Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyereketeket...

Egyetemista gyereketeket mennyire támogatjátok anyagilag "alapesetben"?

Figyelt kérdés

Tehát ha nincs covid, pandémia stb. és mondjuk nem is dolgozik úgy, hogy eltartsa magát. Mennyi az annyi nálatok, vagy mi az, ami belefér?


Senki pénztárcájába nem szeretnék kutakodni, az válaszol, aki úgy gondolja.

Azért érdekel a kérdés, mert több ember szerint amit én kapok/költök, az irreálisan sok, de ezt így folyamatosan kapom tőlük, mióta elköltöztem otthonról és egyetemre járok. Szóval összehasonlítás miatt érdekelne a dolog.


2021. ápr. 12. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy ilyen mentalitású lányként valami menő IT-szakon lenne... Mert ott tényleg elképzelhető a félmillás kezdő fizetés...
2021. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem miért kell szidni a kérdezőt. Igen, átlaghoz képest többet költ mert megteheti, mert van pénze a szüleinek és támogatják is. Nincs ezzel igazából gond. Sok lány meg fiú akiknek a szülei gazdagok van pénze, az megteheti. És alapból ez neki természetes ebben nőtt fel. Nyílván egyetem után is fogják támogatni a szülei. még ha nem is ennyivel. Vagy ami még valószínűbb, hogy mivel az ilyen lányok elég csinosak is, lesz egy gazdag palija, aki támogatja.


A kérdésre válaszolva, nekem szüleim átlagosak, mondhatni szegények, nem nagyon tudtak támogatni, nem is tudom hogyan éltem túl az első évet. (koliban laktam, fos kaják, semmire sem költés stb.) Aztán elkezdtem dolgozni. Most mesteren vagyok ( mág mindig koliban) de már elég szép a havi bevételem. Ami bánt, hogy saját lakásom nem lesz még jópár évig. De ez van sajnos.

2021. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
Jah 22/f ez lemaradt
2021. ápr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
100%
52, oke de ezt miert kell megosztani gykn nagy büszkélkedve h a szuleid pénzéből havi fel milliókat költesz? Érdekes en amugy multkor mar azert is megvoltam ölve, mert azt közöltem hogy ugy lakok itthon 19 evesen es tanulok, hogy nem adok bele a rezsibe. Itt meg mindenki tutujgatja a kerdezot...
2021. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 A kérdező kommentje:

Nálam azért ennyi egy nagybevásárlás, mert inkább a drágább, de minőségibb dolgokat veszem meg. Pl. nagyon szeretem a Terra chipseket, egy zacskó kb 1300 forint. Vagy most az utóbbi időben a szárított mangóra kattantam rá, 2000 forint egy kis csomag belőle. A kedvenc jégkrémem 2-3 ezer forint és ne egy egyliteres kiszerelésre gondoljatok, kb egyszerre megesszük, ha itt van két barátnőm és segítenek. Néha elcsábulok a különlegesebb élelmiszerekre is a Culinarisban, ha onnan rendelek.

Nyilván ki lehet hozni egy nagybevásárlást 20-25 ezerből is, ha muszáj és akkor az ember figyeli az akciós termékeket, megveszi az S-budgetet és lemond az extrább termékekről.


És mivel az a családomnak cége van, én is úgy választottam szakot, hogy később a tudásomat hasznosítani tudjam a családi vállalkozásban és idővel átvehessem teljesen.

2021. ápr. 13. 14:05
 56/75 anonim ***** válasza:
100%
Egyet nem értek. Ha biztosított a jövőd, és egész további életedben nem kell beosztani a bevételed, MIÉRT TETTED FEL A KÉRDÉST?
2021. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 A kérdező kommentje:
Leírtam ezt is. Mivel folyamatosan piszkálnak a rokonok és nem tudtam, hogy ők túlozzák-e el és fújják fel a dolgot, vagy (túl) sokat költök és ez lenne a furcsa?
2021. ápr. 13. 14:08
 58/75 anonim ***** válasza:
És milyen következtetésre jutottál a válaszok alapján?
2021. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 A kérdező kommentje:
Hogy az idegesítőnek gondolt rokonaim az itteni válaszolók egy részéhez képest Isten áldásai inkább.
2021. ápr. 13. 14:11
 60/75 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a kérdező nem említett konkrét összeget a kérdésben de idővel ki lett belőle kényszerítve a válasz. Lehet ezt dicsekvésnek is venni mondjuk :) Nem említette hogy 500k lesz a kezdő fizuja csak annyit hogy nyilván nem azért tanul hogy 150k-t keressen.

52-el értek egyet, valószínűleg csinos a kérdező és hasonló vagyoni környezetben lévők közt forogva nem kell csak a saját fizetéséből megélnie majd.

Van egy ilyen közmondás is: Suba a subához, guba a gubához.

2021. ápr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!