Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen volt régen gyereknek...

Milyen volt régen gyereknek lenni?

Figyelt kérdés
írok egy esszét, igaziból arra vagyok kiváncsi hogy például hogy bánnak a gyerekekkel. Hogy milyen szar dolgok voltak a gyerekkorukban. Nem olyanok hogy nincs ájfon meg ilyenek, mert ami nincs az nem is hiányozhat... Szóval csak a negatívokra vagyok kíváncsi, a pozitívokat tudom. Ha lehet konkrét dolgokat írjatok! Mindegy hogy faluban vagy városban. Előre köszönöm, és sajnálom ha rossz kategóriába írtam(:

2021. ápr. 14. 08:35
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
96%

Mit jelent a régen? Én 88-as születésű vagyok. Egy kis alföldi városban nőttem fel, de a tanyasi világ se ismeretlen, mert a család/ismerősök tartottak állatokat és földjeink is voltak, ahol sokat kellett dolgozni, de ugyanúgy sokat is játszottunk kint.


Negatívumot nem nagyon tudnék felhozni. Persze a mi családunkban is jelen volt az alkoholizmus, ahogy nagyon sok helyen, de szerencsére nem a verjünk hülyére mindenkit típus. Fater ha be volt állva, akkor lefeküdt aludni (egyébként is az alvás volt kb. a hobbija...).


Az biztos, hogy sokkal szabadabban voltunk nevelve, mint most sok gyerek. 12-14 évesen simán elmehettünk bicajjal 20-30km-re horgászni, mert bíztak bennünk a szüleink és voltunk annyira önállóak, hogy el lehessen minket engedni. Rengeteg időt töltöttünk kint focizással, bicajozással, ilyen-olyan hülyeséggel, aminek persze néha meg lett a következménye. De alapvetően nem vertek minket agyba főbe, de néha kaptunk egy nyakast (jogosan).


Teszem hozzá, 14 voltam, amikor meg lett az első gépem, meg előtte is ps-eztünk, nintendoztunk stb... úgy hogy valamilyen szinten a kockulás is megvolt, de azért nem egész nap a képernyő előtt voltunk. (Néha mondjuk otthon el se tudták dönteni, hogy melyik lenne jobb elfoglaltság... :D)

2021. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
73%
Nem volt a szüleivel szemtelen gyerek, mert irgalmatlanul (nadrágszíjjal, vesszővel, nagy fakanállal) megverték az első alkalommal. Ennek előnyei is lettek, mert egy elkényeztetett, hisztis gyereket sem ismertem: félve a veréstől visszafogták magukat a gyerekek, és ezt megszokták, abban nőttek fel, hogy viselkedni kell követelőzés helyett, és ez az önuralom segített nekik felnőttként is beilleszkedni.
2021. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
77%
Hát én sem olyan régen voltam gyerek, de megkérdeztem a szüleimet régebben elég sokszor, meghát tudok is róla 1-2 dolgot. Ha rosszra gondolsz akkor pl a tanárok is verték a gyerekeket, ilyenek
2021. ápr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
76%
Most meg a kölykök verik a tanárokat. Ugye mennyivel jobb világ van (irónia)
2021. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
74%
Akkora anyagi különbségek nem voltak, mint most, pl. 3 szobásnál nagyobb lakásról nem tudtam, de a kifejezetten szegény gyerekekkel nem finomkodtak, a gyerekek meg a tanárok is megalázták őket. Nem volt píszí viselkedés, az erősebb joga uralkodott, és a tomboló nagyobb gyerekkel nem csináltak semmit. Akkor sem, ha pokollá tette az egész osztály életét. Illetve egy erős férfi tanár keményen lepofozta, ha vele szemtelen volt. A többi gyereket viszont nem védte semmi. Sőt, ha panaszra mentek az erőszakos gyerek miatt, az volt a válasz, hogy rendes gyerek nem árulkodik.
2021. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
83%
"a tomboló nagyobb gyerekkel nem csináltak semmit. Akkor sem, ha pokollá tette az egész osztály életét. " Nálatok lehet. Nálunk nem volt ilyen fegyelmezetlenség az iskolában. Vagy túl fiatal vagyok a negyvenegy évemmel?
2021. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
88%
Plusz tizenöt vagyok. A tanárok nálunk a velük szemtelen gyerekekkel foglalkoztak csak.
2021. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
76%
És egy iskolatársamnak a szülők szegénysége miatt ingyen ebédet írtak ki a napköziben. A tanító nénije minden délben ebédkor kivette a gyerek tányérjából a húst, és visszatette a konyhás néninek, azzal, hogy "neked ingyenes az ebéd, de ennyiért hús nem jár". Senki sem reklamált.
2021. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
88%
Attól hogy te szar iskolából jöttél, ez nem volt általános.
2021. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki csak a maga tapasztalatait írhatja le. Általánosságot pedig senki, mert egy élet = egy tapasztalatsor.
2021. ápr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!