Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyereketeket...

Egyetemista gyereketeket mennyire támogatjátok anyagilag "alapesetben"?

Figyelt kérdés

Tehát ha nincs covid, pandémia stb. és mondjuk nem is dolgozik úgy, hogy eltartsa magát. Mennyi az annyi nálatok, vagy mi az, ami belefér?


Senki pénztárcájába nem szeretnék kutakodni, az válaszol, aki úgy gondolja.

Azért érdekel a kérdés, mert több ember szerint amit én kapok/költök, az irreálisan sok, de ezt így folyamatosan kapom tőlük, mióta elköltöztem otthonról és egyetemre járok. Szóval összehasonlítás miatt érdekelne a dolog.


2021. ápr. 12. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim válasza:
98%
Hála istennek engem nagyjából mindenben támogatnak pénzügyileg egyetemistaként (nem úgy kell érteni, hogy minden megvesznek, ha drágább cucc aki ugyan úgy össze kell spórolnom, de a lakhatást, tandíjat ők fizetik és kapok költő pénzt havonta), viszont tudom, hogy ezzel a kivételek táborát erősítem. Az ismerőseim között viszont teljesen a 10-es válasza jelenik meg.
2021. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
97%

a szuleim havi fix koltopenzt adnak, sajat lakasunkban lakom, alberletet ezert nem kell fenntartani.

emellett jol tanulok, ezert kapok 20.000 ft osztondijat havonta.

neha kuldenek etelt, ez altalaban a vasarnapi ebed egy kis resze.


a kapott penzt nem szoktam elkolteni mind, hanem kb 30%at felre tudom tenni, es sporolok vele.


szerencsere a csaladom jo anyagi helyzetben van, ezert megengedhetik a bokezubb tamogatast, amiert en nagyon halas vagyok, es igyekszem minel jobban tanulni, gyorsan elvegezni az egyetemet, hogy a sajat labamra tudjak allni, es ne kelljen az o penzukbol eljek.

2021. ápr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
100%

Én végig otthon laktam. Első 2 évben kaptam fix összeget, ami elég volt a bérletre, a napközbeni alap étkezésre meg belefért egy ruhadarab, könyv, ilyesmi.

Harmadévtől már nem volt rá szükségem, onnantól fogva dolgoztam.

2021. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
90%

Ez neked így mennyi havonta forintban?

Azért a saját lakás elég durván előny, jóval többet ér, mint egy albi, az már csak hab a tortán, hogy Pesten van.


De ki kritizál téged ezért?


Különben rohadt szerencsés vagy, azt kell, hogy mondjam, keveseknek adatik meg.


Én 2004-ben tanultam tovább, de innen a Nyírségből esélyem sem volt olyan szakot választani, amit igazán szerettem volna. (Pesten lett volna az álom szak)

Így is kimaradt egy év érettségi után, mert nem volt lóvé otthon. Végül a közeli nagyváros jöhetett csak szóba, hogy ne kelljen lakhatásra költeni. Így végül olyan szak lett, amiben végül nem sikerült elhelyezkednem.


Diakhitel finanszírozta az első két évet, aztán már jó magas lett az ösztöndíjam, és az egyéb szociális ellátások, így megszüntettem a Diakhitelt. Utolsó évben meg muszáj voltak főállásban dolgoznom, kemény volt.

2021. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:

350-400 körül, de mindennel együtt (benzinpénz, 2 hetente nagybevásárlás, hétköznap étteremből szoktam rendelni, benne vannak a szépítkezések stb). Jó, nagyobb utazások távolabbi helyekre nincsenek benne, vagy ha szeretnék egy drágább táskát, cipőt, ékszert, azt sem ebből fizetem. Hanem az ilyen hétköznapibb boltokból vásárolok ebből a pénzből, Zara, Mango, About You és ASOS leginkább.


Nagynéném és a férje szerint hatalmas ez az összeg, mert mikor unokatesóim mentek továbbtanulni, kérdezték, hogy én mennyiből jövök ki. És apa mondta, hogy durván szerinte félmillió a plafon, de már nem is számolja.

2021. ápr. 12. 17:51
 16/75 anonim ***** válasza:
90%

😱 Atyaég. Én nem keresek most ennyit.

Tudod, mennyi az atlagkereset?


Ne érts félre, nem irigyellek, és tök jó, sőt örülök, hogy neked pl. nem kell nélkülöznöd.


Itt szerintem a fő gond, hogy sajnos ezt te nem értékeled. Sőt, nem is érted, hogy nagynénéd miért akadt ki ezen. 😔

2021. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy nem értékelem?


Nyilván az 500-at akkor közelíti meg a zsebpénzem, ha közbejön váratlan kiadás, pl. orvosi kezelés, vagy bírság, esetleg valami itthon elromlik és szerelő kell stb.

2021. ápr. 12. 18:02
 18/75 anonim ***** válasza:
55%
Egy kis kamuszagot érzek, de biztos az én készülékemben van valami... ;-))
2021. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
56%

18 Miért lenne kamu ha valakinek jól megy?

Az én szüleim is amit tudnak megadnak , ha jobb módúak lennének többet kapnék. Ha megtehetik miért ne?

2021. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 A kérdező kommentje:

Nem kamu. Direkt részletek nélkül kérdeztem rá, hogy ne a rosszindulatot lehessen csak olvasni már rögtön.

De érdemes szétnézni a boltokban, vagy éttermekben, hogy menny az annyi...

2021. ápr. 12. 18:09
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!