Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen volt régen gyereknek...

Milyen volt régen gyereknek lenni?

Figyelt kérdés
írok egy esszét, igaziból arra vagyok kiváncsi hogy például hogy bánnak a gyerekekkel. Hogy milyen szar dolgok voltak a gyerekkorukban. Nem olyanok hogy nincs ájfon meg ilyenek, mert ami nincs az nem is hiányozhat... Szóval csak a negatívokra vagyok kíváncsi, a pozitívokat tudom. Ha lehet konkrét dolgokat írjatok! Mindegy hogy faluban vagy városban. Előre köszönöm, és sajnálom ha rossz kategóriába írtam(:

2021. ápr. 14. 08:35
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
37%

Te valami depis kislány vagy?????


Miért csak a negatívumok érdekelnek?

Nekem csupa pozitívum élményem van, akkor nem is kötöm az orrodra. :-D

2021. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Vuk-91 ***** válasza:
88%
Attól függ, melyik korszakra, melyik népcsoportra és melyik országra, azon belül megyére illetve városra gondolsz. Bár tény, hogy egykoron az volt az elfogadott, hogy hülyére verted a gyerekedet, ha nem tetszett a viselkedése, ezzel súlyos lelki károkat okozva benne. Más tészta, hogy átestünk a ló túloldalára, és kényesztetik azokat, akik verik a gyengébb gyerekeket. Az enyém az utóbbihoz áll közelebb, bár édesanyám igyekezett hogy legalább a verés kimaradjon nálam, de a többi gyereket mintha nem is nevelték volna, legalábbis a második iskolámban. Egyik szexuálisan zaklat (igen, fiúval is előfordul ilyen), másik lenyomja a torkodon hogy milyen "hülye" vagy, annak ellenére hogy jeles vagy az iskolában, még másik kihasznál, vagy ha nemet mondasz neki, lop tőled, mert neki nem lehet nemet mondani, neki minden jár, ha a lányok kínoznak, annál nehezebbé teszik a szerelmi életedet, és a tanárok is ellened dolgoznak, akkor elmondható, hogy nekem nem volt jó gyerekkorom a suliban, otthon legalább nem bántottak.
2021. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
90%
Az egész kérdésfeltevés rossz, eleve durván általánosít! Én 35-40 évvel ezelőtt voltam gyerek, de egyáltalán nem volt semmiféle bántalmazásban részem. A szüleim sem voltak problémásak, és csodás közösség volt általánosban, nem mindenki ilyen szerencsés, de ez nem egy korszak függvénye, hanem a körülöttem lévő embereké; ez a mai gyerekeknél sincs másképp.
2021. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
77%
Szülők dolgoztak, gyerekkel nem foglalkoztak úgy,mint manapsàg elvàrt. Nem ünnepeltek születésnapot és ajàndékot sem kaptak. Ha valakinek valahol volt egy focilabdàja, akkor màr boldogsàg volt, azzal jàtszottak a szomszéd gyerekekkel. De sose unatkoztak a gyerekek. Minimalista ételek, édesség ritkàn.
2021. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
90%

Meglehetősen régen voltam gyerek.

3 helyiség, kétszobás lakás, társbérlet. A mi szobánk kb. 4x4 m-es, a másik kisebb. Konyhából nyilt egy-egy szoba. Fűtetlen WC a gang végén több lakáshoz, a vc-kefét nemigen ismerték, olyanok is voltak az állapotok.

Konyhában egy vas aszkuszból volt vizünk főzéshez, lavorban fürdéshez. Széntüzelésü kályha, télen naponta kannában hordtuk fel a szenet a pincéből a harmadikra. Lift nista. (Mai házaknál a pincétől a harmadikig ez kb. 5 emelet.)

Az utcánkban napi pár autó ment el -ma már parkirozni se nagyon lehet ebben a II. kerületi utcában. Iskolábán 43-an jártunk egy osztályba + volt néhány magántanuló, akikkel sosem találkoztunk (volt A, B, C, D osztály). Néhány gyekereket lefüggönyzött Csajkában, vagy Volgában hoztak az iskolába -nem a mi osztályunkba jártak.


A '60-as években a házban egy lakónak volt fekete/fehér tv-je, néha beengedtek néhány szomszéd gyereket meccset nézni. Később rátettek alul zöld, felül kék celofánt, így lett "színes tv".


Hirtelen ennyi.

2021. ápr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
74%
Nem voltak gyerekzsúrok, születésnapi ünneplések, illetve azért a szülők felköszöntötték a gyereket, de ballagáskor sem volt divat a rokonságnak is eljönni, a fiatalokat "nem ünnepelték".
2021. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
34%

Most az étkezési zavarokról áttértetek a szr gyerekkor témára? :D

WOW.


Egyébként sokan voltunk, 32-40/osztály. Kevesebb lehetőség pl nyelvtanulás terén (akkoriban sokunknak nem volt internet, vagy kábeltv), fizikai fegyelmezés (ez mondjuk nem feltétlen rossz, sőt, nem fordulhatott elő olyan, hogy a kölyök lekva.anyukázza a tanárát csak úgy), stb.

2021. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
87%

Apukám mesélte (80-as évek vége, 90-es évek eleje): mindig akkora kellett hazaértnie, amikor a lakásuk előtti utcai lámpa felkapcsolt. Ő ezt a szabályt utálta, mert a barátai tovább maradhattak kint, ezért kivették a biztosítékot a lámpából, ami este nem kapcsolt fel :D Amikor hazaért és kérdőre vonták, azt mondta, hogy nem kapcsolt fel az az adott lámpa:D Mivel szegények voltak, nem volt játékuk, ezért az erdőben talált botokkal heteket is el tudtak játszani (kardoztak, építettek belőle, fegyvereket csináltak belőle), és mindig dugdosni kellett, nehogy más elvigye :DD Érdekes, hogy akkoriban a semmivel is el lehetett lenni egész nap, mamár a fiatalok úgy is unatkoznak, hogy fel van telepítve a gépre 100 játék, és nem tudja melyikkel játsszon.


Anyukám ugyan ekkor volt gyerek, csak ő falun, és nagyon-nagyon szegények voltak. Ha két-három havonta ha kaptak túrórudit vagy fagyit akkor annyira örültek neki, hogy meg se bírtak szólalni. Nem tudott menni főiskolára/egyetemre, mert ahogy végzett a középiskolával ment dolgozni, és adta haza a fizetése 100%-át.

2021. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
75%
Nem mondom hogy nem fegyelmeztek, de túlnyomó részt jó dolgok voltak. Amúgy ha a rossz dolgokat nem tudod, honnan veszed hogy a pozitív részét érted?
2021. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
78%
Sokkal jobb mint most.
2021. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!