Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyereketeket...

Egyetemista gyereketeket mennyire támogatjátok anyagilag "alapesetben"?

Figyelt kérdés

Tehát ha nincs covid, pandémia stb. és mondjuk nem is dolgozik úgy, hogy eltartsa magát. Mennyi az annyi nálatok, vagy mi az, ami belefér?


Senki pénztárcájába nem szeretnék kutakodni, az válaszol, aki úgy gondolja.

Azért érdekel a kérdés, mert több ember szerint amit én kapok/költök, az irreálisan sok, de ezt így folyamatosan kapom tőlük, mióta elköltöztem otthonról és egyetemre járok. Szóval összehasonlítás miatt érdekelne a dolog.


2021. ápr. 12. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az irigyekell.Csak az nem tudja ismeri az árakat aki nem főz, vásárol.... hanem ingyen eszik valakinél.

Minden alapanyag drága, és egyedül élni is költséges.

2021. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki úgy él ahogy sikerül. Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem elég bőkezűen támogatnak a szüleid. Ha van saját lakásod-autód akkor elégnek kéne lenni a majdani egyetemi végzettséged szerinti kezdő fizunak megfelelő összeg hogy be tudd osztani amikor már a saját lábadra állsz. Mondjuk 350 hogy számszerűsítsük is.

Viszont ezen kívül szerintem senkinek semmi köze hozzá hogy mennyivel támogatnak. Egy szülő próbál mindent megadni a gyermekének, mindenki a saját lehetőségeihez mérten.

2021. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:

"De még nem reagáltál arra, hogy mi lesz akkor, ha lediplomázol, és állást keresel."

Miért kéne reagáljak? Nyilván megoldom majd a dolgot, nem fog felkopni az állam. Amíg nem neked kell eltartanod, nem kell így számon kérned.

2021. ápr. 13. 12:40
 44/75 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem irigykedik a kérdezőre! Pusztán nem értem, miért kell ezt kiírni, és fennen hirdetni.


Mi jól kereső házaspár vagyunk (gyerekeink kirepültek), de a nagy ház rezsijével együtt nem költünk el ennyit havi szinten...

2021. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 A kérdező kommentje:
Megkérdezték, válaszoltam. Nem közfelháborodást vártam, meg hogy rögtön hazugnak beállítanak.
2021. ápr. 13. 12:42
 46/75 anonim ***** válasza:
Ez a kerdes is azert született hogy el tudj dicsekedni... de ha apad nem lesz akkor majd megnezem mikor veszel 10ezres sampont havonta a 150 ezres fizetesedbol drága. En se elek szarul, de hogy az ilyeneket utalom, mint te, az is fix. 🤣 Akinek a sajat kereseterol van szo, az ugy b@ssza el, ahogy akarja, de kicsit túlzás vagy, hogy mas lovejat igy szorod.
2021. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:

Aha, főleg, hogy a kérdésnél semmi konkrétumot nem írtam.

Hidd el, hogy ha a nagyon távoli jövőben majd a szüleim nem lesznek, akkor is pont ilyen életem lesz. Nem azért tanulok, hogy 150 ezres fizetésem legyen.

2021. ápr. 13. 13:34
 48/75 anonim ***** válasza:
100%
44-es válaszolónak: Amúgy tényleg, mi négyen élünk felnőttek egy háztartásban, elég sokat zabalunk is, és így megy el havi 500-600k mindennel együtt. :D Mondjuk tény hogy nem is szórjuk a pénzt.
2021. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
93%
Na akkor mit tanulsz, kivancsi vagyok! Ha mar azt is leirtad hogy aranypapirral törölsz segget, ezt is megoszthatnad! ;) Hol adnak szerinted palyakezdonek 400-500ezret? Tanulas ide vagy oda.. jo álomvilágban elsz. De tenyleg írd le mit tanulsz es hol.
2021. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:

49: már tegnap se akarta elárulni....


Gondolom, kínos lenne benyögni a büfészakot. :-D

2021. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!