Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a fiad verné a...

Mit tennél, ha a fiad verné a párját és a gyerekét is?

Figyelt kérdés

Képes lennél akár fizikailag is fellépni ellene, ha kell elveretni, vagy fegyvert fogni rá? Vagy anyagilag segíteni a menyed, hogy leléphessen az unokáddal a féreg fiadtól?


(Az ilyen: "Há az én fijam nem úgy van nevelve az nem csinánya ijet sose!" válaszokat nem kérem, köszi!)



2021. ápr. 7. 09:06
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
60%
Lehet hogy te ilyen vagy utolsó, én nem. Simán a menyem mellé állnék egy szar ember ellenében, akkor is ha a fiam az.
2021. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

13!


Először is lányom van, így kb esélytelen a helyzet.

Másodszor egy szóval nem írtam, hogy én mit tennék. Most nyilván azt mondom, védeném azt aki rászorul. De nem tudhatom, hogy adott pillanatban valóban így tennék e, vagy a gyerekemet védeném. Te se tudhatod. Csak és kizárólag az tudhatja, aki épp ebben a helyzetben van.

2021. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
36%
De, tudhatom, mert voltam bántalmazott.
2021. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nem tudhatod, mert a gyereked nem bántalmazó
2021. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
79%

A probléma az, hogyha a bántalmazott nem lép - akár rendőrség, stb -, addig te a fejed tetejére is állhatsz, a kapcsolat és az abúzus megmarad. (Márpedig rengeteg helyen valami elborulto knál fogva a bántalmazott a bántalmazóval marad, mert "egyébként aranyos", "csak néha jár el a keze", "a gyerek szereti őt"... stb)


Feljelenteném a gyereket, persze, de ha a másik fél letagadja az egészet, lópikulát értem el vele. Ja, de, azt, hogy még jobban összeveri a pasas. :(

2021. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
31%

"ha esetleg mégis elcsattan egy pofon, az azért van, mert a partner/gyerek valami olyat tett."


Ha szerinted legitim dolog pofozkodni, akkor a te kölyköd azt meg is fogja tenni, te pedig áldozathibáztatsz majd: biztos megérdemelten kapták, mert "valami olyat" tettek.

2021. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
97%

Én gyerekként éltem át ezt. Fater alkesz volt. Egyszer emlékszem felhívtuk nagyit hogy valamit kezdjen a fiával mert mi már nem tudunk. Az volt a válasz hogy azt a napi sört és felest megérdemli, megdolgozott érte. Nagyon haragudtam rá emiatt.


Értem, hogy egy anya mindig a gyereke mellett áll, de mégis igazságtalannak éreztem ezt az egészet.

2021. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
90%

18!


Esetleg ha a teljes kommentet sikerülne elolvasni és értelmezni, nem padig kiragadni belőle egy részletet, az sokat segítene a megértésében.

2021. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Beszélnék vele.
2021. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
41%

Beszélnék az unokámmal és a menyemmel, hogy mi és hogy történt, mennyire bántotta őket, és miért csinálta. Utána elmennék a fiamhoz, őt is megkérdezném, és ha nem tudna értelmes választ adni (arra nincs értelmes magyarázat, hogy egy pofonon túl miért üt meg valaki egy nőt vagy gyereket), akkor egyszerre adnám neki vissza azt amit tőle kapott a családja. Nem érdekelne, hogy az én gyerekem, hisz én igen erősen ellenzem azt, hogy valaki erőszakkal lépjen fel egy nő vagy gyerek ellen ha nincs életveszélyben, és ennek fényében nevelném a saját gyerekem is.


Nyilván ellentmondásos, hogy ellenzem az erőszakot, miközben szétverném a saját gyerekem, viszont ha bármi miatt ilyen dologra vetemedne, többé nem tekinteném családtagnak. Nyilván ennek lehetnek jogi következményei ha feljelent, de ott és akkor ez aggasztana a legkevésbé.

2021. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!