Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkhöz költözés kisbabával,...

Szülőkhöz költözés kisbabával, vagy házvásárlás? Az utóbbi nem jobb és kényelmesebb megoldás?

Figyelt kérdés

Kisbabánk lesz ősszel, viszont a "hol fogunk élni" kérdéskörben nem jutunk dűlőre.

Azt tudtuk, hogy Budapestről szeretnénk elmenni, mert itt egyetemistának, fiatalnak jó lenni, de a mindennapokat nem bírnám ki itt a lakásban. Szóval a szülővárosunkba költöznénk.


A szüleim szeretnének venni nekem/nekünk egy kertes házat, aminek én nagyon örülnék. A párom ezzel szemben ezt nem akarja, mert hogy mit fog róla gondolni az egész család és egész életében hallgathatná utána ezt. Mint megtudtam, a szüleinek is elpanaszolta és ők mondták, hogyha Budapesten mindenképpen szeretnénk itt hagyni, költözzünk oda hozzájuk. Így tudnánk pénzt gyűjteni és vehetnénk fel pár éven belül hitelt saját házra.


Nekem ennek már csak a gondolatától is a hideg futkos a hátamon. Mert én náluk még 3 év után sem érzem otthon magam, vendég vagyok. Tavaly télen oda lett költöztetve a 93 éves dédmama is, akivel folyamatosak a konfliktusok... Pl. amióta ott van, nem hajlandó fürdeni, mert fél, hogy elesik a fürdőszobában és meghal, eltöri valamijét.

Nekem kell a saját tér, az, hogy magunk legyünk és ne legyen ott még plusz 2-3 családtag velünk nonstop. Ráadásul minek gyűjtenénk önerőre, miért vennénk fel hitelt, ha nem muszáj?

Kedvelem a párom szüleit, nincs velük problémám, de egy hónapban pár órát ott lenni pont elég.


2021. ápr. 16. 17:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
96%

Beszéljétek meg egymással, itt nem lehet más tanácsot adni.

Szülőkhöz biztosan nem költöznék.

2021. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
96%
Én biztos nem költöznék a szülőkhöz. Szerintem egy ilyen ajánlatot, hogy vesznek nektek egy házat, meg kell becsülni, bár megértem a párodat is, hogy nem akarja, hogy a te szüleid vegyenek házat. Beszéljétek meg egymással, de szerintem ha adott ez a lehetőség, én nem szalasztanám el.
2021. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
96%
Megértem a pàrodat is, hogy nem akar anyóstól kapni, mert azért vannak pèldàk mikor fel van hànytorgatva, téged is megèrtelek, anyóssal sem jó èlni, abból is feszültsèg van. Én ebben a helyzetben azt tennèm, hogy elfogadom a pénzt a házra, és havi rèszletben fizetnèm vissza nekik. Egyébként anyósomèk igy vettek hàzat a kisebbik lànyànak, havonta utalnak x összeget, és így nincs probléma.
2021. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
75%

Mindkettő egyformán rossz.

Előbb ezt kellett volna rendezni, nem gyereket vállalni.

Én sem mennék se anyósék által vásárolt házba

2021. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, rémálom lesz a szüleinél lakni, előre mondom, de hát ha nektek most ez tűnik relevánsnak, akkor tegyétek amit akartok.

Sosem értettem miért kell több generációnak egy fedél alatt élnie, a szüleim is megbánták már.

2021. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
42%

A szülökHÖZ költözni garantáltan rossz ötlet, A szülökTÖL kapott házba költözni szintén!

Anyóséknál csak vendég leszel, mindenbe belekötnek és semmi magánéletetek sem lesz.

A szüleidtöl kapott házra nagyjából ugyanez érvényes, ök is bele fognak szólni mindenbe, mert "ök fizették", emellett gondolom, az csak a TE házad lenne, ami a párodnak érhetöen megalázó helyzet!

Egyiket sem tudnám elképzelni, valami más megoldást keressetek!

2021. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
41%
Akármelyiket választjátok, annak a házasságotok fogja meginni a levét. Ha függetlenek akartok maradni és békében élni, akkor maradjatok egyelőre a lakásban, emberek százezrei tesznek ugyanígy, semmi baja nem lesz se a gyereknek, se nektek. Amikor pedig magatoknak ki tudtok fizetni egy házat, lépjetek.
2021. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

Az én szüleim nem a beleszólós típusok, soha nem is voltak azok.

Tudom, mert az egész eddigi életemet finanszírozták, egyszer sem hallottam tőlük azt, hogy bármit máshogy kéne tennem, mint ahogy szeretnék, csak azért, mert anyagilag tőlük függök.


Én nem szeretnék itt maradni Budapesten, szerintem gyerekkel nem ideális annyira. Nem lenne bajunk az ittléttől nyilván, de azért csak jobb egy családi ház kerttel, mint egy 2 hálószobás lakás a belvárosban.

2021. ápr. 16. 18:33
 9/70 anonim ***** válasza:
75%

"Az én szüleim nem a beleszólós típusok, soha nem is voltak azok.


Tudom, mert az egész eddigi életemet finanszírozták, egyszer sem hallottam tőlük azt, hogy bármit máshogy kéne tennem, mint ahogy szeretnék, csak azért, mert anyagilag tőlük függök."


Ez RÁD nézve igaz, a PÁRODRA már nem!

Emellett ha NEKI nem elfogadható a dolog - ami tökéletesen érthetö -, akkor neked ezt tudomásul kell venni.

2021. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
71%
Más kérdés hogy miért szülsz ha még a te köldökzsinórod sincs elvágva...
2021. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!