Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen volt régen gyereknek...

Milyen volt régen gyereknek lenni?

Figyelt kérdés
írok egy esszét, igaziból arra vagyok kiváncsi hogy például hogy bánnak a gyerekekkel. Hogy milyen szar dolgok voltak a gyerekkorukban. Nem olyanok hogy nincs ájfon meg ilyenek, mert ami nincs az nem is hiányozhat... Szóval csak a negatívokra vagyok kíváncsi, a pozitívokat tudom. Ha lehet konkrét dolgokat írjatok! Mindegy hogy faluban vagy városban. Előre köszönöm, és sajnálom ha rossz kategóriába írtam(:

2021. ápr. 14. 08:35
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
85%
Szia, én nem tudom, mert én sem régen voltam gyerek, de miért nem kérdezed meg a szüleidet vagy a nagyszüleidet?
2021. ápr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
67%
Mashogy fegyelmezték őket, (verték őket a szuleik, tanárok) pl
2021. ápr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
94%
Talán az, hogy túl sokan voltunk ( 80-as évek ). Az osztályban általánosban 42-en voltunk egy osztályban, brutál volt.
2021. ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
A szüleim már meghaltak.
2021. ápr. 14. 08:57
 5/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm! még várok válaszokat!
2021. ápr. 14. 08:58
 6/43 anonim ***** válasza:
73%
70-es években az általánosban ha valaki rossz jegyet hozott, 90%-ban veréssel reagáltak a szülők, nem pedig magántanárt fogadtak. Kevés gyereknek volt saját szobája, még ha volt is egynél több szoba, sokan nem a gyereknek rendezték be, hanem pl. ebédlőt csináltak belőle. Kertes házaknál ha volt is fürdőszoba, nem használták, mert a csatornahálózat a belvároson kívül nemigen volt kiépítve, és sokba került volna üríttetni a pöcegödröt. Tehát a kádban heti egyszer fürödtek, sokszor ugyanabban a vízben (először a gyerekek, aztán a szülők). És a kerti budit használták angolvécé helyett, hogy ne teljen a derítő. Takarékosságból nem WC-papírt, hanem újságot használtak.
2021. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%

Falu, anyukám ilyeneket mesélt:

- nagymamám eléggé alkoholista volt, minden este hányva jött haza, anyának kellett utána takarítania, mert ő volt a legnagyobb, eközben papa dolgozott

- nagymamám és nagypapám csalták egymást, ezt nem lehetett gyerekként könnyen felfogni

- szigorúan voltak fogva, de még sem, olyan is történt, hogy anya két öccse csúzlival lőtte a másikat

- anya nem mehetett gimnázium után se egyetemre se sehova,fodrász akart lenni, de egyből el lett küldve dolgozni

- klasszikus, de nem volt olyan sok étel, amiből válogatni lehetett, meg kellett enni mindent ami van


Amit a mamám mesélt az övéről, nem olyan sok:

- sokan voltak testvérek, ezért szinte mindenből hiányban szenvedtek, nem volt elég ruha, elég étel, hierarchikusan vándoroltak a cuccok, a nagyobb jobb részét kapta a csirkének stb.

- nem tudott koncentrálni a tanulásra, mert kicsi gyerekként kezdve segítenie kellett otthon, nem, gondoznia kellett a jószágokat

- a szülei nagyon korán meghaltak, ő 19 éves volt ekkor, nem volt semmilyen más választása, csak, hogy megházasodjon

2021. ápr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm! még várok válaszokra!
2021. ápr. 14. 09:13
 9/43 anonim ***** válasza:
94%

Anyám mesélte, hogy 2 hétig nem tudta nézni az egyetlen sorozatát, mert felküldték a testvéreivel az erdőre.

6-on aludtak egy szobában és 2-en egy ágyban.

2021. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim válasza:
80%

89-es születésű vagyok.

Nincs sok negatívum, inkább csak a mai gyerekneveléshez képest sokan gondolják, hogy negatív volt így gyereket nevelni. Én nem érzem hátrányát, bár bevallom előnye sem volt.


-Ha nem fogadtunk szót, csattant a pofon, ha nagyon durva marhaságot csináltunk, akkor jött a papuccsal fenekelés. Azért évente egy-egy eset volt, szóval nem bántalmaztak non stop, pláne nem ok nélkül.

-Ami engem jobban megviselt, hogy a szüleim elvárták a jó jegyeket, és a 4-es soha nem számított jónak. Így míg mások örültek a 4-esnek én rettegtem és féltem hazamenni. Egyből jött, az ülj le tanulni, nem mehetsz sehova. Egy idő után annyira féltem, hogy az ellenőrzőmet is eldugtam, persze ezért már járt a füles.


Egy biztos a szigor miatt jobban és többet tanultam. De a hülyeségeket ugyan úgy már csak azért is csináltam :) Akkor még nem igazán volt mit elvegyenek mint következmény (telefon, számítógép) így mi más lehetett a büntetés mint, hogy nem mehetünk sehova?

2021. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!