósdit el kell felejteni. Egyszerűbb úgy nyilván, de attól még ugyanúgy esélyes vagy te is, ha beküldöd az önéletrajzodat. Máskülönben engem sem vettek volna fel a nagy vírushelyzet kellős közepén a mostani munkahelyemre több másik, hasonlóan friss munkatársammal együtt tök ismeretlenül, -1 protekcióval.

Olyan nincs, hogy nincs hova beadnod az önéletrajzodat. Mindig van hova beadni, álláshirdetések milliói vannak a neten, azok közül biztosan akad pár, ami viszonylag közel is van hozzád, tehát könnyen megközelíthető és ami a végzettségednek megfelelő. Rosszabbik esetben tuti akad a közelben egy raktár, ami még mindig nem mindennek az alja (azt a címet a gyári meló nyerte el). Nem fizet rosszul attól függően persze, hogy hol élsz, ugródeszkának tökéletes. Összefarmolsz egy kis pénzt, minimálisra veszed a költekezéseidet és elindulsz abba az irányba, amibe szerettél volna.

Nekem most folyamatban van egy ilyesmi dolog, gyűjtök pénzt, hogy tovább tanulhassak és azt csinálhassam, amit mindig is szerettem volna. Még sajnos nem tudtam félrerakni semennyit az új melóhely fizujából, mert mindig van valami amire költenem kell... Az autó ugyebár nem kérdez, kopik és annak ára van, az elhanyagolt autók pedig még húzósabbak. Annyiban volt szerencsém, hogy jogsira összeraktam magamnak még az előző melóhelyből a pénzt, illetve hogy az autó (olcsó 20+ éves autó) tovaszállt rám, tehát kvázi ingyen kaptam meg, de ezt leszámítva egy nagy xar amivel látszat-törődtek csak (lehúzták a gazdáját jó pár helyen), így most nekem kell szívnom vele. Az értékének majdnem a felét ráköltöttem már, de még mindig vannak hibái és ez lassítja a terveimet, de most ebben a hónapban már sikerülni fog félrerakni valamennyit. Haladok, de lassan. Az autót lecserélni se nem tudnám egyébként, se nem lenne értelme, ugyanis nem volt drága, ennyi pénzért csak ilyen hibás xarokat kapnék, akkor már inkább maradok annál, amiről tudom mi lett benne megcsinálva. Menni így is megy, az olaj zabálás most csak a hibája igazából, a többi apróság, amit halogathatok még.

Szóval ja, nem egyszerű, de ha nyitott maradsz végül te is találsz valamit. Mint külső szemlélő, én a kérdésed alapján azt mondom, te mintha próbálnál kifogásokat keresni (mindezt mondom úgy, hogy volt mikor 1 éven keresztül munkanélküli voltam önhibámon kívül. Nekem is csak legalább 30km-re voltak igazán lehetőségeim, közelebb nem igazán, de számomra még 50km sem feltétlen lenne távolság (jó busz menetrenddel pl.). Autóval már más, napi 100km-t menni az autóban is termeli a felesleges extra kilométereket, így gyorsabban kopik az, többet kell rákölteni, meg hát az üzemanyag... Pláne hogy 1.4-es benzines autóm van, ami 7 liter körül eszik vegyes fogyasztásban. Megér egy számolgatást napi 100km-rel mennyi benzint jelentene az.

2021. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk tavaly 120, idén már 3 hónap alatt 200+ pozira vettünk fel embert és még van egy valag pozink.


Covid kifogás és nem érv a munka nem keresésére.

Érthető kifogás, de kifogás.

2021. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
94%
Az inkább zsákfalu lehet, ha protekcióval vesznek fel. Szpuri onnan, minél hamarabb.
2021. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
92%
Arufeltoltonek mindig keresnek embert, meg a legeldugottabb mucsarocsoge szintu faluban is. Azon meg nem csodálkozom, hogy nincs pénzed ha nem dolgozol. Gyk-n az emberek nem tudom hol élnek, par nap alatt ez az 5. ilyen kerdes kb, “25 vagyok, otthon elek, sose dolgoztam meg, anyaek piszkálnak”... Mi lesz veletek kesobb de komolyan? Tenyleg nehezebb állást talalni, de alapbol is nehez. 50 helyről jo ha egyről visszahivnak. De most ha 10 évig meg lesz korona, akkor 10 évig otthon fogsz ülni? xd
2021. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
89%

#16: na igen....

És hogy képzelik, majd 5-10-.... év múlva mi lesz velük, ha a szülők meghalnak?????


Marhára keresett lesz egy 30-40éves pályakezdő, aki még soha sehol nem dolgozott.....

2021. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
91%
Ne mond már hogy nincs busz, vagy vonat. De komolyan. Egy sehonnai faluban éltem, de még ott is úgy van megoldva a busz, hogy 6-ra beérj dolgozni a városba.
2021. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nagyon nehéz munkát találni, ha az embernek még nincsen tapasztalata vagy nem rendelkezik valami spéci végzettséggel. Én még egyetemen tanulok és folyamatosan keresek munkát, de kb. semmit nem találok. Vidéki kistelepülésen élünk és a közvetlen környezetünkben sincsen nagyváros, multik, gyorséttermek , gyárak stb. , ahová az egyetem mellett be tudnék járni. 8 diákszövetkezetnél vagyok regisztrálva, folyamatosan bújom a hirdetéseket és már olyan helyen is érdeklődtem, ahol nem hirdetnek felvételt, de hátha. Még önkéntes szervezeteknél is jelentkeztem, kvázi ingyen munkára. Eddig semmi. A netes, otthonról végezhető munkák nagy része vagy kamu, vagy csak félig home office (pl. amíg betanulsz be kell menni dolgozni, max. utána dolgozhatsz otthonról) vagy pedig végzettséget, tapasztalatot kér. Egyébként a szakmai tapasztalatot ma már a legtöbb helyen úgy kezelik mintha azzal lenne egyenértékű, hogy van kezed, lábad... holott egyáltalán nem ilyen egyszerű. Elköltözni pedig nem tudok, mert mégis miből fizetnék ki többszázezer forintot csupán kaució és első havi lakbér címén. Szóval szerintem egyáltalán nem olyan egyszerű, hogy csak az nem dolgozik aki nem is akar.
2021. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
93%

Segedapolokat várnak kórházakba, van noverszallo is pl.: Szent János kórház

Segedapoloi munkahoz nem is nagyon kell végzettség, ágyneműt huzol, beteget kisersz stb.

2021. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!