Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen volt régen gyereknek...

Milyen volt régen gyereknek lenni?

Figyelt kérdés
írok egy esszét, igaziból arra vagyok kiváncsi hogy például hogy bánnak a gyerekekkel. Hogy milyen szar dolgok voltak a gyerekkorukban. Nem olyanok hogy nincs ájfon meg ilyenek, mert ami nincs az nem is hiányozhat... Szóval csak a negatívokra vagyok kíváncsi, a pozitívokat tudom. Ha lehet konkrét dolgokat írjatok! Mindegy hogy faluban vagy városban. Előre köszönöm, és sajnálom ha rossz kategóriába írtam(:

2021. ápr. 14. 08:35
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
88%
El kell ismernem, ez teljesen jogos utolsó.
2021. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
89%

Több mint fél évszázada voltam gyerek, és szerintem sokkalta jobb sorsunk volt, mint a mai gyerekeknek. Negatívumként talán annyit tudnék megemlíteni, hogy szombaton is volt suli.

Ami a bántalmazást illeti, részemről nem volt abban semmi rossz. Tudtuk, hol vannak a határaink, és tudtuk, ha azokon átlépünk, a szomszéd tenyeres-talpas rendőr ugyanúgy leakaszt egy sallert, mint saját faterunk. Nem tudom, más családokban hogy volt, de nálam és a barátaimnál csak akkor kaptunk egy nyakast, ha megérdemeltük. Márpedig megérdemeltük! Mi kint játszottunk délutánonként, és ment a virtus orrán-száján! Elhagyott (életveszélyesnek kikiáltott) bányajáratok, építkezések, városszéli láposok voltak a kedvelt helyeink, s egy felhasadt lábszár, csontig ható horzsolás, vagy betört fej szinte mindennapos járulékai voltak a vadulásinknak. Cserébe este hullafáradtan kerültünk ágyba, nemigen kellett ringatni minket. De kint voltunk a levegőn, egyfolytában mozogtunk, erőltettük az izmainkat, ismertük a város körül élő állatvilágot, és más haszna is volt; Legtöbbször találtunk magunkhoz illő társaságot (fiúk a fiúkkal, lányok a lányokkal), de előfordult, hogy keverednünk kellett. Az ilyen esetek remek apropóul szolgáltak játék közben megismerni a másik nem gondolkodását, lelkivilágát, és a kamaszkorba már ennek a tudásnak a birtokában léptünk. Így sokkal könnyebben ismerkedtünk, mint mai ifjak.

Közben eszembe jutott még egy "negatívum". A mi időnkben is volt influenza, volt nátha, megfázás. De két-három notórius hiányzón kívül mindig teljes volt a 36 fős osztály. Köhögtünk, prüszköltünk, alig láttunk a takonytól, és valószínűleg keresztül-kasul fertőztük egymást, de az óraközi szünetekben ugyanúgy rohangáltunk, eszetlenkedtünk, mint amikor épp nem volt járvány. A láz 38,6 foknál kezdődött, de bárki ki tudta íratni magát pár napra, ha utolérte a kétoldali iskolaundor. Egyébként viszont tanár és szülő egy csapatban játszott, s noha ezt akkoriban nem örvendetes tényként éltük meg, utólag már látható, hogy megvolt a maga haszna.

Szegénység volt? Igen. A mai viszonyokhoz képest mindenképpen. De gyerekként ugyanúgy megkaptunk minden elérhetőt, mint ahogy később mi is megadtunk a csemeténknek mindent. De senki se csúfolt senkit, ha pl az illető kivágott orrú dorkóban jelent meg tornaórán. És megvolt ennek is a haszna. Nekünk a kivágott orrú dorkótól volt hova fejlődnünk. Az én gyerekeimnek a szekrény alján heverő három pár megunt Nike-tól már kevésbé. Márpedig az emberi boldogság alapja a fejlődés, a haladás.

2021. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
95%

32 ez az írás jó volt! Nagyon jó!

Egy kortárs

2021. ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
69%
olyan mint ma csak kevesebb dolog allt rendelkezesre.
2021. ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg több bizonyos szempontból, a mai gyerekeke szegényebbek egy csomó jó dologgal.
2021. ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
70%
na mondj egy parat
2021. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
83%
Élményekkel, igazi barátokkal, VALÓS tapasztalatokkal. Túlféltettek, önállótlanok éppen azért mert vagy nincsenek szabadjára engedve, vagy csak a virtuális világgal vannak elfoglalva. És mielőtt ezzel jönnél: nem lenézem, sajnálom őket.
2021. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
48%
jaj ez a kozhely, ez az altalanositas... szrinted a mostani gyerekeknek nincsenek elmenyeik? nincsenek "igazi" barataik? vannak akiket tulfeltenek, de (en fiatal vagyok 16 eves, nem is tudom hogy milkyen volt kb. 30-40 eve gyereknek lenni mert nem eltem) engem es akiket ismerek kb. senkit nem feltenek tul. persze van akit igen, regen is volt. es nem mindenki csak a "virtualis vilaggal" van elfoglalva, de van ilyen is ismet ezt mondom. es a kozhelyekkel ellentetben azert a "mai" gyerekek sem csak a gep elott ulnek. persze en megertelek teged, es a hasonloan gondolkodokat, hisen Ti akkor voltatok fiatalok, es mivel a mostaniak mar nem pont olyanok, mint akkor, ezert hat na... de lehet hogy en is igy leszek ezzel 30 ev mulva :) szerintem nincs mitsajnalni. de amugy ment a zold pipa
2021. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
81%

1977-ben születtem és sosem vertek meg, sőt. Anyukám 1950-ben született, falun ráadásul, és őt sem.

Sokkal szabadabbak voltunk, mint most. Sok gyerek volt, egy osztában 38-40 ami hátrány is lehet, de tele voltak folyton a játszóterek, mindig kint bandáztunk.

Sokkal többen olvastak, nem kellett gagyi szövegértési gyakorlatokat csinálnunk mert tudtunk szöveget értelmezni. A nyelvtanítás szintje valóban nem volt nívós, az orosz volt kötelező, de sok suliban volt mellé második nyelv is. viszont nem volt hallott szövegértés csak főleg olvasás-fordítás, nyelvtani feladatok.

Kevesebb volt a választék ruhából, játékból, de minőségibbek is voltak a dolgok.

A gyakori minta a két, egy plusz két fél szobás panel lakás, ott nőttek fel a gyerekek, viszont a gyakori modell a két gyerekes család volt.

Az egyetlen valódi negatívum, hogy nagyon nehéz volt pl telefonhoz jutni (engedély kellett hozzá, aztán évekig várni rá) és ha valami történt, akkor a szomszédba kellett szaladni, hogy telefonálhatunk-e taxiért, mentőért.

2021. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
33%
#38. Lepontozhattok de attol meg ugyanez marad a velemenyem.
2021. ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!