Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha párotok gyereke hozzátok költözik?

Figyelt kérdés
Párom gyereke 18 évesen hozzánk akar költözni. Anyagilag is húzós, de nyilván azt megoldja valahogy az ember. Inkább az a fura, hogy nyilván mint nő, én lennék vele többet otthon, nekem kell mosni, főzni, takarítani rá, apukának meg csak jó fejnek lenni vele. De félreértés ne essék, nekem alapvetően nincs gondom a gyerekével. Egy normális hangvételű "vitát" indítanék arról, miért olyan egyértelmű, hogy a mostoha is ujjongjon, hogy odaköltözik a párja gyereke, holott apuka nem is foglalkozik vele különösebben? Láttam már hasonló kérdéseket, mindig az van hangoztatva, hogy a gyereke és kész. Ennél kicsit messzenőbb gondolatokat várok. :D És bármilyen más, mégis hasonló helyzetről, vagy fordított helyzetről is szívesen meghallgatnám a véleményeteket.

2021. ápr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%
elore lekell fektetni a szabalyokat h mihez tartsa magat
2021. ápr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
85%
Én tuti nem rabszolgáznék nekik. Hidd el, ha nem lesz tiszta ruhájuk, meg fogják találni a mosógépet (a párod is és a gyerek is)... Nem értem, hogy miért a te feladatod minden automatikusan.
2021. ápr. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy nem tudom, nekem ez fura kicsit: mosni, fozni ra. Mennyibe telik az o ruháját is belerakni a mosogepbe meg eggyel tobb adagot fozni? Na de mindegy, szerintem o is el tudja latni magat, (eddig is élt valahol es gondolom magának csinalta ezeket), csak te talaltal ki ilyeneket, hogy beloled cseléd lesz. Abbol lesz az, aki hagyja magat. Fektessetek le szabályokat, amikre meg költözés elott ra kell bólintania - pl. szoljon ha áthoz valakit, segítsen takarítani stb. Ha olyan a gyerek, akkor lehet talan meg egy jo barátra is lelsz benne, akivel el tudsz lenni ha társaságra vágysz.
2021. ápr. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
72%
Én inkább azt nehezményezném, hogy ez csak így tényként lett közölve, hogy jön és pont. Ha még közöm is van az ingatlanhoz, akkor pláne. Valahogy egész máshogy jön le, ha azt mondja, hogy ezt most meg kellene oldanunk, te hogyan tartanád a legjobban kivitelezhetőnek, neked mik lennének a fontos szempontok, hogy csináljuk úgy, hogy a legjobbat hozzuk ki belőle. Pedig ebben az esetben is arról van szó, hogy jön plusz egy fő. (Akivel nekem nem igazán lenne extra teendőm, de ezt mar írtam korábban, jöhet a plusz "gyerek" :) )
2021. ápr. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
46%
Nem egy személyt jelent egy felnőtt férfi odaköltözése. Megjelennek az ott éjszakázó barátnők is, illetve egyszer csak egy lány is odaköltözik, mert hol éljenek másutt együtt, ha nincs nekik miből. A becseppent lány meg a fiatal pasi már nagyon sok lesz - márpedig lesz.
2021. ápr. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
79%

nekem kell mosni, főzni, takarítani rá


Nekünk egyetemista a lányunk, ketten vagyunk a férjemmel általában. Ha hazajön, akkor sincs több dolgom. Mert mosni, főzni, takarítani akkor is kell, ha ő nincs itt. Hogy kettővel több csirkecombot rakok a pörköltbe, vagy fél literrel több levest főzök, nem számít, nem plusz munka. Ahogy az sem, hogy a mosógépben 4 vagy 6 pár zokni van.

Takarítani is kell az egész lakást, ha nincs itthon, ha itthon van, a saját szobája nyilván az ő dolga (ráadásul segít az összes többiben,úgyhogy még jobb is a helyzet, ha itthon van).

Szóval nem értem a panaszkodást.

2021. ápr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
74%

„ Hogy kettővel több csirkecombot rakok a pörköltbe, vagy fél literrel több levest főzök, nem számít, nem plusz munka. Ahogy az sem, hogy a mosógépben 4 vagy 6 pár zokni van.“


Ezt én sem értem egyébként.

Vagy, hogy gondolják az emberek? Indít egy külön mosást magának? Sokkal pazarlóbb lenne.

2021. ápr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
74%

Ha olyannal álltam össze, akinek gyereke van, akkor eleve bekalkulálom ezt a lehetőséget, bármilyen korú a gyerek.

Bármi adódhat, akár megbetegedhet, vagy meghalhat a másik szülő és akkor a gyerek nyilván a még élőhöz kerül. Tehát ez benne van a pakliban, örülj, hogy nem picikeként kerül hozzátok!


Egy 18 éves "gyerek" nyilván nem örömében költözne az apjához, hanem szükségből. Ahogy egy 30 éves is, ha a mostani vírushelyzetben elveszíti a munkáját és minden jövedelmét. Ez esetben is a tisztességes szülő befogadja. Tehát amikor ennél a férfinél kötöttél ki, akkor azzal is számolnod kellett, hogy míg éltek a gyerekével kalkulálnod kell szükségállapot esetén.


A többit már leírták előttem, (mosás, főzés, takarítás) így azt nem ismétlem.

2021. ápr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
64%

Már miért kéne kiszolgálnod egy 18 évest?


A mosás hagyján, a mosógép megoldja, de el tud maga után pakolni, mosogatni és képes takarítani is.


Hacsak nem olyan mártír vagy, mint a mostohaanyám (soha senki nem csinálhatott semmit, mert hisztizett érte, csak aztán meg hallgattuk hogy neki kell minden házimunkát elvégezni), akkor viszont nem tudlak sajnálni.

2021. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
81%

Ez azért több tényezős kérdés.

Először is miért akarna költözni? Eddig milyen volt vele a kapcsolatod és milyen volt a kapcsolta az apjával? Mennyi időre költözne? Van hely?

2021. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!