Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkhöz költözés kisbabával,...

Szülőkhöz költözés kisbabával, vagy házvásárlás? Az utóbbi nem jobb és kényelmesebb megoldás?

Figyelt kérdés

Kisbabánk lesz ősszel, viszont a "hol fogunk élni" kérdéskörben nem jutunk dűlőre.

Azt tudtuk, hogy Budapestről szeretnénk elmenni, mert itt egyetemistának, fiatalnak jó lenni, de a mindennapokat nem bírnám ki itt a lakásban. Szóval a szülővárosunkba költöznénk.


A szüleim szeretnének venni nekem/nekünk egy kertes házat, aminek én nagyon örülnék. A párom ezzel szemben ezt nem akarja, mert hogy mit fog róla gondolni az egész család és egész életében hallgathatná utána ezt. Mint megtudtam, a szüleinek is elpanaszolta és ők mondták, hogyha Budapesten mindenképpen szeretnénk itt hagyni, költözzünk oda hozzájuk. Így tudnánk pénzt gyűjteni és vehetnénk fel pár éven belül hitelt saját házra.


Nekem ennek már csak a gondolatától is a hideg futkos a hátamon. Mert én náluk még 3 év után sem érzem otthon magam, vendég vagyok. Tavaly télen oda lett költöztetve a 93 éves dédmama is, akivel folyamatosak a konfliktusok... Pl. amióta ott van, nem hajlandó fürdeni, mert fél, hogy elesik a fürdőszobában és meghal, eltöri valamijét.

Nekem kell a saját tér, az, hogy magunk legyünk és ne legyen ott még plusz 2-3 családtag velünk nonstop. Ráadásul minek gyűjtenénk önerőre, miért vennénk fel hitelt, ha nem muszáj?

Kedvelem a párom szüleit, nincs velük problémám, de egy hónapban pár órát ott lenni pont elég.


2021. ápr. 16. 17:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk Budapesten maradni. Nincsenek itt rokonaink sem, az ő családja is abban a városban él, ahol az enyém.
2021. ápr. 16. 22:04
 42/70 anonim ***** válasza:
76%

Szóval innen fúj a szél. Ezt láttad otthon is, hogy anyád is el van tartva, jó lesz ez a kényelmes élet neked is. Lehet, hogy neki szerencséje volt a párválasztással, de az nem garancia arra, hogy a te férjed is ugyanúgy mosolyogva végignézi, hogy egész életedben nem csinálsz semmit. Főleg, ha nem tudja megteremteni azt az anyagi szintet, amit az apád.

Az a baj, hogy nem is érted, hogy miről beszélünk. Nem az a gond, hogy támogattak a szüleid a tanulmányaidban, meg hogy nem kellett koleszban laknod, mert ez mind nagyon szép tőlük, és természetes, hogy segítik a gyereküket, ha megtehetik. Hanem az, hogy föl se tűnik, hogy (még mindig) az ő zsebükre akarsz családot alapítani. Ezek szerint még életedben nem dolgoztál egyetlen percet sem, állítom arról sincs fogalmad, hogy mennyibe kerül egy kiló kenyér, de gyereket szülsz. Gyereket, akinek egy csomag pelenkát sem tudnál megvenni a saját zsebedből. Emellé olyan igényeid vannak, hogy neked nem jó ám bármilyen kétszobás pesti putri, neked kertes ház kell, de abból sem akármilyen. Olyan, amilyet a férjed amúgy se tudna előteremteni. De azért szülsz a semmire. Meg se fordul a fejedben, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér, minek, majd úgyis eltartanak. Aztán csodálkozol, hogy a férjed felnőtt ember módjára akar élni. Csak nehogy pofára ess rövid időn belül, amikor nem lesz olyan toleráns, mint az apád, aztán lelép. Akkor fogsz rájönni, hogy milyen anyagilag a másiktól függeni. Tudod, az az élet, nem az a rózsaszín cukormáz, amit te elképzelsz.

2021. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
32%
De ha nem akartok Pesten maradni, ezt a lakást miért nem adjátok el? Akkor nem 100% anyuéknak kéne fizetni a kacsalábon forgó kastélyt, abba lehet a párod is belemenne.
2021. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 A kérdező kommentje:

Azért egy II. kerületi lakást nem neveznék putrinak, de igen, a családi házunkban jobban érzem magam a mai napig. Nekem a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, ezért sem volt egy percig sem kérdés, hogy a babát megtartom, akár a párom nélkül is.

Továbbá mivel osztatlan képzésen tanulok/tanultam, ezért kapni fogom a diplomás gyed-et, ami igaz, hogy nem nagy összeg, de egy csomag pelenkára csak futja majd belőle (irónia).

2021. ápr. 16. 22:16
 45/70 anonim ***** válasza:
44%

Rosszul választottál pasit az eletcelodhoz. Így lehet a legrovidebben összefoglalni. Neked egy jó parti kellett volna, aki eltart, a férjed nem ilyen. Közel az idő, hogy erre ő is rájöjjön, és akkor menekülni fog az első nő karjaiba.


Egyébként egyre jobban kamuszaga is van ennek, vannak rá utaló jelek, szóval óvatosan ttovábbi hozzászólásokkal, meg a végén tultolod...

2021. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
74%
Miért szerinted a pesti lakást a kérdező vette a saját pénzéből? Azt is ugyanúgy az apja rakta a segge alá, az is az apja pénze és tulajdona gondolom. Akkor is, ha a kérdező nevén van.
2021. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnénk eladni, mert amiért elköltözünk, nekem még lesz dolgom itt Budapesten, nem szeretném felszámolni az itteni életemet teljesen, később majd a gyerekünknek is jó lesz ez a lakás. Szívem, lelkem benne van, rengeteg időt és pénzt öltünk bele azért, hogy úgy nézzen ki, ahogy. Kiadni pont ezért nem akarjuk, mert félek, hogy lelakná valaki.
2021. ápr. 16. 22:18
 48/70 A kérdező kommentje:
Ez a "segge alá rakta" nagy kedvenc szófordulat itt, úgy látom. Csodás kifejezés, mondhatom.
2021. ápr. 16. 22:19
 49/70 anonim ***** válasza:
79%

"Ráadásul nem értek egyet azzal a nézettel, hogy a férfinek kell megteremteni a "családi fészket". 2021 van, nem 1960."


Tehát a szülőknek kell megteremteni. Értem én.

2021. ápr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
70%

48: miért, nem fedi a valóságot?

Próbálok helyette szebb szófordulatot kitalálni, de sajnos nincs sok fantáziám.

2021. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!