Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkhöz költözés kisbabával,...

Szülőkhöz költözés kisbabával, vagy házvásárlás? Az utóbbi nem jobb és kényelmesebb megoldás?

Figyelt kérdés

Kisbabánk lesz ősszel, viszont a "hol fogunk élni" kérdéskörben nem jutunk dűlőre.

Azt tudtuk, hogy Budapestről szeretnénk elmenni, mert itt egyetemistának, fiatalnak jó lenni, de a mindennapokat nem bírnám ki itt a lakásban. Szóval a szülővárosunkba költöznénk.


A szüleim szeretnének venni nekem/nekünk egy kertes házat, aminek én nagyon örülnék. A párom ezzel szemben ezt nem akarja, mert hogy mit fog róla gondolni az egész család és egész életében hallgathatná utána ezt. Mint megtudtam, a szüleinek is elpanaszolta és ők mondták, hogyha Budapesten mindenképpen szeretnénk itt hagyni, költözzünk oda hozzájuk. Így tudnánk pénzt gyűjteni és vehetnénk fel pár éven belül hitelt saját házra.


Nekem ennek már csak a gondolatától is a hideg futkos a hátamon. Mert én náluk még 3 év után sem érzem otthon magam, vendég vagyok. Tavaly télen oda lett költöztetve a 93 éves dédmama is, akivel folyamatosak a konfliktusok... Pl. amióta ott van, nem hajlandó fürdeni, mert fél, hogy elesik a fürdőszobában és meghal, eltöri valamijét.

Nekem kell a saját tér, az, hogy magunk legyünk és ne legyen ott még plusz 2-3 családtag velünk nonstop. Ráadásul minek gyűjtenénk önerőre, miért vennénk fel hitelt, ha nem muszáj?

Kedvelem a párom szüleit, nincs velük problémám, de egy hónapban pár órát ott lenni pont elég.


2021. ápr. 16. 17:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 A kérdező kommentje:

Azért nem akarok éveket várni, mert tudom, hogy a párom (bármennyire is szeretem) nem tudna olyan otthont teremteni, ahová örömmel költöznék be és minden olyan lenne, amilyenre szeretném. Ezt így megmondani nem fogom neki, nem is tudnám.

Ráadásul nem értek egyet azzal a nézettel, hogy a férfinek kell megteremteni a "családi fészket". 2021 van, nem 1960.

2021. ápr. 16. 19:41
 22/70 A kérdező kommentje:

Ráadásul itt Budapesten senki segítségére nem számíthatnék, maximum a barátnőimére, dehát nekik is ott van a saját életük, sosem volt egyiknek sem gyereke, szóval sokat nem tudnának segíteni.

Otthon viszont ott van anyukám, a nagyszüleim. 180 km az út haza, még autópályán is bő másfél óra rosszabb forgalomban ez.

Sokkal könnyebb lenne minden szempontból ott...

2021. ápr. 16. 19:49
 23/70 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező én Veled értek egyet.Ma már nem a férfidolga egyedül megteremteni a dolgokat, ha ez sérti az egoját ott bajok vannak.
2021. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
76%

Most az a nagy problema hogy a szulok adnak ( vagy vedd ugy,hogy örökölsz csak elore odaadjak) egy házat a fiuknak/lanyuknak csaladalapitaskor.. ?


ha neki nem kell akkor vegye ugy hogy azt te kapod, nem ő, a te es a szuleid dolga. Erdekes lenne ha a parom nem engedne hogy elfogadjak, ajandekot a szuliemtol legyen az kicsi vagy nagy dolog.


Biztos leallitanam, hogy azert nem a gyamom.

forditva o is elfogadna, vegye ugy hogy ez a hozomanyom stb. foleg ugy hogy helyette hitel meg feszenges kerulgetes a szuleinel az ajanlata ami neki biztos tok jo. (szerintem ott akar lenni a kozelukben azert talalta ki ezt a kifogast )

(amugy meg semmibe nem telik kiprobalni. havi par ora vendegkent vagy ottlakni mint csaladtag sem ugyanaz siman lehet feloldodnal vagy bejon hogy

nem vagy magadra hagyva amig o egesznap dolgozik de lehet ok is alig vannak otthon lehet jobb fejek mint hitted stb

2021. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:
Nincs gond a szüleivel tényleg, lehetnének rosszabbak. De úgy az egész ház hangulata nem tetszik, nem tudnék ott lakni. Ott van a dédi is, rengeteg vele a probléma. A nem fürdés miatt azon a részen, ahol ő lakik, érezhető az a tipikus mosdatlan szag. Napi szintű vita van valamin, pl hogy mit hajlandó megenni, mit akar nézni a tv-ben. Én ezt nem bírnám hallgatni nap, mint nap. Ráadásul a ház felosztása sem olyan, hogy mi külön tudnánk valamennyire vonulni a babával, mert mind a három hálószoba a nappaliból nyílik.
2021. ápr. 16. 19:55
 26/70 anonim ***** válasza:
82%

Most komolyan, a hülye férfiúi büszkeség miatt utasítanátok vissza egy saját házat? Ne már...

Mi az, hogy mit fognak gondolni? Segítettek a lányuknak meg a párjának, azt.

2021. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
60%
Miért nem adjátok el a lakást amiben most laktok? Az árából simán tudnátok venni egy kertes házat vidéken. Ott ahol akartok.
2021. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
33%

Soha nem mennék a helyzetedben anyóshoz. De férjed álláspontja is érthető, jobb érzés a saját, amiért te dolgoztál meg, mintha más tolja a feneked alá (főleg, ha nem is a te rokonaid, olyan kitartott érzés...).


De sajna nem tudom mit lehetne tenni, hogy egyenesbe jöjjetek anyagilag.

2021. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
66%

Igényeid azok vannak kérdező, úgy hogy saját bevallásod szerint is ez egész életedet a szüleid finanszírozzák. Ráadásul a férjedről is azt mondod, hogy ő sem tudna összehozni egy normális otthont a családjának.

Nem semmi, hogy a csupasz seggetekre mindenféle egzisztencia nélkül gyereket szülsz, hogy majd a szülők úgyis fizetik. Képzeld, több millióan nevelnek Budapesten kétszobás lakásban gyereket, és semmi bajuk nem lett tőle.

Ha ez a két opció van, akkor én megvetetném (milyen jó szó, utoljára 10 éves koromban használtam) a kertes házat a szüleiddel, de havonta törleszteném. Így olyan, mintha hitelben vettétek volna és így talán a férjed is megmaradna férfinak.

Az igaz, hogy manapság már nem elvárható, hogy a férfi teremtse meg a közös otthont, a gáz csak az, ha a nő se képes kivenni a részét, hogy együtt jussanak előre. Talán a lakhatás kérdését még a gyerekcsinálás előtt kellett volna tisztázni. Ne csodálkozz, ha a konfliktus miatt nem lesz hosszú életű a házasságod.

2021. ápr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
66%
Azért nem semmi, hogy elmondásod szerint nincs kvázi semmid, mert azt is apád tolta a segged alá és még finanszírozzák is az életedet, de ebbe még gyereket is szülsz. Pasidnak szintén "semmije". Válogass már még :))) Bakker, fülemet farkamat behúznám, ha ilyen körülményekre vállalnék purdét....
2021. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!