Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkhöz költözés kisbabával,...

Szülőkhöz költözés kisbabával, vagy házvásárlás? Az utóbbi nem jobb és kényelmesebb megoldás?

Figyelt kérdés

Kisbabánk lesz ősszel, viszont a "hol fogunk élni" kérdéskörben nem jutunk dűlőre.

Azt tudtuk, hogy Budapestről szeretnénk elmenni, mert itt egyetemistának, fiatalnak jó lenni, de a mindennapokat nem bírnám ki itt a lakásban. Szóval a szülővárosunkba költöznénk.


A szüleim szeretnének venni nekem/nekünk egy kertes házat, aminek én nagyon örülnék. A párom ezzel szemben ezt nem akarja, mert hogy mit fog róla gondolni az egész család és egész életében hallgathatná utána ezt. Mint megtudtam, a szüleinek is elpanaszolta és ők mondták, hogyha Budapesten mindenképpen szeretnénk itt hagyni, költözzünk oda hozzájuk. Így tudnánk pénzt gyűjteni és vehetnénk fel pár éven belül hitelt saját házra.


Nekem ennek már csak a gondolatától is a hideg futkos a hátamon. Mert én náluk még 3 év után sem érzem otthon magam, vendég vagyok. Tavaly télen oda lett költöztetve a 93 éves dédmama is, akivel folyamatosak a konfliktusok... Pl. amióta ott van, nem hajlandó fürdeni, mert fél, hogy elesik a fürdőszobában és meghal, eltöri valamijét.

Nekem kell a saját tér, az, hogy magunk legyünk és ne legyen ott még plusz 2-3 családtag velünk nonstop. Ráadásul minek gyűjtenénk önerőre, miért vennénk fel hitelt, ha nem muszáj?

Kedvelem a párom szüleit, nincs velük problémám, de egy hónapban pár órát ott lenni pont elég.


2021. ápr. 16. 17:31
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
46%

A kérdező elég távol all a pucér seggre szülestol, azt meg ismételni vagyok kénytelen, hogy ha mindenki csak a mások által ideálisnak tartott helyzetben szülne, akkor kihalt volna az emberiség.

Kérdező: muszáj lesz kompromisszum, az többet ér annál, mint amikor egyiknek sikerül a másik torkán lenyomni, amit akar. Ha nagyon nem megy, akkor akar kérjetek mediátor segítséget.

Hozzam egyébként az all legközelebb, amit valaki már javasolt is: apránként torlesszetek vissza a szüleidnek a tőlük kapott ingatlan árát. Szerintem ez a ferjednek is tetszhet.

2021. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
91%
Eszembe nem jutna anyóséknál nyomorogni, pláne gyerekkel, akkor inkább maradnék Bp.-n. Nyilván, ha van lehetőséged, fogadd el a szüleidtől a házat. Engem is zavarna valamennyire, ha 26 évesen semmi egzisztenciám nem lenne, de felesleges lenne hitelt felvenni, ha ingyen kapsz egy házat.
2021. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
79%
61-es, pedig ez pucér segg. Haszonélvezetije van az apjának a lakása felett, ami köztudottan "erősebb" mint a tulajdonjog, ha összerúgnák a port, simán kérhetne a jegyzőtől birtokvédelmet a lakástulaj ellen. A lakást meg el se tudná adni az apja tudta nélkül. Ez mi ha nem pucér segg? Nem rendelkezhet önállóan a lakása felett....
2021. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
67%

Így van63.

Ahogy írta a kérdező, egész életében anyuékon élősködött, ergó neki saját erejéből valószínűleg egy öltözet ruhája nincs. Ez csupasz segg.

Kár hogy gumira nem kapott lovettát

2021. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
61%
61:normális ember akkor vállal gyereket, ha el tudja tartani. Kérdezőnek konkrétan semmije nincs. Saját magát sem tudja eltartani, nemhogy a gyerekét.
2021. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
30%
Ha a szüleid vesznek neked egy házat, akkor ahhoz neki kb semmi köze nem lesz, mert az mindig magánvagyon marad. Gondolom, nem úgy akarják venni, hogy a fele a ferjedé ajandékba, és ha váltok, az az övé. Ebbe nem gondolsz bele? Aztán te majd gyereket nevelgetsz meg költöd a szüleid pénzét, ő meg fizetheti a rezsit meg az ilyen-olyan javításokat egy házra, amihez semmi köze. Kérdező, nulla empátiát érzek a párod felé, téged abszolút nem érdekelnek az ő szempontjai. Gondolom, úgy lesz, ahogy te akarod, már megfogtad a gyerekkel, gratulálok, sok boldogságot, biztos szép kiegyensúlyozott házasság lesz.
2021. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
71%

Nem pucér segg, és nem csak egyféle ember a normális. Nekünk sem lett volna ingatlanunk a család segítsége miatt (és még sok másunk sem), viszont nálunk a család a (kapcsolati) tőke. Mindig, mindenben számíthatunk egymásra. Olyan háló, ami miatt nem fog semelyikünk elesni ilyen értelemben.

Ha velünk lenne valami, a gyerekünknek bármelyik testvéremnél jó helye lenne. Ezt nehéz felülmúlni, pénz sem viszi át. (61)

2021. ápr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
74%
miatt = nélkül
2021. ápr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
43%
Ahha, szóval kiestünk az iskolapadból 0 munkatapasztalattal, és egyből hopsz, irány az anyaság, gyerekvállalás úgy, hogy valójában semmi hátteretek nincs. Nem, a szüleid pénze nem minősül háttérnek...
2021. ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 paradicsom31 ***** válasza:
76%

Én elfogadnám a házat, ha kell, később még vissza is fizetném részletbe legalább a felét.

Anyukánál-apukánál nem laknék, ez nem jó, az nem jó... Kell a magánélet.

2021. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!