Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen kegyetlenek a szülők?

Miért ilyen kegyetlenek a szülők?

Figyelt kérdés

Több mint két éve járok egy fiúval, már volt szex is

Sajnos elmondtam szülőknek bűntudat miatt, amit már nagyon bánok (katolikusok vagyunk, én és a családom, barátom családja ateista)

És most tiltják a szexet, és mondom nekik hogy már efelől saját döntésem van, akkor is a vallást hozzák fel, a 7. parancsot a tízparancsolatból, és hogy tisztán éljek, máshogy szerezzünk egymásnak örömet, és hogy rossz hogy ehhez a közeghez csatlakoztam, ezeket mondják nekem

Már nem bírom nem vagyok jól lelkileg, és ezt a szülők nem is tudják, mikor velük vagyok stílust változtatok



2021. ápr. 10. 20:46
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/114 A kérdező kommentje:

Miért hazudának nekem a szülők hogy nem csinálták házasság előtt?

Az is benne lehet hogy féltenek, nem akarnak nekem rosszat, csak nem tudjak hogy pont rosszat csinálnak nekem

2021. ápr. 11. 00:14
 52/114 anonim ***** válasza:
82%

Én anyám váltig állította, mindig rendes volt takarított, aztán megtaláltam nagyanyám naplóját és háááát elég rendetlen volt Xd Férjem szülei mindig mondták jó tanulók voltak stb. aztán kiderült apósom 2-et szedett folyton össze, meg sosem ittak,de legutóbb kikotyogták azt se tudták, hogy mentek annak idején haza amikor berúgtak fiatalon.

Persze ezzel nincs semmi gond, én se fogom közölni a gyerekemmel, hogy nem baj ha iszik én is ittam vagy nem baj ha rossz jegyei vannak én is lógtam, ez a füllentés is csak a gondos nevelés része,de attól még a szülők igenis voltak fiatalok és ezt nem kötik a kiskorú orrára.

2021. ápr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/114 kovpet ***** válasza:
100%
Mintha valami középkori történetet olvasnék, hihetetlen, hogy a XXI. században még van ilyen gondolkodás.
2021. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/114 anonim ***** válasza:
87%
Te bekattantál, vagy hányszor írod még ki a kérdést? Ugyan azokat a válaszokat fogod kapni, megoldást meg úgysem. Kicsit idegesítő.
2021. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/114 anonim ***** válasza:
32%

Miért is tartod a kapcsolatot ilyen emberekkel?


Az, hogy "merhát a szüleim" - NEM érv, csak kifogás.

2021. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/114 anonim ***** válasza:
39%

Hagyjátok, aki hlye, azon nem lehet segíteni.


Kérdező, ha a pasidnak van esze, lelép, főleg a vallásmániás szüleid miatt.

2021. ápr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/114 A kérdező kommentje:
Nem fog lelépni
2021. ápr. 11. 11:00
 58/114 Laylah ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt már megbeszéltük korábban privátban, ha emlékszel. Még mindig nem bűn a szex, 50.-nek teljesen igaza van, de ezt én is írtam már neked. Meg azt is, hogy mivel mozgássérült vagy, valószínűleg félnek, hogy ha "eldobod az egyetlen kincsedet", akkor senkinek nem fogsz kelleni (pfej).


"Miért hazudának nekem a szülők hogy nem csinálták házasság előtt?"


Hogy megőrizzék a mintakép státuszt előtted. Nyilván, az én anyám is azt mondta, hogy nem volt más neki egyáltalán apám előtt, aztán évekkel később csak kiderült, hogy mégiscsak voltak ott udvarlók. Sőt, engem is az esküvő előtt nem sokkal hoztak össze. Mindig szidtak, ha négyest vagy rosszabb jegyet kaptam, aztán megtaláltam az ő bizonyítványaikat, amiben nem nagyon volt hármasnál jobb jegy. Kb. minden szülő letagadja a bulizós éveit, meg a gyengébb tanulmányi teljesítményt, mert mégis mi motiválná a saját gyereküket a "rendes" életre, ha azt látja, hogy de hát a szülei is buliztak, ittak, szexeltek, kalandokba és veszélyekbe sodródtak, és nem is voltak kitűnő tanulók?

2021. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/114 A kérdező kommentje:

Beszéltem anyukámmal, nagy nehezen kinyögtem, hogy szeretnék pszichológushoz járni

Mondta hogy ő szívesen bemegy ő is de nem fogják a hitét megváltoztatni

És nem akarja hogy szenvedjek

2021. ápr. 17. 17:49
 60/114 Laylah ***** válasza:
100%
Pszichológushoz NE menjen BE veled, a szakember is ki fogja küldeni, mert akadályoz téged abban, hogy kimondj dolgokat, amiket nem akarnál, hogy tudjon, vagy megsértődne, jelenetet rendezne, stb. A rendelőig elkísérhet.
2021. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!