Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen kegyetlenek a szülők?

Miért ilyen kegyetlenek a szülők?

Figyelt kérdés

Több mint két éve járok egy fiúval, már volt szex is

Sajnos elmondtam szülőknek bűntudat miatt, amit már nagyon bánok (katolikusok vagyunk, én és a családom, barátom családja ateista)

És most tiltják a szexet, és mondom nekik hogy már efelől saját döntésem van, akkor is a vallást hozzák fel, a 7. parancsot a tízparancsolatból, és hogy tisztán éljek, máshogy szerezzünk egymásnak örömet, és hogy rossz hogy ehhez a közeghez csatlakoztam, ezeket mondják nekem

Már nem bírom nem vagyok jól lelkileg, és ezt a szülők nem is tudják, mikor velük vagyok stílust változtatok



2021. ápr. 10. 20:46
 81/114 A kérdező kommentje:
én majd valami informatikai dologra szeretnék járni, még nem tuddom pontosan, barátom meg majd metró vezető lesz
2021. máj. 4. 17:37
 82/114 A kérdező kommentje:

az egész nagycsaládom katolikus apai ágon, anyai ágon sajnos nincs unokatestvérem

akinek eddig nem volt házastásra itt a nagycsaládba, ő még szűz, mindenki ezt a tanítást kapta mint én, hogy nem lehet szex házzaság kötés előtt

2021. máj. 4. 17:40
 83/114 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom családja is ilyen, 15 volt, amikor összejöttünk. 20 éves koráig nem is tudta az ő családja. Ha megkérdezték, mit csináltunk, mondott valamit, moziban voltunk, filmet néztünk, társasoztunk haverokkal, kirándultunk, ilyen-olyan dolgok. Nem kell reagálni, ha felhozzák ezt. Változtatni sajna nem fogsz tudni rajtuk.
2021. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/114 A kérdező kommentje:

Anyukám hamarosan engedni fogja hogy menjek a barátomhoz, barátom ma lett be lett oltva, én már 1x be vagyok oltva kb 1 hete

De azt mondta hogy majd még előtte beszélünk, hát valószínűleg a szexről akar beszélni hogy ne legyen

De mi már nagyon szeretnénk ha újra lenne, 3 hónapja nem volt

2021. máj. 4. 20:31
 85/114 anonim ***** válasza:
70%
Anyád valláskárosult, teljesen elvakítja a hit, ezért persze mindent bűnnek gondol. 22 évesen viszont neked is lehetne legalább valamennyi eszed, ebben a korban már nem kéne mindenhez a szüleid engedélyét kérni, főleg olyan ügyben, amihez végképp nincs semmi közük. Anyád f.szságait pedig hagyd figyelmen kívül, ha normálisan, nem a végtelenségig korlátozva akarsz élni (persze azért nem árt védekezni, mert mint írtad, nem szeretnél még gyereket).
2021. máj. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/114 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem pedig nem féltenek, csak korlátozni akarnak, hogy az általuk felállított "minden bűn, ami jó" kódex szerint élj.

Ja, és nem a könnyebb életet, hanem a szabad életet választod, nagy különbség.

2021. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/114 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok még

Miért ne féltenének a szüleim?

2021. máj. 5. 14:56
 88/114 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, valamit félreolvastam.

Mert nincs rá okuk. Korlátozni akarnak csak, mert annyira sötétek, hogy számukra fontosabb a vallás, mint a saját lányuk.

2021. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/114 A kérdező kommentje:
Fontos vagyok nekik
2021. máj. 5. 15:26
 90/114 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy szavammal sem tagadtam. Viszont inkább így fogalmaznék: A vallás nekik előbbre való, mint a te boldogságod.

Ezt nyilván csak sejtem, nem ismerem őket, viszont, a leírtak alapján nekem ez vált egyértelművé.

2021. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!