Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha párotok gyereke hozzátok költözik?

Figyelt kérdés
Párom gyereke 18 évesen hozzánk akar költözni. Anyagilag is húzós, de nyilván azt megoldja valahogy az ember. Inkább az a fura, hogy nyilván mint nő, én lennék vele többet otthon, nekem kell mosni, főzni, takarítani rá, apukának meg csak jó fejnek lenni vele. De félreértés ne essék, nekem alapvetően nincs gondom a gyerekével. Egy normális hangvételű "vitát" indítanék arról, miért olyan egyértelmű, hogy a mostoha is ujjongjon, hogy odaköltözik a párja gyereke, holott apuka nem is foglalkozik vele különösebben? Láttam már hasonló kérdéseket, mindig az van hangoztatva, hogy a gyereke és kész. Ennél kicsit messzenőbb gondolatokat várok. :D És bármilyen más, mégis hasonló helyzetről, vagy fordított helyzetről is szívesen meghallgatnám a véleményeteket.

2021. ápr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom 18 évesen van annyira értelmes a "gyerek", hogy be tud segíteni neked, rendben tartja maga körül a dolgokat, adott esetben reggelit is képes csinálni és segít kiteregetni.

Értem, hogy nem a te dolgod nevelni, de nem is kell. Nem egy 5 éves gyerekről van szó.

2021. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
76%
Hát ennek először is közös döntésnek kell lennie, másodszor is már az elején le kell fektetni a szabályokat, hogy kinek milyen feladatai lesznek, ne nézzenek azért ingyen cselédek. Harmadszor, a gyerek után tartásdíj és csp jár, amíg nappali tagozaton tanul, ezeket a forrásokat mindenképpen bele kell forgatni a családi kasszába. Ha meg dolgozik, egy keveset adjon bele a közösbe.
2021. ápr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
84%
Értem az aggodalmad, ez teljesen normális érzés, hiszen ezentúl meg kell osztanod az életed egy fiatal, még az útját kereső, tapasztalatlan felnőttel, akivel szinte biztos, hogy lesz nézeteltérés, konfliktus. Nem véletlenül ebben a korban rúgják páros lábbal fenékbe a szülők a mindent tudó gyereküket és küldik albérletbe, boldoguljon nélkülük... mist te leszel kisebbségben a saját otthonodban, hiszen apa, fia nyilván összetart és hamar leszavaz, bármiről is kelljen dönteni. Csak azt tudom tanácsolni, hogy beszéljetek meg mindent már az elején, kinek mi az elvárása, és később se legyenek lenyelt sérelmek, mindent beszéljetek meg és találjatok megoldást, csak így működhet jól.
2021. ápr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
36%
Nekem nagyon ellenszenves, hogy a párod gyerekének költözését már így relativizálod. Ez semmi jót nem vetít előre. Nem tudom mik az alternatívák, de valószínűleg nem véletlenül jutott az eszébe az apának és a gyerekének ez a megoldás.
2021. ápr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
67%
Valószínű annyi van a háttérben hogy anyuka próbálja nevelni a gyereket, akinek ez nem tetszik, ezért gondol egyet és dacból apuhoz költözik aki majd jófej lesz és nem szól bele semmibe... 18 évesen akár külön is költözhetne ha nem tetszik neki a helyzet, nem egyik szülőtől a másikhoz
2021. ápr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
86%
Nekem nem lenne problémám vele. 18 éves, gondolom még tanul. Ha vége a sulinak és esetleg majd szeptemberben folytatja a tanulmányait akkor a nyáron elmehet dolgozni, szerezhet pénzt amiből fenn tudja tartani magát, így nektek kevesebbet kell rá költeni. Mivel elég idős már, ezért akkora foglalkozást már nem igényel szerintem. Napközben gondolom órái vannak online, így olyan sokat nem fogtok találkozni.
2021. ápr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem minden hárul rád ami vele kapcsolatos, akkor nem annyira tűnik neccesnek. Nyilván nem egy all inculsive hotelbe csöppen, erről ne is álmodjon, de ha belegondolok mivel lenne több dolgom, ha a mostani 8 éves mellé egy 18 éves is teremne itt, hát nem nagyon jut eszembe semmi, feltéve ha normálisan szocializált a gyerek (tisztelettudó, korrekt, kommunikatív, megbízható), és nem egy alkesz-drogos-igénytelen-sunyi kocsmatöltelék. (biztosan nem az, gondolom ezt írtad volna :D )


Ha nem csinál csatateret a közösen használt helyisegekből, a saját szobáját is elfogadható állapotban tartja, bevonható a házimunkába, mert az minden ott lakó személynek egyformán feladata, szerintem nem lesz gond.


Néhány szabályt le kell fektetni - pl. vendégekről szóljon előre, stb., de ez már gyakorlatilag egy majdnem kész felnőtt. Nem kell vele leckét írnod, tízórait és uzsit gyártani neki, a ruháit ki tudja vasalni, és hátha értelmes dolgokról is lehet vele dumálni, lehet közösen grillezni, edzeni, filmezni... mindjárt kedvem támad egy 18 éves plusz gyerekhez 🤣

2021. ápr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
100%

"én lennék vele többet otthon, nekem kell mosni, főzni, takarítani rá, apukának meg csak jó fejnek lenni vele"

Ez alapjan kb 10 eves gyerekre gondolnék nem 18ra.

Ennyi idosnel hogyhogy egyaltalan felmerul hogy korbe kene ugrálni?

Beszeld meg a paroddal mielott olyat vizionalsz ami nem is fog megvalósulni. En pl ennyi idosen biztos falra masztam volna ha tutujgatnak. Nem is elvarható.

Reszletesen at kell beszelni kettotoknek utana meg 3an.

2021. ápr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek 8-assal. Egy 18 évesnél nem úgy kéne nézni, hogy még egy emberre mosni, főzni, takarítani kell, hanem pont, hogy többfelé oszlik meg a házimunka.

"Apuka nem is foglalkozik vele különösebben" - miért, mit kell egy 18 évessel foglalkozni? Az örömeit, gondjait kell meghallgatni, amiket remélhetőleg az apja meg is hallgat.

És igen, ha gyerekes férfival költöztél össze, akkor fogadd el, hogy bármikor adódhat olyan helyzet, hogy kamaszkorában vagy amíg még nem tud önálló lábra állni, elege lesz az anyjából, és át akar költözni az apjához. És hogy az apja tárt karokkal várja.

"Miért olyan egyértelmű, hogy a mostoha is ujjongjon, hogy odaköltözik a párja gyereke?"

Teljesen feje tetejére állított logika, hogy van egy partnered, és nem kérsz annak egyetlen hozzátartozójából sem. Akinek gyereke van, az adott esetben segítheti azzal, hogy helyet ad neki magánál. Akinek élnek a szülei, ők idős korukban segítségre szorulhatnak. Sőt, az ember ésszerű határokon belül a testvérének is segít, ha rá van szorulva.

Én az ilyen fölvetések mögött nagy adag önzést és kisajátítási vágyat látok a második feleség (élettárs) részéről.

2021. ápr. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
59%

Ha a saját lakásom forog a szóban, bizony azt mondanám neki: Nem költözik ide.

Nem vagyok hajlandó felborítani miatta a bioritmusomat, és a nyugalmamat. Ha emiatt kenyértörésre kerül sor: legyen úgy.

2021. ápr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!