Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyereketeket...

Egyetemista gyereketeket mennyire támogatjátok anyagilag "alapesetben"?

Figyelt kérdés

Tehát ha nincs covid, pandémia stb. és mondjuk nem is dolgozik úgy, hogy eltartsa magát. Mennyi az annyi nálatok, vagy mi az, ami belefér?


Senki pénztárcájába nem szeretnék kutakodni, az válaszol, aki úgy gondolja.

Azért érdekel a kérdés, mert több ember szerint amit én kapok/költök, az irreálisan sok, de ezt így folyamatosan kapom tőlük, mióta elköltöztem otthonról és egyetemre járok. Szóval összehasonlítás miatt érdekelne a dolog.


2021. ápr. 12. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
ha nem dicsekedni jött volna ide, akkor magunkra hagyott volna bennünket a hülye kérdéseinkkel...
2021. ápr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
69%

Miért ne lehetne kérdezni? Azért van ez az oldal, hogy bármit lehessen kérdezni.


Sokat költ egy átlag egyetemistához képest? Igen. Megteheti? Igen. Bárkit is lenézett volna, mert kevesebbet költ? Nem. Leírta szépen mire költ és válaszolt a kérdésekre? Igen.


Ne szidjátok már szegényt.


Leírta, hogy majd a családi vállakozás vezetését veszi át. Szóval valószínűleg valamilyen gazdasági szakon lehet.


Továbbá igen, olyan körökben mozog meg fog is mozogni ahol ez a költés természetes(ebb). A zsák mindig megtalálja a foltját.


Én elég sok ilyen lányt ismerek egyetemről, akiknek gazdagok a szülei. De jóba lettem sokukkal stb. Nincs velük gond.


Kérdező azt tanácsolom neked csak, hogy ne nézz le senkit amiért nincs ennyi pénze és lágy hálás a szüleidnek és az életnek.


Hogy örülnék-e én is saját lakásnak Pesten? Naná. Meg tudja adni a családom. Nem. Lehetek mérges, irigy, haragudhatok a szüleimre az életre, ez nem visz előrébb. Ehelyett dolgozok és tanulok keményen. És minden jönni fog idővel, biztos vagyok benne.


52-es voltam. 22/f

2021. ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
82%
Azért ha valaki a családi céget vinné tovább, akkor nem ártana tisztában lenni az átlagbérrel, legalább úgy nagyjából. Nem pedig csodálkozni, hogy fél milla havonta az tényleg sok egy egyetemistának?
2021. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
73%

63-nak teljesen igaza van!

Aki vállalkozó szülők mellett nő fel, és folytatni akarja a vállalkozást, az gyakorlatilag az anyatejjel szívja magába a vállalkozási ismereteket. Ahhoz pedig abszolút hozzátartozik az ilyen információk - mint pl. minimálbér, járulékok, stb. stb. - aktuális szintű tudása.

2021. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
37%
64, ahh az neki nem lenyeg, apuci pénzeli, meg egyetemen tanul es azt hiszi rogton milliókat fog kapni 😅
2021. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
57%
65: :-D :-D :-D
2021. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:
Majd ha odakerülök, akkor ezekkel is tisztában leszek biztosan. De 20 évesen ezek a dolgok annyira nem foglalkoztatnak még. Szerintem érthető. :)
2021. ápr. 13. 20:04
 68/75 anonim ***** válasza:
96%
Annyira érdekel, hogy mit tanulsz. A vállalkozásból feltételeztem, hogy valami gazdálkodással kapcsolatos szakon vagy, de ezek szerint nem.
2021. ápr. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
92%
68: nekem is tök fura, hogy a családi vállalkozást akarja továbbvinni, de nem tanul ilyesmit az egyetemen...???? Annyira alap dolgok, hogy sokan már egyetem _előtt_ tisztában vannak ezekkel, nemhogy egyetemi hallgatóként totál sötétben matatna....
2021. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
82%
Lakás, autó és havi 500k appanázs mellett miért lenne szükség ez irányú tanulmányokat folytatni? Szerintem ez már nem az a szint ahol továbbviszi Kiss Géza szatócsboltját. Több ismerősöm gyereke azt tanul amihez kedvet érez, amiben esetleg örömét leli majd az életben. Ettől még felnőttként lehet sikeres a családi vállalkozásban is. Az én tanult szakmámnak semmi köze ahhoz amiből éllek, mégis tudom magas szinten művelni ezt is.
2021. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!