Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyereketeket...

Egyetemista gyereketeket mennyire támogatjátok anyagilag "alapesetben"?

Figyelt kérdés

Tehát ha nincs covid, pandémia stb. és mondjuk nem is dolgozik úgy, hogy eltartsa magát. Mennyi az annyi nálatok, vagy mi az, ami belefér?


Senki pénztárcájába nem szeretnék kutakodni, az válaszol, aki úgy gondolja.

Azért érdekel a kérdés, mert több ember szerint amit én kapok/költök, az irreálisan sok, de ezt így folyamatosan kapom tőlük, mióta elköltöztem otthonról és egyetemre járok. Szóval összehasonlítás miatt érdekelne a dolog.


2021. ápr. 12. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
100%
En vagyok a gyerek. Dolgozok, ezt a penzt ruhára, ajandekra vagy egyeb extrakra költöm. Itthon lakom, bptol 30 percre, ezert sztem felesleges lenne albérlet. Az extrakon kivul ok fizetik az alapokat: haz fenntartása, kaja, berlet. Illetve hetente kapok kb 3ezret, mikor atmegyek baratomhoz, hogy legyen kajara penz es ne neki kelljen fizetni mindent. 19l
2021. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
97%
Uristen , elolvastam a komikat. Most jol ertem h te havi 500kt kapsz otthonrol?
2021. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:
Annyit ritkán költök el, leginkább csak ha történik valami váratlan.
2021. ápr. 13. 09:29
 34/75 anonim ***** válasza:
100%
Na de várj, ha saját lakásban élsz, és lényegében csak a rezsi, kaja és benzin pénz van ami fix kiadás (meg nyilván a pipere cuccok meg ami kell), akkor mégis hogy jön össze az a havi minimum 300? Ha 150 lenne csak az albérlet úgy megertenem, de így elég nehéz. Mire költesz el ennyit? Hogy fogod ezt az életszonvonalat fenntartani ha befejezed a sulit és a saját fizudbol kell megelj (ami valószínűleg nem lesz 400-500k)? Csak kíváncsi vagyok, komolyan :D
2021. ápr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, csak hogy a kérdésedre is válaszoljak. Jártam nappali egyetemre, esti okj-ra is, az én támogatásom ugyanabban merült ki mindkét esetben (amikor esti mellett dolgoztam nagyon szar volt a fizum, ilyen 50-70 ezer között). Itthon lakhattam, nem kellett se a rezsibe, se a kajaba beleadnom,meg a diák BP bérletemet is állták. Lényegében mintha még mindig gyerek lennék és gimibe járnék, ugyanúgy volt minden. Ami viszont kellett magamnak telefon, ruha, szórakozás, utazás stb azt ugye én fizettem, de ennyi. És ez egy baromi nagy segítség volt így is.
2021. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:

Pont erre gondoltam én is, 34.

Akkorát fog koppanni a kérdező, ha végzett az egyetemen, és elkezd állást keresni. És ezt most őszintén, bántás nélkül írom.


Azt az életszínvonalat, amit eddig megszokott, kezdő fizetésből aligha fogja tudni biztosítani. És a kiadások közt egy csomó olyan nincs, ami a dolgozó, felnőtt léttel járni fog. Nyugdíjbiztosítás, megtakarítás például.

2021. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
12%

34: vedd már észre, hogy full kamukirálynő.....

Tipikus hergelő, hátradőlve a foteljében magában röhög, hogy milyen sokan rácuppantak a kamu sztorijára!

2021. ápr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 A kérdező kommentje:

Simán összejön, ha egy kicsit a jobb kategóriájú dolgokat veszi az ember.

Pl. a sampon, amit használok, tízezer forint (és ez csak a sampon, erre még pluszba jön a kondicionáló, ilyen-olyan pakolás, hővédő, olaj stb). Heti 3-4-szer hajat mosok, így gyorsan fogy. Arcápolási dolgokat szintén nem a DM-ben veszek, Clinique, Paula's Choice, Kiehl's és Barbara Sturm termékeket használok. Nem keresem ki, mennyibe kerül most az, ami a szekrényemben van, de ha ránéztek 1-1 termék árára, látjátok, hogy nem olcsó egyik sem.

Most nem mehettünk, de amúgy járok kozmetikushoz arckezelésre és gyantáztatni, fodrászhoz, pilláshoz, manikűröshöz-pedikűröshöz és masszőrhöz. Havonta minimum 2-szer mindenhová, de pl. arckezelésre néha hetente, ahogy masszíroztatni is.

Reggel, ha megyek valahová és útközben veszek reggelit, kávét az olyan 2 ezer forint. Ha itthon vagyok, olcsóbb, de nem minden reggelemet indítom itthonról.

Nagybevásárlást kéthetente rendelek, olyankor 50-80 ezret fizetek (változó), de ebben benne van a tisztítószer, mosáshoz a szükséges dolgok, alkohol stb.

Hétköznap nem szoktam főzni, így az éttermezések is hozzáadódnak ehhez az összeghez.

Az autómat is én tankolom, sokat fogyaszt, simán elkocsikázok hetente 20-30 ezret.


Nem "kamuzok", akik szerint igen, nézzenek szét egy kicsit a világban. Hogy mennyibe kerül egy jobb vacsora (pl. sushi, steak), vagy hogyha egy autó 15-18 litert fogyaszt, akkor mennyit is kell költeni üzemanyagra.

2021. ápr. 13. 11:22
 39/75 A kérdező kommentje:

1. Hétvégén főzök, sokszor több emberre. Sütök is általában valamit, néha sajttortát, vagy macaront.

2. Írtam, hogy ebben benne vannak a tisztítószerek, mosókapszulák, parfümgyöngyök stb. Plusz itthonra nasik, csokik, üdítők, alkohol (főleg az utóbbi nem olcsó). Miért, szerinted akik egyedül élnek, azok fényevők, vagy mi?


Nagyon szeretnél valamibe belekötni, de sehogy sem megy.

2021. ápr. 13. 12:14
 40/75 anonim ***** válasza:
82%
De még nem reagáltál arra, hogy mi lesz akkor, ha lediplomázol, és állást keresel. És nem találsz olyat, ahol NETTÓ félmillió a kezdő fizud. Apád akkor ne'adj Isten, kiegészíti? Vagy el sem vállalod?
2021. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!