Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámat nem lehetne bezáratni?

Anyámat nem lehetne bezáratni?

Figyelt kérdés
Anyámnak baj van a fejében. Már jóval azelőtt az volt, hogy megszülettem. Az a baj, hogy éppen csak annyira, hogy ne tudjon eltakarodni dolgozni. Úgy beszél velünk, olyan hangnemet megenged magának velünk szemben, amit más a kutyájával szemben sem, plussz megörökölte nagyapám mérgező személyiségét is, hogy soha semmi nem jó neki és szurkálódik, rosszindulató megjegyzéseket tesz mindenre. Persze csodálkozik, hogy mindenki kerüli, senki nem akar hozzá se szólni. Én egész életemben azt kaptam tőle, hogy ennek a gyereke ilyen meg olyan jó, én meg mekkora egy rakás szar vagyok, szóval nem kérdés, hogy gyűlölöm és a kint a járda alatt lévő férgeket többe nézem, mint őt. Nekem az a véleményem, hogy anyám nem való emberek közé és bekéne záratni. Apámmal rossz a házasságuk, csak azért vannak együtt, mert anyám nem tud/akar dolgozni menni, apám meg főzni/mosni/takarítani magára. Most 17 vagyok, ha betöltöm a 18-at, akkor nem tudok valahogy másik orvost hívni rá, aki hátha bezáratja vagy legalább jó erős gyógyszereket ír fel neki?

2021. márc. 30. 09:56
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
96%

Először is, kicsit vedd magad takarékra, mert ez a megnyilvánulás azt igazolja, hogy az egész család diliházba való, veled az élen.

Másodszor pedig, hol van anyádnak arany élete? Te csak addig jutottál el, hogy nem dolgozik? Szerinted hova veszik fel, ha fejben gondjai vannak, és el sem tudja titkolni, mert papírja van róla? Arra nem is gondoltál, hogy neki lelkileg ez milyen megalázó, hogy eltartott, miközben keze lába mozog, és talán dolgozna is valamit? Te nagyon nem jól látod a helyzetet.

Én epilepsziás vagyok. Mikor munkát kerestem, 12 helyre emiatt nem vettek fel. Pedig 1-2 évente van csak rohamom. Én is megtanultam, ha nem titkolom el, sosem fogok dolgozni. Át tudom érezni anyád helyzetét.

Komolyan mondom, sajnálom szegény anyádat.

Ja, és a lényeg, 1 év múlva jogod lesz elköltözni,eltartani magad, és anyádra rá sem nézni...

2021. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
85%

Tehát akkor kamuzol.

Köszönjük, Emese! :-D

2021. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk én nem értem az itteni embereket. Leírja, hogy mi a baja az anyjával, mindig lecseszik, mondják neki, hogy a másik mennyivel jobb, stb. Azt szeretném elárulni a kedves válaszadóknak, hogy egy ilyen szülő mekkora kihatással lehet egy fejlődő gyerek lelki állapotára. Na de mindegy, ezek szerint a Kérdező a patkány, mert nem tetszik neki az, hogy a saját anyja sokszor rakás ...-nak nézi. :)
2021. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
89%

28: csak az egyik oldal szemszögéből hallottuk a történetet.


Te ebből már messzemenő következtetéseket vonsz le.

Holott könnyen lehet, hoyg a fele sem igaz....

2021. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem tesz senkiben sem kárt, nem lehet bezáratni. Egyébként a dührohamot tükröző leírásod alapján te sem lehetsz jobb, mint az anyád.
2021. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
81%
Pszichiátriára ön- és/vagy közveszélyes embereket lehet küldeni. Az, hogy trehány, nem indok.
2021. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
18%
24. Ismerem a kérdezőt személyesen, tudom, hogy igaz, amit mond.
2021. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
89%

27: ja, persze.....


Nyilván. :-D


Ne nézz már itt madárnak senkit - egy másik regről nekiállsz saját magadat védeni, kérdező...


Szánalmasan gyerekes!

2021. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
26%
Újabb kérdés, újabb troll kérdés, így szeretlek gyakori kérdések. :)
2021. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
2%
28, Na, szeretem, mikor kiderül, hogy más ember vagyok :)
2021. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!