Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyereketeket...

Egyetemista gyereketeket mennyire támogatjátok anyagilag "alapesetben"?

Figyelt kérdés

Tehát ha nincs covid, pandémia stb. és mondjuk nem is dolgozik úgy, hogy eltartsa magát. Mennyi az annyi nálatok, vagy mi az, ami belefér?


Senki pénztárcájába nem szeretnék kutakodni, az válaszol, aki úgy gondolja.

Azért érdekel a kérdés, mert több ember szerint amit én kapok/költök, az irreálisan sok, de ezt így folyamatosan kapom tőlük, mióta elköltöztem otthonról és egyetemre járok. Szóval összehasonlítás miatt érdekelne a dolog.


2021. ápr. 12. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 A kérdező kommentje:

Plafonbámuló BSc-n vagyok, ha itt végzek, akkor megyek tovább a Semmittevő MSc-re.

Miért lenne fontos a kérdés szempontját tekintve, hogy mit tanulok?! Lefikázzátok oldalakon át és ennyi lenne. Ehhez meg nincs kedvem.

2021. ápr. 14. 10:41
 72/75 anonim ***** válasza:
19%
ja aha, szoval azert nem árulod el, mert vmi bufeszak 😂 fontos lett volna, ha mar igy felhypeoltad hogy te azzal fel milliókat fogsz keresni rogton.. mennek en is oda tanulni
2021. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 A kérdező kommentje:

Nem büfészak, de ahogy abba is belekötöttetek, hogy mennyiért vásárolok, ugyanúgy belekötnétek a szakomba is. Függetlenül attól, hogy melyik egyetem és melyik szak.

És igen, ha az ember jól helyezkedik el, hamar kereshet többet, mint 150 ezer. De nyilván aki így áll hozzá, mint itt páran, annak a 150 ezres fizetés pontosan elég.

2021. ápr. 14. 11:46
 74/75 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem még sok is nekik a 150k :)

Amúgy hiába írnád ide hogy az ELTE-re jársz, sebésznek tanulsz és az egyetemi szakkörön áttörést értetek el a rák gyógyításában, abba is belekötne valaki.

2021. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 A kérdező kommentje:

Nyilván, bármit írnék le, az úgysem lenne nekik jó, vagy közölnék simán, hogy "kamu" és hazudok (miért tenném?).


De én a "büfészakokban" sem látok kivetnivalót amúgy. Ha valakinek pl. egy Kommunikáció és média tetszik, lelke rajta. Legjobb barátnőm is a METU-n végzett, konkrétan az államvizsgájára kb 1 hetet tanult összvissz és ő is megmondta, hogy a 3 év alatt egyszer nem volt olyan időszak, hogy na most leül és végigtanulja a hetet. Nem kellett, kevés volt a követelmény, nem voltak szigorúak a vizsgák.

Ismerős útján felvették egy céghez Budapesten, 8 órában dolgozik nekik papíron és 480 körüli fizetése van. Pedig ez a 8 óra csak a szerződésében annyi, amúgy akkor megy be, amikor akar, dolgozhat otthonról is és mondta, hogy néha már délelőtt 11 előtt végez az aznapi munkával és szabad a napja. Ismeretség és kapcsolatok kellenek ahhoz, hogy az ember jó munkát találhasson, ennyi a titok. Minek szakadt volna meg egy kemény, szivatós szakon, ha kevesebb tanulással és munkával is kereshet jól?

2021. ápr. 14. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!